DAYTONA BEACH - Pláže plné aut a závody NASCARzpět na výpis článků

DAYTONA BEACH - Pláže plné aut a závody NASCAR

S automobilovými závody je město Daytona Beach spjato od počátku dvacátého století. Původní zdejší závodní trať vedoucí z části po světoznámé pláži nahradila již v roce 1959 Daytona International Speedway, ale projet se podél vln oceánu můžete ještě i dnes.

 

 

Město každoročně ožívá na konci zimy, přesněji řečeno v únoru během Speedweeks zakončených nejdůležitějším a nejslavnějším závodem série NASCAR nesoucího název Daytona 500. V těchto dvou týdnech se denně k závodní trati vydává více než dvě stě tisíc motoristických nadšenců a samotný hlavní závod sleduje v přímém přenosu desítky milionů diváků. 

V létě se na závodišti koná další závod série NASCAR, který se jezdí od roku 1998 pouze v nočních hodinách, závod Coke ZERO 400, více známý pod dřívějším názvem Pepsi 400. V jeho historii si do řad diváků na tribuně přisedli dva presidenti USA a Ronald Regan závod ze svého Air Force One dokonce i odstartoval.

Březen je měsícem, kdy se Daytona Beach přifoukne celým půl milionem návštěvníků ze všech koutů světa téměř k prasknutí. Daytona Beach Bike Week je desetidenní festival plný večírků, koncertů, závodů a různých dalších akcí, které k tomuto svátku motorkářů patří. 

----

Daytona Beach a pláže

Projet se autem po pláži je velikým lákadlem pro většinu návštěvníků Daytony Beach. Kde jinde můžete zaparkovat na pláži u vody a při opalování sledovat sem a tam projíždějící pick-upy naložené bavící se omladinou nebo upachtěné řidiče svých zapadlých aut, snažících se holýma rukama odhrabat tunu písku. A kde jinde si můžete na procházku po pláži vzít svého čtyřkolového miláčka s sebou… 

Daytona International Speedway

Během celého roku se zde nabízejí různé druhy prohlídek závodního areálu zahrnujících například svezení po závodní trati nebo návštěvu servisní zóny, tribuny a samotných boxů. Hezké museum, galerii a obchod se suvenýry naleznete v budově před závodištěm, jehož samotná hlavní tribuna pojme přes sto tisíc diváků. Přesné informace o termínech závodů a cenách vstupenek  naleznete na www.daytonainternationalspeedway.com  

Návštěva tohoto města ve vás zanechá pocit zajímavě prožitého dne na neobvyklém místě Floridy, kterým Daytona Beach skutečně je!

 

GALERIE