COCOA BEACH - noční nákupy,pláže..zpět na výpis článků

COCOA BEACH - noční nákupy,pláže..

Několik mil jižním směrem od Kennedy Space Center se nachází městečko Cocoa Beach. Zde vás přivítá mimo jiné i nepřehlédnutelné  obchodní centrum firmy RON JON.

 

S obchody RON JON se setkáte i v jiných městech, ale ne v takové velikosti jako na Cocoa Beach. Obchod je otevřený 24 hodin denně. A je to také největší obchod svého druhu na světě vůbec. Specializuje se na prodej plážových doplňků, plavek, sportovního oblečení, slunečních brýlí a hlavně veškerého surfařského vybavení. Jinými slovy na vše potřebné pro pobyt na pláži ..i mimo ní.

Ron Jon není ale zdaleka všechno, co vám může Cocoa Beach a jeho okolí nabídnout. Krásné široké pláže kam až oko dohlédne a pravidelné vlny oceánu mají totiž za následek rychle stoupající surfařskou horečku u většiny návštěvníků. Nezbývá nic jiného, než zaskočit do obchodu a hurá do vody.

..................

 

Nedaleko odsud se nachází Port Canaveral, jeden z nejrušnějších cruise-přístavů na světě. Mnohdy kotví v celkem šesti jeho terminálech několik zaoceánských křižníků najednou. 

---

Den v Cocoa Beach uteče jako voda. Jestli jste k večeru příliš unaveni na to, abyste ještě vyčkali krásného západu slunce a za jasného svitu měsíce se naposledy prošli po opuštěné noční pláži … a poté ještě usedli za volant a zamířili do dalšího cíle vězte, že není kam spěchat. 

 

 A určitě se po ranní kávě ještě nezapomeňte rozloučit s Cocoa Beach pohledem na východ slunce. Vryje se vám navždy do paměti..  

Floridatrip Tip

Spěcháte-li na jih, spěchejte pomalu. Pláže nejjižnějších letovisek na pevnině nejsou bělejší, oceán není teplejší ani okolí krásnější. Určitě je v Miami Beach mezi všemi těmi hotely vysázeno více palem, ale zdejší klid a pohodu budete na jihu hledat již marně.

  

GALERIE