Články

FLORIDA a její Mount Everest ..

Ano, i tento rovinatý stát má svojí nejvyšší horu. Tedy je to spíše malý  kopeček nedaleko severních hranic Floridy. Číselný údaj o nejvyšším přírodním místě na Floridě napíši nejprve ve stopách, neboť to nebude působit až tak úsměvně…

 

zobrazit více

ESTA a (opět) Zpřísnění podmínek vycestování do USA

Multikulturní “běsnění“ napříč Evropou a hlavně jeho následky, i ty budoucí, jsou příčinou zcela pochopitelných, velice rychlých kroků USA ohledně zvýšení ochrany své vlastní země.

 

zobrazit více

POŘÁDNÝ VÝLET - NEW ORLEANS není až tak daleko !

Ano, já vím. Ale jen proto, že se na našich stránkách věnujeme plánování dovolené na Floridě ještě neznamená, že nemůžeme zabrouzdat i kousíček mimo ni .. třeba až do státu Luisiana , přesněji do města NEW ORLEANS. Není to až tak z ruky, jak by se možná v první chvíli mohlo zdát a ve spojení s „několika“ zajímavými místy je to skutečně perfektní výlet …

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Povídka o neposlušném rybáři!

Při našich toulkách Floridou se setkáváme se spoustou zajímavých lidí a zažíváme stále nové a nové příhody, které jsou někdy napínavé, někdy veselé, ale také mnohdy i poučné. Milujeme zdejší přírodu a chováme se k ní s naprostým respektem. Přeci jenom, není to terárium v zoologické zahradě. Myslíte si, že jsou to jen prázdná slova? : .. No, uvidíte sami !

 

zobrazit více

FLORIDATRIP .. NENÍ TO VTIP II. (FLORIDATRIP .. play with me a little bit II.)

Ahoj všichni! Za sebe a hlavně za FLORIDATRIP jsem vám slíbila pokračování v soutěžích. Díky snaze a nečekané nabídce vám mohu nabídnout  SOUTĚŽ O VSTUPENKY na prestižní baseballové utkání MIAMI MARLINS vs. BOSTON RED SOX !! 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Vlastní postel je vlastní postel

Motorhome. Jedinečný způsob jak trávit dovolenou stále ve svém ocení spíše starší generace a musím říct, že něco na takovémhle způsobu cestování určitě je. A také vždycky rád zastavím, abych si prohlédl konvoj několika kamarádů, kteří razí na prodloužený víkend a berou si s sebou snad celou domácnost, včetně Harley Davisonů, motorových člunů, Jeepů a hlavně - vlastních postelí.

 

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer před výletem ve zprávách o počasí zazní: zítra po ranním dešti se teploty vyšplhají pouze na 85° Fahrenheit, bude bezvětří  a na obloze občasný mráček. Perfektní! A ještě lepší, že na místní předpovědi počasí se můžete skutečně stoprocentně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží holt úplně všichni ..

 

zobrazit více

FLORIDATRIP .. není to vtip (Floridatrip .. play with me a little bit )

Jsem nejmladší členka týmu a dnes poprvé se mohu zcela sama zapojit do psaní. A můj první článek zní: SOUTEŽ O TRIČKO

 

zobrazit více

USA - ESTA - žádost - vyplňování - malé změny

Jenom v rychlosti a kraťounce se chci zmínit o deklarovaných změnách ohledně bezvízového programu ESTA , respektive vyplňování její žádosti. Prakticky NIC SE NEMĚNÍ, jenom několik údajů přibylo a několik zase ubylo!

 

zobrazit více

Město jak na horské dráze - KISSIMMEE

Město Kissimmee, původně malá ospalá vesnička, kterou obývaly v roce 1950 pouhé čtyři tisícovky obyvatel, se začalo příchodem Mickey Mouse a dalších zábavných parků velice rychle rozrůstat a stalo se rázem moderním uvítacím a zároveň ubytovacím centrem pro turisty ze všech koutů naší zeměkoule. Stalo se předměstím nově vzniklého pohádkového světa se vším, co k tomu patřilo.

zobrazit více