DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + vypůjčení auta : RENT a CAR zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + vypůjčení auta : RENT a CAR

Plánování dovolené je v plném proudu a otázky v hlavě se množí. Zkusíme vám ulevit alespoň v tom nejzákladnějším. U autopůjčoven v USA platí, že dobrá příprava je polovina úspěchu .. 

 

 

Začneme upozorněním, že zkušenost/recenze/rada druhých vám v mnoha případech moc nepomůže. Zaměstnanci v půjčovnách se střídají stejně rychle jako ta auta na vypůjčení a lidskému faktoru je vaše spokojenost přímo úměrná.  I my jsme posledních několik let odkázáni na půjčovny kvůli zhoršenému stavu našeho auta :

 

---------------------------------------------

 !!!  NA ÚVOD  doporučení:

Žádné ceny “od“ ! Konečná cena by měla být uvedena vždy kompletní vč. všeho důležitého, jako jsou i daň, poplatky atp.

Rezervujte auto po internetu z domova - daleko levnější pojištění !!

--------------------------------------------

!!! 1. Pro ten správný výběr VELIKOSTI AUTA :

A) cestovat co nejlevněji (i např. s menším omezením) a přitom mít na paměti: počet cestujících vaší skupiny a jestli budete brát svá zavazadla neustále s sebou

B) cestovat komfortněji, ale prakticky a levně

C) velikostí půjdu na jistotu bez omezování a nehledím na cenu..raději si připlatím aniž bych velikost auta využil

D) cestovat luxusně, popřípadě zažít si svůj sen

- Obytná auta, motocykly popřípadě minibusy spadají do individuálního poradenství: florida@floridatrip.cz

!! Pro kategorii “D“ důležité upozornění (i u těch ostatních to platí také) : NIKDY vám běžná půjčovna nezaručuje konkrétní značku a model vozidla (natož barvu nebo motorizaci)!! Objednáváte si pouze kategorii-třídu vozidel!

Třída ECONOMY je nejlevnější, ale to neznamená, že není pro vaše potřeby dostačující. Budete pravděpodobně silněji atakováni při sepisování smlouvy personálem půjčovny (upgreat). Důležité je, být přesvědčen o správnosti svého výběru a ostatní možnosti brát pouze jako příjemný bonus! Na obrázky vozidel na internetu se doma při rozhodování nespoléhejte (je to pouhé zobrazení podobného automobilu – ta vámi zvolená třída je rozhodující!)

.. na obrázku Aveo a za ním celý kout až dozadu eco-trpaslíků Spark : vyzvedávací garáž (tzv. pic kup-letiště Miami) Dollar :

Třída COMPACT je nejběžnější třídou, co se poptávky týče, a proto je běžně všechno z této třídy neustále rozpůjčováno (popřípadě není ještě připraveno) a pracovník v garáži vám neustále nabízí třídu jinou. K vidění v této třídě je široká škála různých modelů, to, co se zrovna půjčovnám hodí sem zařadit.

No a potom již jen výš a výš a pohodlněji a sportovněji a se střechou i bez střechy .. Dle přání a peněženky!

Ohledně výběru velikosti je tedy důležité znát svoje absolutně minimální požadavky a z toho vycházet. Hlavně pozor na přesvědčování na místě při sepisování smlouvy pracovníkem půjčovny. To neplatí pouze pro velikost auta!

 

FLORIDA TRIP tip :  ohledně autosnů našim cestovatelům doporučujeme půjčit si na jeden/dva dny to jejich vysněné (ale nepraktické nebo drahé) auto souběžně s autem pro celou dovolenou. Při pořádném rozplánování nezabere dočasná výměna moc času (vše je připravené) nehledě na to, že si svůj sen zarezervují přímo v té či oné lokalitě, kde se s ním chtějí projet. Dovolenkové auto počká mezitím na parkovišti půjčovny v bezpečí a bezplatně.

Na parkovišti půjčovny přendat bágly a hurá s SRT na projížďku po Daytoně … :

 

FLORIDA TRIP UPOZORNĚNÍ : Pro cestování Floridou je nejvhodnějším modelem auto s uzavřeným kufrem, tedy klasická limuzína.

!!! 2. SPRÁVNÉ  POJIŠTĚNÍ

Kompletní pojištění si vyjednejte již při rezervaci vozidla doma. Nechcete-li zbytečně na místě ztrácet čas (a prodražovat půjčení auta) je důležité mít skutečně vše na 100% vyřízené z domova!! Pozor taktéž na duplicitní pojištění!

