Články

ST. AUGUSTINE - Nejstarší město Ameriky

O rozvoj města, které sehrálo v šedesátých letech minulého století klíčovou roli v hnutí za občanská práva černošského obyvatelstva v Americe, se zasloužil bývalý partner Rockefellera, Henry Flagler, ale nejdůležitější roli v celé jeho historii sehrála pevnost CASSILO DE SAN MARCOS

 

zobrazit více

VÍKEND U VODY? - Nejlépe uprostřed týdne

Ležím na zádech v teplé, azurově modré vodě, vlky pohupují rytmicky mým tělem a se zavřenýma očima vnímám teplo slunečních paprsků. Sem a tam foukne lehký větřík. Jako ráj na zemi, pomyslím si a v tu chvíli BÁÁÁC a jsem pod vodou! Po vzkříšení zjišťuji, že tlakovou vlnu nezpůsobilo žádné havarované letadlo, ale hi-fi sestava jednoho z víkendových návštěvníků Florida Keys, poháněná vlastní velkou elektrocentrálou.  

 

zobrazit více

DAYTONA BEACH - Pláže plné aut a závody NASCAR

S automobilovými závody je město Daytona Beach spjato od počátku dvacátého století. Původní zdejší závodní trať vedoucí z části po světoznámé pláži nahradila již v roce 1959 Daytona International Speedway, ale projet se podél vln oceánu můžete ještě i dnes.

 

zobrazit více

Blíž ke hvězdám - KENNEDY SPACE CENTER

Na východ od města Orlando, leží ostrov Merritt. Nikdy neslyšeli? Z tohoto ostrova odstartovala raketa s jedním z největších snů celého lidstva. Po návštěvě Cap Canaveral budete mít i vy pocit, že jste byli na několik okamžiků o kousek ..blíž ke hvězdám.

 

zobrazit více

EVERGLADES - Území neporažených

Před několika sty lety se jižní část Floridy stala útočištěm poslední hrstky indiánských bojovníků, kteří se před vojsky Americké armády stáhli hluboko do tohoto neobydleného území. Potomci indiánů kmene Miccosukee dnes část tohoto území obývají ve své vlastní rezervaci. Jedno tak mají se svými předky neustále společné. Žijí obklopeni přírodou Everglades.

 

zobrazit více

AMERICKÁ POLICIE - Pomoc stále na blízku

O americké policii by se dalo s určitostí tvrdit, že je všude přítomná. Ať již něco hledáte nebo potřebujete skutečnou pomoc. Při cestování Floridou se stane místní policie vaším partnerem do nepohody a někdy i zlatou rybkou pro vaše skrytá přání …

 

zobrazit více

FLORIDA + USA - odlišnosti : PŘESNÉ PŘEPOČTY

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

zobrazit více

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti: OKOLO VÁS

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

zobrazit více

DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidiči

Krásné kvalitní silnice, všude dostatek místa k zaparkování. Ve městech neuvěřitelně jednoduchý způsob orientace, okresní silnice připomínající naše nejlepší úseky dálnic. Jenže není oblohy bez mráčků!

 

zobrazit více

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti. PŘIBLIŽNÉ PŘEVODY

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

zobrazit více