Články

FLORIDA + USA - odlišnosti : PŘESNÉ PŘEPOČTY

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

zobrazit více

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti: OKOLO VÁS

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

zobrazit více

DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidiči

Krásné kvalitní silnice, všude dostatek místa k zaparkování. Ve městech neuvěřitelně jednoduchý způsob orientace, okresní silnice připomínající naše nejlepší úseky dálnic. Jenže není oblohy bez mráčků!

 

zobrazit více

VZNÁŠEDLA Tanec na hladině a s větrem o závod

Chcete-li si tento zážitek skutečně užít, dohodněte si projížďku v malém soukromém vznášedle. Parkují se poněkud stranou od těch komerčních, ale na majitele se pokaždé doptáte. Tato jízda je mnohokrát dražší, ale pyšný majitel stroje vám ukáže vždy něco extra! Extra místa v okolí i extra ze svého umu…

 

zobrazit více

ZÁZRAČNÝ SVĚT EVERGLADES : cesta za poznáním

Celé území Everglades, na kterém se rozprostírá i Everglades N/P, je domovem mnoha tajů a přírodních krás. Vzbudí respekt údiv nadšení … Nahlédněte i vy na chvilku dovnitř a dotkněte se tohoto jedinečného světa.

 

zobrazit více

UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábava

Kdo z dětí by nechtěl navštívit Bradavice a proletět se s Harry Potterem na koštěti. A kdo z vás, dospělých, by se nechtěl, alespoň na chvilku, stát zase dítětem. Návštěva Universal Studios tato vaše přání vyplní...

 

zobrazit více

SEA WORLD : Dovolená = zábava i odpočinek

Sea World je překrásný zábavní park, který se liší od těch druhých svým o něco klidnějším životem. Je plný obrovských akvárií a bazénů s mořskými živočichy, kterých se můžete dotknout nebo je z bezprostřední blízkosti pozorovat a dokonce i krmit. Celodenní bohatý program pro malé i velké návštěvníky nejen pobaví, ale i poučí.

 

zobrazit více

WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky bude

Tohle vše má na svědomí stvořitel známé postavičky Mickey Mouse, držitel dvaceti dvou Oscarů a dalších 59ti nominací, pan Walter Disney se svým bratrem.. A jejich společný sen. Vytvořit pro lidi místo, kde mohou opustit realitu a vstoupit do světa fantazie a snů. To místo se jmenuje WALT DISNEY WORLD

 

zobrazit více

FLORIDA - STÁT NA KŘÍDLECH PELIKÁNA

Každý cestovatel by měl o zemi, kterou chce navštívit, něco málo znát. Pomůže mu to nejen v plánování, ale například i v pochopení odlišné kultury života. Takže : Florida je 27. státem USA a jejím symbolem se stal Pelikán. Proč zrovna tento nemotorně a prehistoricky vzhlížející pták nevíme, ale určitá souvislost tu dle nás existuje. Pokaždé, když ho někde vidíme, jak nemotorně capká na zábradlí mola, se nám bezděčně vyloudí na tváři stejný úsměv jako když si vzpomeneme na úžasné chvíle strávené na tomto poloostrově…

 

zobrazit více

Dovolená na Floridě : Na týden? - Příliš velké sousto!

Když budete chtít projet kousek Floridy, navštívit několik zajímavých měst a chvilku také pobýt na sluníčku u vody, doporučujeme minimální délku pobytu na Floridě alespoň 10 dní. Při návštěvě zábavních parků počítejte vždy jeden den na jeden park... A nazapomenout na nákupy!

 

zobrazit více