DAYTONA BEACH - Pláže plné aut a závody NASCARzpět na výpis článků

DAYTONA BEACH - Pláže plné aut a závody NASCAR

S automobilovými závody je město Daytona Beach spjato od počátku dvacátého století. Původní zdejší závodní trať vedoucí z části po pláži a z části po zpevněné silnici nahradila již v roce 1959 Daytona International Speedway, ale projet se podél vln oceánu můžete ještě i dnes.

 

 

Město každoročně ožívá na konci zimy, přesněji řečeno v únoru během Speedweeks zakončených nejdůležitějším a nejslavnějším závodem série NASCAR nesoucího název Daytona 500. V těchto dvou týdnech se denně k závodní trati vydává více než dvě stě tisíc motoristických nadšenců a samotný hlavní závod sleduje v přímém přenosu desítky milionů diváků. Číslo 500 znamená, že závodníci musí urazit během závodu pět set mil, tedy dvě stě kol dvě a půl míle dlouhého oválu. Samotný závod se ve svém průběhu může mnohokrát z různých důvodů přerušit popřípadě i předčasně ukončit. Během přerušení se vozidla seskupí dohromady a závod se tím stává napínavým až do samotného konce.

V létě se na závodišti koná další závod série NASCAR, který se jezdí od roku 1998 pouze v nočních hodinách, závod Coke ZERO 400, více známý pod dřívějším názvem Pepsi 400. V jeho historii si do řad diváků na tribuně přisedli dva presidenti USA a Ronald Regan závod ze svého Air Force One dokonce i odstartoval.

Březen je měsícem, kdy se Daytona Beach přifoukne celým půl milionem návštěvníků ze všech koutů světa téměř k prasknutí. Daytona Beach Bike Week je desetidenní festival plný večírků, koncertů, závodů a různých dalších akcí, které k tomuto svátku motorkářů patří. A majitelé motocyklů Harley Davison nenechají nikoho na pochybách, kdo zde v tomto týdnu hraje prim.

 

Daytona Beach a pláže

Projet se autem po pláži je velikým lákadlem pro většinu návštěvníků Daytony Beach, přijíždějících do města hlavně za touto zábavou. Kde jinde můžete zaparkovat na pláži u vody a při opalování sledovat sem a tam projíždějící pick-upy naložené bavící se omladinou nebo upachtěné řidiče svých zapadlých aut, snažících se holýma rukama odhrabat tunu písku. A kde jinde si můžete na procházku po pláži vzít svého čtyřkolového miláčka s sebou… Mnoho míst na Floridě není.

 

Daytona International Speedway

Během celého roku se zde nabízejí různé druhy prohlídek celého závodního areálu zahrnujících například svezení po závodní trati nebo návštěvu servisní zóny, tribuny a samotných boxů. Hezké museum, galerii a obchod se suvenýry naleznete v budově před závodištěm, jehož samotná hlavní tribuna pojme přes sto tisíc diváků.  Před vlastními závody je zajímavé sledovat dění před závodištěm u budovy muzea, kde vjíždí do areálu bezpočet závodními auty naložených kamionů. Přesné informace o termínech závodů a cenách vstupenek  naleznete na www.daytonainternationalspeedway.com  nebo se můžete zeptat nás.

At´jste již milovníky automobilových závodů nebo ne, návštěva tohoto města ve vás zanechá pocit zajímavě prožitého dne na neobvyklém místě Floridy, které Daytona Beach skutečně je!

 

GALERIE