DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + UBYTOVÁNÍ NA FLORIDĚ zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + UBYTOVÁNÍ NA FLORIDĚ

Hotel, motel, apartmán nebo celý dům? Internetové stránky s obrovskou nabídkou zcela jistě pomohou v orientaci, ale jak si vybrat nejlépe? Řešit ubytování až na Floridě – jistota nebo spíše stres? Hodně záleží také na způsobu, jakým chcete čas na tomto poloostrově trávit.

!!! Související článek viz:.  "NABÍDKA 2024"   ( zvýhodněné nabídky ubytování přímo od Floridatrip )   

 

 

    Obsah článku:

Vaše poznávací dovolená. Individuálně plánovaná : 

  1. Pronájem domu

  2. Hotel

  3. Rezervace hotelů a motelů na více místech během cestování

  4. Kempování na Floridě

 

 Poznávací Dovolená – individuálně plánovaná:

Nechat sestavit svůj originální plán dovolené na Floridě je nejlepší způsob jak poznat tento poloostrov.  Kompromisy musíme dělat celý život, tak proč je na chvíli nezavřít do skříně. Dobrý itinerář zahrnuje  ale i různé alternativy vaší cesty, které vám nabízejí obrovskou volnost a každý den plný krásných zážitků. Pro tento způsob prožití dovolené na Floridě není zvolení pouze jednoho místa k přespávání příliš vhodný.

Obrovská nabídka motelů a hotelů v cenové kategorii 80-120 USD/noc/pokoj plus TAX po celé Floridě určitě odstraní nervozitu z toho “jen abychom něco večer našli“ cestovatelům, kteří nechají rozhodování tak nějak ze dne na den, ale pozor, kvalita ubytování je v mnohých lokalitách slušně řečeno velmi nízká! Rádi poradíme. Tip: neaktualizované doporučení nebo zkušenost-rada stará několik let od známého může přinést mnohdy velmi nepříjemné překvapení na místě!

Floridatrip tip pro přehledné vyhledávání a porovnávání:   TripAdvisor  ( www.tripadvisor.com )

1. Pronájem domu.  Bazén, terasa, kuchyně, soukromí... Jestli si letíte na Floridu s přáteli zahrát golf nebo chytat bronz na pláži a jen doplňkově někam vyrazit, potom je tento způsob ubytování dobrou a i výhodnou volbou. Při plážové dovolené z důvodu omezeného a drahého parkování na pobřeží je daleko lepší hotel přímo na pláži, než-li dům "vzdálený pouhých deset minut jízdy od pláže“.

 Při výběru konkrétního domu si zjistěte přesnou !! lokalitu i okolí/čtvrť, kde se nachází, dostupnost z hlavních ulic, kudy budete projíždět do lokalit, kde se budete chtít pohybovat nejvíce a také dbejte na údaje, které NEJSOU zahrnuty v ceně! Blízkost supermarketu nebo alespoň velké benziny je také velkým plusem, když "něco" dojde.

2. Hotel (popř. motel) pro celou dobu pobytu : velice záleží na vašich plánech a délce pobytu. Město Orlando je v tomto ohledu pro rodinnou dovolenou specifické tím, že zde můžete "bydlet" celou dobu v blízkosti zábavních parků a nemusíte se ochudit ani o zábavu s dětmi ani o pobyt na krásných plážích, které jsou do hodinky (za většího provozu) jízdy autem vzdálené.

3. Rezervace hotelů a motelů cestou:

Při plánování je nejlépe najít u ubytování kompromis mezi cenou a polohou.

Nejdůležitější je vždy poloha (důležitá pro vaše cestovatelské pohodlí a úsporu času) a bezpečnost (na prvním místě) hotelu. Spolehlivé vodítko asi neexistuje. V některých oblastech nedoporučujeme ubytování vůbec, v některých je to skoro jedno kde a z některých vrátíme nebo odkloníme naše cestovatele pár desítek mil stranou od jejich trasy... 

Mnohdy se setkáme s názorem, že "motel" z důvodu automaticky očekávané nízké kvality není vhodným místem na přespání. Není to ale přímo pravidlem a mnohdy by bylo škoda automaticky a souhrně ponechat tato ubytovací zařízení v jednom pytli stranou. A na druhou stranu pouhý pojem "hotel" vám nezaručí klidnou noc v žádném případě. 

Vybavenost motelu jako klimatizace, televize, mikrovlnka, lednička, parkoviště nebo i ledovač u recepce zdarma je téměř všude standardem, co si však nejvíc přejete je čistota pokoje! Že je tento pojem Clean rooms chápán často jinak, něž by člověk očekával, si mnoho z vás určitě vyzkouší na vlastní kůži při nahlédnutí do pokoje PŘED! zaplacením. Doporučujeme! Případný depozit doporučujeme platit až po kontrole pokoje. Přístup na internet přes WI-FI je standardem, heslo dostanete na recepci po ubytování.

Ukázka typického pokoje s kuchyňkou vhodného pro delší pobyt do 150,- USD:

Když po internetu vybraný hotel neodpovídá vašim představám, lze se vždy spolehnout na dálniční sjezdy k hlavním silnicím nebo u měst, kde lze několik hotelů a motelů různých cenových kategorií vždy nalézt.

4. Kempování na Floridě

O tento způsob přenocování a trávení dovolené je stále větší a větší zájem, proto některé RV Parky a Kempy převyšují dnes cestovatelský komfort a vybavenost mnohých motelů o třídu. Krásná místa se nalézají  v National Parks nebo i v mnoha State Parks všude po celé Floridě.

Doporučujeme zarezervovat si pro první dvě noci ubytování v motelu, abyste se mohli bez stresu řádně na kempovací dovču připravit, včetně všech, na konci cesty snadno odstranitelných, vylepšováků na autě.

Floridatrip Tip:  Pro kempování není nutné zapůjčení automobilu kategorie SUV. Naprostá většina míst je i za deště pohodlně a bezpečně přístupná. Při spojení s kanoistikou je vhodnější dodávka, než-li pick-up. 

 

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz