DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidičizpět na výpis článků

DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidiči

Krásné kvalitní silnice, krásná krajina, všude dostatek místa k zaparkování. Ve městech neuvěřitelně jednoduchý způsob orientace, okresní silnice připomínající naše nejlepší úseky dálnic. Jenže není oblohy bez mráčků a doby bezstarostného provětrávání všech těch stovek koní pod kapotou jsou na Floridě nenávratně pryč!

 

 

SUN PASS a PHOTO ENTFORCED .

Dva velice důležité pojmy pro návštěvníka Floridy. Neustále rozšiřující se síť placených úseků s sebou přinesla odstranění takových těch klasických budek, kde se poplatky vybíraly ručně a zavedla používání mýtných bran. SUN-PASS systému ! O jeho záludnostech se rozepíši později, ale důležitá je především informace, že není snadné vždy se těmto úsekům vyhnout. Je to obrovský byznys, neboť pokuty jsou za projetí bránou načerno vysoké a tak si každý z návštěvníků Floridy řekne, že nemá cenu riskovat a čtečku mýtného si raději zapůjčí. Radíme to obecně i svým cestovatelům. Náklady na zapůjčení přístroje mnohdy převyšují výši skutečného mýtného, ale stačí chvilka nepozornosti nebo jedno špatné odbočení a ..“cvak“.  Vše je dnes online a při navrácení vozidla je již sečteno a podtrženo.

Photo entforced .  Desítky, stovky, snad tisíce novodobě namontovaných foto kamer schopných rozpoznat poznávací značku, rychlost, či úplné zastavení vozidla před odbočením. Určitě slouží (i) bezpečnosti silničního provozu, ale jejich nevýhodou pro nás řidiče je, že jsme v permanentním stresu. Fotí a blýská se neustále. Nejen samotnými Američany jsou tyto kamery vnímány jako “pasti na motoristy“ a v mnoha městech byly již sepisovány i petice za jejich odstranění. Na takto hlídané místo jste vždy upozorněni značkou Photo entforced.

Nedávno jme si vzpomněli na dobu, kdy si člověk s chutí sedl do auta a jel se jen tak projet po okolí. Sem tam, tady přizastavil, támhle z auta pokouknul.. Dnes je větší "zabava" koupit si večeři, zaparkovat u nějaké velké křižovatky a v klidu s odstupem sledovat ten velkolepý ohňostroj z blesků kamer namontovaných všemi směry.. 

 

 

Doprava je jeden z nejproblematičtějších bodů vaší dovolené, spojený samozřejmě hlavně s vaší bezpečností a z tohoto důvodu se snažíme předat vám během vašich příprav na dovolenou důležité informace ohledně odlišností v pravidlech silničního provozu na amerických silnicích a poradit vám, jak se vyhnout kritickým situacím, jak se chovat při případné silniční kontrole atp.!

MÍSTNÍ  ŘIDIČI .

Ohledně místních řidičů a řidiček panuje všeobecný názor, že mnoho z nich správně nezacouvá na místo, kde by se naštorc vešel náklaďák (určitě se o tom i sami přesvědčíte), ale troubení, jízdu nárazník na nárazníku (hlavně prosím nepřibrzdit - reakce řidiče za vámi trvá v průměru asi tak hodinu!) a večerní problikávání (předepsanou rychlost málokdo z místních dodržuje) většina ovládá dokonale! Netřeba nikoho kritizovat za to, že z důvodu krásných širokých silnic a dostatku místa pro parkování neumí to či ono, ale taková ta pohoda, volnost, ohleduplnost - to vše se ze zdejších silnic skutečně už nějak vytratilo. Nicméně ve srovnání s dopravou v Čechách je to stále ještě absolutní ráj na zemi !

Doporučení

 Dodržujte pravidla , dodržujte rychlost, nic nikomu “nevracejte“ (hlavně ne v podobě typicky české gestikulace, to se vám opravdu nemusí vyplatit!) a nenechte se k ničemu vyprovokovat. Tímto způsobem budete Floridou své spolucestující i sebe vozit zcela bezpečně a nebudete nebezpečím ani pro druhé.“