DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + UBYTOVÁNÍ NA FLORIDĚ zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + UBYTOVÁNÍ NA FLORIDĚ

Hotel, motel, apartmán nebo celý dům? Internetové stránky s obrovskou nabídkou zcela jistě pomohou v orientaci, ale jak si vybrat nejlépe? Řešit ubytování až na Floridě – jistota nebo spíše stres? Hodně záleží také na způsobu, jakým chcete čas na tomto poloostrově trávit.

 

A tak začneme nejdůležitější radou:

VĚŘTE SI!

Související články:   http://www.floridatrip.cz/ubytovani-na-floride.html

 

    Obsah článku:

Vaše poznávací dovolená. Individuálně plánovaná : 

  1. Pronájem domu

  2. Hotel

  3. Rezervace hotelů a motelů na více místech během cestování

  4. Kempování na Floridě

 

   Vaše Poznávací Dovolená – individuálně plánovaná.

A jsme u toho! Sestavit si nebo si nechat sestavit svůj originální plán dovolené na Floridě je nejlepší způsob pro vaši kapsu i pro tu “jen a pouze pro vás“ dovolenou. Kompromisy musíme dělat celý život, tak proč je na chvíli nezavřít do skříně a nechat doma. VOLNOST při cestování Floridou záleží na vaší ochotě vnést do dovolené i trochu té spontánnosti.

Obrovská nabídka ohledně ubytování do 100 USD/noc/pokoj po celé Floridě vaší individualitu podpoří a ulehčí plánování zároveň. A také odstraní nervozitu z toho “jen abychom něco večer našli“ cestovatelům, kteří nechají rozhodování ze dne na den. !! Pozor: únava je prevít a zodpovědnost důležitá věc! Již během odpoledne lze cestou přizastavit u motelu, který se mi líbí a pozeptat se na cenu a volnou kapacitu. Jako pojistku.

          1. Pronájem domu  je pro velkou skupinu a po propočtení na osobu (páry/skupiny a pod.) relativně levnou záležitostí. Bazén, terasa, kuchyně, velká lednice, soukromí, paráda. Jestli si letíte na Floridu s přáteli zahrát golf a doplňkově něco jakoby mimochodem zažít, potom je tento způsob dobrou volbou. Při myšlence podnikat křížové výpravy z této základny vyvstává otázka (chcete-li opravdu něco zažít a vidět), neztrácíte-li tím neustálým tam a zpět zbytečně mnoho času i energie. Při plážové dovolené z důvodu potřeby auta a omezeného a zároveň drahého parkování na pobřeží, o městě ani nemluvě,  je asi daleko lepší hotel někde přímo na pláži než dům „v klidné komunitě vzdálený necelých dvacet minut jízdy od..“. Abychom nepřenechali myšlenku na pronájem domu pouze golfistům .. pro někoho je také hodně důležitý pocit známého prostředí a “své“ postele, to vše spojené s pocitem takové té jistoty "vlastních" čtyř stěn (kterou asi dům vyvolává více, nežli hotel). Pro podobně naladěné cestovatele je dům také vhodnou volbou.

 Při výběru konkrétního domu si zjistěte přesnou lokalitu i okolí/čtvrť, kde se nachází, dostupnost z hlavních ulic, popř. z lokality, kde se budete chtít pohybovat nejvíce a také dbejte na údaje, které NEJSOU zahrnuty v ceně! Doporučujeme pronájem domu pouze přes agentury (záruky,smlouvy..). Ve všech částech Floridy lze nalézt domy k pronájmu. Většinou nejkratší možná doba pronájmu je jeden týden. Spotřebovaná voda nebo elektrika, popř. koncový úklid (ať již potřebný nebo ne) v ceně pronájmu nebývá zahrnut.

         2. Hotel (popř. motel) pro celou dobu pobytu : zde můžete čerpat z předešlé kapitoly, popřípadě z rad v kapitole ohledně pobytových zájezdů. Taktéž v následujícím odstavci naleznete několik určitě užitečných pomůcek.

          3. Rezervace hotelů a motelů cestou:

Při plánování je nejlépe najít u ubytování kompromis mezi cenou a polohou. Náš itinerář má pro každý den několik variant (viz. naše služby ) a protože i naši cestovatelé občas jednají spontánně podle toho, jak se jim kde líbí, není to vždy úplně jednoduché. Myslete na to i vy.

