Články

FLORIDA a její Mount Everest ..

I tento rovinatý stát má svojí nejvyšší horu. Je to spíše malý  kopeček nedaleko severních hranic Floridy. Číselný údaj o nejvyšším přírodním místě na Floridě napíšeme nejprve ve stopách, nebude to působit až tak úsměvně…

 

zobrazit více

ESTA a Zpřísnění podmínek vycestování do USA

Multikulturní “běsnění“ napříč Evropou a hlavně jeho následky, i ty budoucí, jsou příčinou zcela pochopitelných, velice rychlých kroků USA ohledně zvýšení ochrany své vlastní země.

 

zobrazit více

POŘÁDNÝ VÝLET - NEW ORLEANS není až tak daleko !

Sice se věnujeme plánování dovolené na Floridě, ale občas zabrouzdáme i mimo ni .. třeba až do státu Luisiana, přesněji do města NEW ORLEANS. Není to až tak z ruky a ve spojení s „několika“ zajímavými místy je to skutečně perfektní výlet …

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Povídka o neposlušném rybáři!

Při toulkách Floridou se setkáváme se spoustou zajímavých lidí a zažíváme snové a nové příhody. Někdy napínavé, někdy veselé, ale také mnohdy poučné. Milujeme zdejší přírodu a chováme se k ní s naprostým respektem. Přeci jenom, není to terárium v zoologické zahradě. Myslíte si, že jsou to jen prázdná slova? 

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Vlastní postel je vlastní postel

Motorhome. Způsob jak trávit dovolenou stále ve svém ocení spíše starší generace a něco na takovémhle způsobu cestování určitě je. Konvoj několika kamarádů, kteří razí na prodloužený víkend a berou si s sebou snad celou domácnost, včetně Harley Davisonů, motorových člunů, Jeepů a hlavně - vlastních postelí se nedá jen tak přehlédnout.

 

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer v předpovědi uslyšíte, že po ranním dešti se teploty vyšplhají na 85° Fahrenheit a oblohou propluje sem tam nějaký ten mráček. A na místní předpovědi počasí se můžete skutečně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží úplně všichni ..

 

zobrazit více

USA - ESTA - žádost - vyplňování - malé změny

Jenom v rychlosti a kraťounce se chci zmínit o deklarovaných změnách ohledně bezvízového programu ESTA , respektive vyplňování její žádosti. Prakticky NIC SE NEMĚNÍ, jenom několik údajů přibylo a několik zase ubylo!

 

zobrazit více

Město jak na horské dráze - KISSIMMEE

Město Kissimmee, původně malá vesnička, kterou obývaly v roce 1950 pouhé čtyři tisícovky obyvatel, se začalo příchodem Mickey Mouse a dalších zábavních parků velice rychle rozrůstat a stalo se takovým předměstím nově vzniklého pohádkového světa se vším, co k tomu patří.

zobrazit více

FLORIDA : dovolená - krásné pláže - slunce a milovníci koní

Slunce mizí za obzorem, stíny se prodlužují stále víc a víc a z radia se ozývá John Denver. Sešlapuju nevědomky plyn až na podlahu. Když hluboký baryton motoru na chviličku vyletí o půl oktávy výš, neviditelná ruka mě přitlačí hlouběji do sedačky. A ještě jednou. A ještě. Přítomnost stále rychleji mizí ve zpětném zrcátku, až se náhle celé moje okolí sline v jednu barevnou duhu. …

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?

Mnoho z vás se rozhodne procestovat Floridu v zimním období, mnoho z vás bude plánovat svojí dovolenou v letních měsících během školních prázdnin a leckdo podřídí datum pobytu heslu: Florida+dovolená = levná letenka. Proč ne? Dovolenou na Floridě si můžete užívat v každém ročním období

 

zobrazit více