Blíž ke hvězdám - KENNEDY SPACE CENTERzpět na výpis článků

Blíž ke hvězdám - KENNEDY SPACE CENTER

Na východ od města Orlando, leží ostrov Merritt. Nikdy neslyšeli? Z tohoto ostrova odstartovala raketa s jedním z největších snů celého lidstva. Po návštěvě Cap Canaveral budete mít i vy pocit, že jste byli na několik okamžiků o kousek ..blíž ke hvězdám.

 

 

Před více než padesáti lety byla na ostrově Merritt, přesněji na Cape Canaveral vybudovaná americká kosmická základna, která se dělí na dvě části. Air Force Station a Kennedy vesmírné středisko = Kennedy Space Center.  To je padesát kilometrů dlouhá a deset kilometrů široká oblast, jejíž většinu zaujímají přírodní rezervace a pouze 10% z celkové plochy je využíváno pro vlastní účely vesmírného programu NASA.

Dominantou tohoto komplexu není startovací rampa, ale servisní hangár, který je od rampy vzdálen pět a půl kilometru a gigantický pásovec přepravující v minulosti raketoplán potřeboval pro tuto vzdálenost celý týden.

Kennedy Space Visitor Komplex je veřejně přístupná část této základny, ze které se můžete autobusem vydat na obhlídku vesmírného střediska včetně servisního hangáru a startovací rampy. Naleznete zde obří hangár s raketou, dva kinosály IMAX, venkovní expozici raket, atrakci imitující start raketoplánu a od roku 2011 je zde vystaven i raketoplán Atlantis, jehož přistáním na zdejší přistávací dráze byla ukončena tři desítky let trvající éra těchto kosmických plavidel.

 

 

Prohlídku areálu můžete zakončit zastávkou u památníku postaveného na počest všem zahynulým astronautům nebo návštěvou expozice blízké budoucnosti létání do vesmíru .

Doporučení a informace

K neuspěchané návštěvě Kennedy vesmírného střediska si naplánujte celý den. Highligt : raketoplán Atlantis a IMAX kino. Během cesty ke středisku poblíž města Titutsville projíždíte okolo Astronaut Hall of Fame. Toto muzeum je věnované nejvýznamnějším astronautům a zajímavé historii celého vesmírného programu. 

Vstupenky a parkování

Prostorné parkoviště se nachází přímo před vchodem do areálu. Přesné informace naleznete na webových stránkách http://www.kennedyspacecenter.com/  

 

GALERIE