Nejdůležitější je vždy poloha (důležitá pro vaše cestovatelské pohodlí a úsporu času) a bezpečnost (na prvním místě) hotelu. Spolehlivé vodítko asi neexistuje. V některých oblastech nedoporučujeme ubytování (ne zrovna nejlevnější) ani při hlavních silnicích, v některých je to skoro jedno kde a z některých (i z důvodu cenových) vrátíme nebo odkloníme naše cestovatele o pár desítek mil stranou od jejich trasy...

Vybavenost motelu jako wi-fi, klimatizace, televize, mikrovlnka, lednička (i když hodně mrňavá), parkoviště nebo i ledovač u recepce zdarma je standardem, snídaně je také často v ceně (většinou pouze kafe a nějaké ty "vdolky"), bazén s terasou většina cestovatelů ani nevyužije, co však využije, lépe řečeno si přeje, je čistota pokoje! Že je tento pojem Clean rooms chápán často jinak, něž by člověk, tedy cestovatel, očekával, si mnoho z vás určitě vyzkouší na vlastní kůži při nahlédnutí do pokoje PŘED! zaplacením. Doporučujeme!  Přístup na internet přes WI-FI je taktéž standardem, heslo dostanete na recepci po ubytování. Z praktického důvodu dávejte přednost motelům, u kterých lze zaparkovat přímo před pokojem.  I když jste kuřáci, z hlediska čistoty a udržovanosti pokoje volte raději nekuřácký pokoj.

PŘEDSTAVUJEME:  FLORIDATRIP   Vítězný pokoj pod 100,-USD /4osoby /den :

Při hledání ubytování během cesty až na konci dne, popřípadě, když vámi předem zarezervovaný motel neodpovídá vašim představám ani trošičku, se lze vždy spolehnout na dálniční křižovatky - sjezdy, kde lze vždy několik motelů nalézt, popřípadě na hlavní výpadovky z měst. Přímo na pobřeží (vlastně ve všech městech s koncovkou “Beach“) to s hledáním levnějšího přespání budete mít daleko těžší, než v několik mil vzdáleném “vnitrozemí“. Řeknete-li si, takovou radu nepotřebuji, mám přece chytrý telefon a google, pak vězte, že papír, tedy obrazovka snese hodně!

Při vašem plánování mějte stále na mysli, že v turistických lokalitách (tedy téměř po celém pobřeží  Floridy + Keys atd.) jsou víkendy o mnoho dražší.

Kdo se nedívá na ceny až tolik přísně, tomu budou připadat některé rady zbytečné, neboť v kategorii cca 120-150,-USD a výš/noc/pokoj  je samozřejmě situace úplně jiná. Uvidíte, zastavíte, spíte.

 

         4. Kempování na Floridě

O podobné cestování (asi ne pouze na Floridě) je stále větší a větší zájem, ale zdaleka nedosahuje takové popularity, jako před čtvrt stoletím. Nejedná se pouze o mladé nadšence, protože některé AV Parky a Kempy převyšují takový ten cestovatelský komfort a vybavenost mnohých motelů o třídu. Krásná místa se nalézají v National Parks, ale i v mnoha State Parks, všude možně po celé Floridě.

MIMO MÍSTA URČENÁ A VYHRAZENÁ KE KEMPOVÁNÍ JE ABSOLUTNÍ ZÁKAZ PROVÁDĚNÍ PODOBNÝCH AKTIVIT VČETNĚ VOLNÉHO PŘESPÁVÁNÍ (byť pouze v autě!)

Doporučujeme zarezervovat si pro první dvě noci ubytování v motelu, abyste se mohli bez stresu řádně na další dny připravit, vč. na konci cesty snadno odstranitelných, vylepšováků na autě apod.

Nejkrásnější období pro kempování na Floridě je v každém případě jaro. Když se rozhodnete zakotvit v kempu u moře, počítejte i tam s výskytem moskytů po západu slunce!

 Kempování je zcela odlišný druh cestování, který vám ukáže úplně stejnou oblast z jiného pohledu. Je to víc než dovolená. Je to malé dobrodružství. Tento druh cestování se začal těšit veliké (opět) oblibě.

Floridatrip Tip:  Pro kempování není nutné zapůjčení automobilu kategorie SUV. Naprostá většina míst je i za deště pohodlně a bezpečně přístupná. Při spojení s kanoistikou je vhodnější dodávka nežli pick-up.

 

GALERIE