DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidičizpět na výpis článků

DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidiči

Krásné kvalitní silnice, všude dostatek místa k zaparkování. Ve městech neuvěřitelně jednoduchý způsob orientace, okresní silnice připomínající naše nejlepší úseky dálnic. Jenže není oblohy bez mráčků!

 

 

SUN PASS a PHOTO ENTFORCED .

Dva velice důležité pojmy pro návštěvníka Floridy. Neustále rozšiřující se síť placených úseků s sebou přinesla odstranění klasických budek, kde se poplatky vybíraly ručně a zavedla SUN-PASS systém ! Důležitá je především informace, že pokuty za projetí bránou načerno jsou vysoké. 

Photo entforced . Tisíce namontovaných foto kamer schopných rozpoznat poznávací značku, rychlost, či úplné zastavení vozidla před odbočením. Určitě slouží (i) bezpečnosti silničního provozu, ale jejich nevýhodou pro řidiče je jakýsi permanentní stres. Na takto hlídané místo jste vždy upozorněni značkou Photo entforced.

 

 

Doprava je jeden z nejproblematičtějších bodů vaší dovolené, spojený samozřejmě hlavně s vaší bezpečností a z tohoto důvodu se snažíme předat vám během vašich příprav na dovolenou důležité informace ohledně odlišností v pravidlech silničního provozu na amerických silnicích a poradit vám, jak se vyhnout kritickým situacím, jak se chovat při silniční kontrole atp.!

MÍSTNÍ  ŘIDIČI .

Ohledně místních řidičů a řidiček panuje názor, že mnoho z nich správně nezacouvá na místo, kde by se "naštorc" vešel náklaďák, ale troubení, jízdu nárazník na nárazníku (hlavně nepřibrzdit - reakce řidiče za vámi trvá v průměru asi tak hodinu!) a večerní problikávání (předepsanou rychlost málokdo z "místních" dodržuje) ovládá dokonale! Nehodovost je zde vysoká.