Články

Zručný harpunář ale plave jak zednická tříska: ANHINGA AMERICKÁ

Anhinga americká, pták rozšířený v Everglades, plave poněkud podivným způsobem. Většinou je zcela ponořená ve vodě a pouze její dlouhý krk zakončený hlavičkou s velkýma očima se jakoby plazí po hladině. Indiáni jí pojmenovali Snakebird - hadí pták, protože si jí často ve vodě spletli s útočícím hadem. A je to více než trefná přezdívka!

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - VOZIDLA HRDINŮ každodenního života

Požární vozidla v Americe jsou natolik výjimečná, že je nemůžete nikdy bez povšimnutí minout. Požárníci jsou opravdovými hrdiny každodenního života a jejich respekt vzbuzující nádherná vozidla ozdobou všech ulic a silnic Ameriky.

 

zobrazit více

COCOA BEACH - noční nákupy,pláže..

Několik mil jižním směrem od Kennedy Space Center se nachází městečko Cocoa Beach. Zde vás přivítá mimo jiné i nepřehlédnutelné  obchodní centrum firmy RON JON.

zobrazit více

Na krátký skok do EVERGLADES N/P

Tento článek věnujeme cestovatelům, kteří by se rádi do Everglades podívali, ale času jim až tolik nezbývá. Většinou si tak řeknou, že se návštěva parku musí vynechat. Nemusí! I kraťounké nahlédnutí do Everglades N/P stojí za to.

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO : Není schránka jako schránka

Téměř pokaždé, když potkáte to malé autíčko americké pošty, vidíte, že se jeho řidič usmívá. Možná za jeho dobrou náladou není doručování pošty bez nutnosti vylézání z auta, ale umělecká tvořivost majitelů poštovních schránek...

 

zobrazit více

Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLAND

Sanibel Island, místo zcela bez vysokých hotelů a řetězových restaurací. Krásné pláže plné mušlí, poutavá podívaná na lovící pelikány, neobvyklé ticho a klid. Návštěva Sanibelu zakončená večerní procházkou okolo starého majáku doporučíme nejen beznadějným romantikům.

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO : Kola dělají auto

Při první návštěvě Floridy, tisíce let zpět, jsme byli jak v Jiříkově vidění. Bylo to jak přistát na Marsu. Mnozí si jistě pamatují dobu, kdy jediný povolený auto tuning byl pes s kývající hlavou za zadním oknem - pokud nebránil ve výhledu - a černá izolačka nalepená na boku auta. Jiné barvy izolaček nebyly! EU byrokracie od té doby ještě přibylo a tak při pohledu na floridské silnice tiše závidíme i dnes! Extrémním úpravám aut se v Americe prostě meze nekladou.

 

zobrazit více

Seriál FLORIDOU STOP and GO ... Rada na úvod

Tvorba  "Floridou Stop and Go". Míváme dny, kdy nám přijde zajímavé snad úplně všechno a jedna míle ujetá bez zastavení je tak vzácným jevem. Jednou nás za to ostatní řidiči sežerou a láskou to určitě nebude…

 

zobrazit více

SETKÁNÍ S DELFÍNY aneb když se tají dech..

Nečekané a neplánované. Vše skončilo nakonec úprkem ve smyslu zachraň se, kdo můžeš, ale o svém prvním setkání s delfínem, určitě v maličko pozměněné variantě, vypráví ještě dnes. Zvědaví byli na sebe tenkrát oba dva, ale odvážný byl pouze jeden…

 

zobrazit více

IMIGRAČNÍ KONTROLOU bez znalosti jazyka?

Dnešní Amerika je velice mladá země a naprostou většinu obyvatelstva tvoří přistěhovalci z nejrůznějších koutů světa. Shluk všech možných národností je také důvodem veliké tolerance, se kterou se můžete na ulicích a na úřadech  v USA setkat. Ale jako vždy a všude, záleží hlavně na lidech…

 

zobrazit více