COCOA BEACH - noční nákupy,pláže..zpět na výpis článků

COCOA BEACH - noční nákupy,pláže..

Nemáte-li po návštěvě Kennedy Space Center v úmyslu vrátit se ihned zpět do Orlanda nebo nepospícháte-li za jiným cílem vaší cesty po Floridě, vydejte se po US1 několik mil jižním směrem do městečka Cocoa a z něj přes most přímo do centra Cocoa Beach. Zde vás přivítá nepřehlédnutelné  obchodní centrum firmy RON JON.

 

S obchody RON JON se setkáte i v jiných městech, ale ne v takové velikosti a už vůbec ne v takovém kabátě jako na Cocoa Beach. K těmto superlativům musím přidat ještě ten největší. Obchod je otevřený 24 hodin denně. A je to také největší obchod svého druhu na světě vůbec. Specializuje se na prodej plážových doplňků, plavek, sportovního oblečení, slunečních brýlí a hlavně veškerého surfařského vybavení. Jinými slovy na vše potřebné i nepotřebné pro pobyt na pláži i mimo ní.

Budova Ron Jon není ale zdaleka všechno, co vám může Cocoa Beach a jeho okolí nabídnout. Krásné široké pláže kam až oko dohlédne a pravidelné vlny oceánu mají totiž za následek rychle stoupající surfařskou horečku u většiny návštěvníků. Nezbývá nic jiného, než zaskočit do obchodu a potom hurá do vody.

A kdyby vám snad nebylo do skotačení ve vlnách a chtěli byste raději strávit den lenošením v bílém písku, poodjeďte dvě míle z města po silnici A1A jižním směrem. Zde na vás čeká Beach Park s parkovištěm včetně sprch a záchodů, který přímo sousedí s Patrick Air Force Base. Malé upozornění! Během pozorování přistávajících letadel utíká na sluníčku čas mnohem rychleji než obyčejně, tak pozor na spálený kukuč z toho věčného koukání do nebe!

Na opačné straně asi pět minut severně od Cocoa Beach se nachází Port Canaveral, jeden z nejrušnějších cruise-přístavů na světě. Mnohdy kotví v celkem šesti jeho terminálech několik zaoceánských křižníků najednou. A protože tento přístav slouží i pro nákladní dopravu a protože odsud vede kanál k vesmírnému středisku používaný NASA pro přepravu nádrží vesmírných plavidel a dalších velkých komponentů, je neustále na co se dívat. Občas se můžete skrz dalekohled mrknout směrem k hangárům v Kennedy Space Center, které jsou i pouhým okem zřetelně k vidění, jestli se tam třeba něco zajímavého neděje.

Den v Cocoa Beach uteče jako voda. Jestli se vám k večeru vkrade vtíravá myšlenka do hlavy, že jste již příliš unaveni na to, abyste ještě vyčkali krásného západu slunce, v klidu povečeřeli a za mnohdy až neuvěřitelně jasného svitu měsíce se naposledy prošli po opuštěné noční pláži … a poté usedli za volant a zamířili do dalšího cíle kamkoli, věřte mi, že není kam spěchat.

 

 

V Cocoa Beach i naproti na pevnině je bezpočet motelů. V klidu beze spěchu se ubytujte, udělejte si radost půlnočním nákupem v poloprázdném Ron Jon a pokračujte ve svých toulkách Floridou odpočati až druhý den. A určitě se po ranní kávě ještě nezapomeňte rozloučit s Cocoa Beach pohledem na východ slunce. Zcela jistě se vám vryje navždy do paměti..  

Floridatrip Tip

Spěcháte-li na jih, spěchejte pomalu. Pláže nejjižnějších letovisek na pevnině nejsou bělejší, oceán není teplejší ani okolí krásnější. Určitě je v Miami Beach mezi všemi těmi hotely vysázeno více palem, ale zdejší klid a pohodu budete tam dole hledat již marně.

  

GALERIE