DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidičizpět na výpis článků

DOPRAVA NA FLORIDĚ : kamery, poplatky a místní řidiči

Krásné kvalitní silnice, všude dostatek místa k zaparkování. Ve městech neuvěřitelně jednoduchý způsob orientace, okresní silnice připomínající naše nejlepší úseky dálnic. Jenže není oblohy bez mráčků!

 

 

SUN PASS a PHOTO ENTFORCED .

Dva velice důležité pojmy pro návštěvníka Floridy. Neustále rozšiřující se síť placených úseků s sebou přinesla odstranění klasických budek, kde se poplatky vybíraly ručně a zavedla tzv. SUN-PASS systém a podobné systémy! Důležitá je především informace, že pokuty za projetí mýtnou bránou načerno jsou vysoké. 

Photo entforced . Tisíce namontovaných kamer schopných rozpoznat poznávací značku, rychlost, či úplné zastavení vozidla. Určitě slouží (i) bezpečnosti silničního provozu, ale jejich nevýhodou je jakýsi permanentní stres. Na takto ohlídané místo jste vždy upozorněni značkou Photo entforced.

 

 

Doprava je jeden z nejproblematičtějších bodů vaší dovolené, spojený samozřejmě hlavně s vaší bezpečností a z tohoto důvodu se snažíme předat vám během příprav na dovolenou důležité informace ohledně odlišností v pravidlech silničního provozu na amerických silnicích a poradit vám, jak se vyhnout kritickým situacím!

MÍSTNÍ  ŘIDIČI .

Troubení, jízda nárazník na nárazníku, překračování rychlosti a večerní problikávání (předepsanou rychlost málokdo z "místních" dodržuje) rozšířeným jevem! Nehodovost je zde vysoká.

 

Pro více informací:   florida@floridatrip.cz