Články

FLORIDA : dovolená - krásné pláže - slunce a milovníci koní

          .. veď mě dáál, cesto máá…  Slunce mizí za obzorem, stíny se prodlužují stále víc a víc a z radia se ozývá John Denver. Sešlapuju bezděčně plyn až na podlahu. Ty krááso - proletí mi hlavou, když hluboký baryton motoru na chviličku vyletí o půl oktávy výš. A ještě jednou. A ještě. Trojka, čtyřka. Přítomnost stále rychleji mizí ve zpětném zrcátku, až se náhle celé moje okolí sline v jednu barevnou duhu. …

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?

Mnoho z vás se rozhodne procestovat Floridu v zimním období, mnoho z vás bude plánovat svojí dovolenou v letních měsících během školních prázdnin a leckdo podřídí datum pobytu heslu: Florida+dovolená = levná letenka. Proč ne? Dovolenou na Floridě si můžete užívat v každém ročním období

 

zobrazit více

Zručný harpunář ale plave jak zednická tříska: ANHINGA AMERICKÁ

Anhinga americká plave poněkud podivným způsobem. Většinou je zcela ponořená ve vodě a pouze její dlouhý krk zakončený hlavičkou s velkýma očima se jakoby plazí po hladině. Indiáni jí pojmenovali Snakebird - hadí pták, protože si jí často ve vodě spletli s útočícím hadem. Z vlastních zkušeností musím říct, že je to více než trefná přezdívka!

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - VOZIDLA HRDINŮ každodenního života

Požární vozidla v Americe jsou natolik výjimečná, že je nemůžete nikdy bez povšimnutí minout. Mnohdy jsou vidět, jak stojí nablýskaná před požární stanicí. Neustále připravená, stejně jako jejich posádky, pomoct všude tam, kde je třeba.  Požárníci jsou opravdovými hrdiny každodenního života a jejich respekt vzbuzující nádherná vozidla ozdobou všech ulic a silnic Ameriky.

 

zobrazit více

COCOA BEACH - noční nákupy,pláže..

Nemáte-li po návštěvě Kennedy Space Center v úmyslu vrátit se ihned zpět do Orlanda nebo nepospícháte-li za jiným cílem vaší cesty po Floridě, vydejte se po US1 několik mil jižním směrem do městečka Cocoa a z něj přes most přímo do centra Cocoa Beach. Zde vás přivítá nepřehlédnutelné  obchodní centrum firmy RON JON.

zobrazit více

Na krátký skok do EVERGLADES N/P

Tento článek věnujeme hlavně cestovatelům, kteří by se rádi do Everglades podívali, ale času jim až tolik nezbývá. Většinou si tak řeknou, že se návštěva parku musí vynechat. Nemusí! Kraťounké nahlédnutí do Everglades N/P vám přinese více zážitků, nežli byste sami čekali.

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO : Není schránka jako schránka

Sami nevíme proč, ale snad pokaždé, když potkáte to malé srandovní autíčko americké pošty, skoro vždycky se jeho řidič usměje. Možná za jeho dobrou náladou není vidina blížící se dovolené ani doručování pošty bez nutnosti vylézání z auta, ale umělecká tvořivost majitelů poštovních schránek...

 

zobrazit více

Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLAND

U města Ft. Myers leží hezkým moderním mostem s pevninou propojený Sanibel Island, zcela bez vysokých hotelů a řetězových restaurací od běžné vřavy cestovního ruchu ochráněný ostrov. Krásné pláže plné rozmanitých mušlí, poutavá podívaná na lovící pelikány, neobvyklé ticho a klid. Návštěva Sanibelu zakončená večerní procházkou okolo starého majáku by se mohla stát pověstnou třešničkou na dortu vaší návštěvy západního pobřeží Floridy.

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO : Kola dělají auto

Při první návštěvě Floridy jsme byli jak v Jiříkově vidění. Bylo to jak přistát na Marsu. Mladí tomu již nerozumí, ale mnozí si pamatují ještě dobu, kdy jediný povolený tuning byl pes s kývající hlavou za zadním oknem - pokud nebránil ve výhledu a černá izolačka nalepená na boku auta. Jiné barvy izolaček totiž nebyly! EUbyrokracie, předpisů a zákazů snad od té doby ještě přibylo a tak při pohledu na floridské silnice tiše závidím i dnes! Extrémním úpravám aut se v Americe prostě meze nekladou.

 

zobrazit více

Seriál FLORIDOU STOP and GO ... Rada na úvod

Podílet se na tvorbě článků Floridou Stop and Go není vskutku nic jednoduchého. Míváme dny, kdy nám přijde zajímavé snad úplně všechno a jedna míle ujetá bez zastavení je velice vzácným jevem. Jednou mě za to řidiči za mnou sežerou a láskou to určitě nebude…

 

zobrazit více