Články

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer v předpovědi uslyšíte, že po ranním dešti se teploty vyšplhají na 85° Fahrenheit a oblohou propluje sem tam nějaký ten mráček. A na místní předpovědi počasí se můžete skutečně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží úplně všichni ..

 

zobrazit více

FLORIDA : dovolená - krásné pláže - slunce a milovníci koní

Slunce mizí za obzorem, stíny se prodlužují stále víc a víc a z radia se ozývá John Denver. Sešlapuju nevědomky plyn až na podlahu. Když hluboký baryton motoru na chviličku vyletí o půl oktávy výš, neviditelná ruka mě přitlačí hlouběji do sedačky. A ještě jednou. A ještě. Přítomnost stále rychleji mizí ve zpětném zrcátku, až se náhle celé moje okolí promění v nekončící barevnou duhu. …

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?

Mnoho z vás se rozhodne procestovat Floridu v zimním období, mnoho z vás bude plánovat svojí dovolenou během školních prázdnin a leckdo podřídí datum pobytu heslu: Florida+dovolená = levná letenka. Proč ne? Dovolenou na Floridě si můžete užívat v každém ročním období

 

zobrazit více

Na krátký skok do EVERGLADES N/P

Tento článek věnujeme cestovatelům, kteří by se rádi do Everglades podívali, ale času jim až tolik nezbývá. Většinou si tak řeknou, že se návštěva parku musí vynechat. Nemusí! I kraťounké nahlédnutí do Everglades N/P stojí za to.

zobrazit více

Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLAND

Sanibel Island, místo zcela bez vysokých hotelů a řetězových restaurací. Krásné pláže plné mušlí, poutavá podívaná na lovící pelikány, neobvyklé ticho a klid. Návštěva Sanibelu zakončená večerní procházkou okolo starého majáku doporučíme nejen beznadějným romantikům.

zobrazit více

IMIGRAČNÍ KONTROLOU bez znalosti jazyka?

Dnešní Amerika je velice mladá země a naprostou většinu obyvatelstva tvoří přistěhovalci z nejrůznějších koutů světa. Shluk všech možných národností je také důvodem veliké tolerance, se kterou se můžete na ulicích a na úřadech  v USA setkat. Ale jako vždy a všude, záleží hlavně na lidech…

 

zobrazit více

ST. AUGUSTINE - Nejstarší město Ameriky

O rozvoj města, které sehrálo v šedesátých letech minulého století klíčovou roli v hnutí za občanská práva černošského obyvatelstva v Americe, se zasloužil bývalý partner Rockefellera, Henry Flagler, ale nejdůležitější roli v celé jeho historii sehrála pevnost CASSILO DE SAN MARCOS

 

zobrazit více

DAYTONA BEACH - Pláže plné aut a závody NASCAR

S automobilovými závody je město Daytona Beach spjato od počátku dvacátého století. Původní zdejší závodní trať vedoucí z části po světoznámé pláži nahradila již v roce 1959 Daytona International Speedway, ale projet se podél vln oceánu můžete ještě i dnes.

 

zobrazit více

Blíž ke hvězdám - KENNEDY SPACE CENTER

Na východ od města Orlando, leží ostrov Merritt. Nikdy neslyšeli? Z tohoto ostrova odstartovala raketa s jedním z největších snů celého lidstva. Po jeho návštěvě budete mít i vy pocit, že jste byli na několik okamžiků o kousek ..blíž ke hvězdám.

 

zobrazit více

EVERGLADES - Území neporažených

Před několika sty lety se jižní část Floridy stala útočištěm poslední hrstky indiánských bojovníků, kteří se před vojsky Americké armády stáhli hluboko do tohoto neobydleného území. Potomci indiánů kmene Miccosukee dnes část tohoto území obývají ve své vlastní rezervaci. Jedno tak mají se svými předky neustále společné. Žijí obklopeni přírodou Everglades.

 

zobrazit více