Je důležité, mít vozidlo pojištěné s řádným limitem plnění a bez spoluúčasti (popřípadě se 100%ním  zpětným vyplacením zaplacené spoluúčasti). Pozor na mnohé odlišnosti!! Například pojištění skel, podvozku nebo kol není nikdy běžně zahrnuté v havarijní pojistce, atp. 

Cenové podmínky pojištění jsou výhodnější přes zprostředkovatelské firmy v Evropě, nežli pojištění (i doplňková) uzavřená v Americe !! 

 

!!! 3. JEŠTĚ NĚCO DŮLEŽITÉHO ?

Ano. Ale to nejdůležitější máte za sebou. Na otázky, kde, jak, přes koho, u koho nejlépe.. Není smysluplné uvádět všechny jednotlivé společnosti a jejich ceny, protože 90% cestovatelů s velikou pravděpodobností skončí u společnosti DOLLAR , její sesterské společnosti THRIFFTY nebo u ALAMO. A to z toho důvodu, že jsou v Americe nejběžnější a tím pádem i nejvýhodnější  .. !! Pozor : U některých zprostředkovatelů není uvedeno, u které konkrétní autopůjčovny si právě rezervujete vozidlo. !!

A NYNÍ SE ZASTAVÍME U NĚKOLIKA DŮLEŽITÝCH “MALIČKOSTÍ“:

A. Transparentnost nabídky! Vše by mělo být rozepsáno. Podmínky, druhy pojištění a výše plnění, atd. Ještě, než kliknete na “potvrdit“, mělo by být pokud možno vše jasně dané, včetně jména společnosti.

B. Trocha proškolení ohledně silniční dopravy a předpisů před odletem neuškodí. Například : SUNPASS !!! Proškolením nemyslíme pouze dopravní značky a rozdíly v předpisech, ale např. druhy silnic (placené/neplacené úseky) a s tím související druhy vybírání poplatků. (“sunpass úseky“ znamenají, že nemůžete zaplatit hotově). Plánování vaší dovolené s výběrem silnic, po kterých se budete chtít pohybovat a s půjčením auta/doplňkových služeb hodně souvisí! A není to zrovna zanedbatelná částka. Způsobů bezhotovostní platby úseků je několik a cenové rozdíly značné. 

Tím nejlevnějším způsobem je vyhýbání se zpoplatněným úsekům. Že to jde, je bez diskuze! Ale platí, že za chyby se platí. Nemusíte se bát, že o něco přijdete, protože tam a tam vedou jen bezhotovostně placené úseky. Taková situace na Floridě ZATÍM ještě není.

!! Světelné cedule nad silnicí mohou např. kdykoli sdělit změnu a zpoplatnit některý úsek v jednom z pruhů a pod.. (informujte se předem)

C. Podmínky vypůjčení automobilu se v daných tarifech moc neliší:

Všechny najeté míle bez limitu zdarma je již dlouho běžným standardem.

Většinou je v základní ceně zahrnut pouze jeden řidič (automaticky vlastník kreditky, se kterou se platila rezervace), další řidič stojí extra. Pro mladé řidiče je tarif dražší (věk 21-25let) a ti ještě mladší mají běžně smůlu – auto si nevypůjčí. Jednosměrný pronájem je mnohdy možno získat u mnoho půjčoven i bez příplatku. (lze vyčíst u jednotlivých tarifů nebo v nabídkách)

Stav nádrže - Vozidlo se běžně půjčuje s plnou nádrží a vrací taktéž s plnou, tzv. full-full system. Platí přísné dodržování podmínek dle smlouvy u konkrétní firmy (!!!). Připlatit si cenově nevýhodnou službu full-empty většinou nedoporučujeme. 

Před vyjetím z půjčovny si auto ještě v hale zkontrolujte, popřípadě si vezměte jiné. Protokol o stavu vozidla či poškození s vámi skutečně nikdo sepisovat nebude… :

S žádným vozidlem nesmíte jezdit po nezpevněných komunikacích (!!!), většinou je nabízeno storno rezervace do 24hodin před vypůjčením zdarma, na vozidlo nesmíte (oficiálně) montovat dodatečná zařízení (držáky kol apod.), nesmíte v autě kouřit, když ho odevzdáte opravdu hodně zašpiněné nutno počítat s doplatkem za čistění dle sjednaných podmínek ve smlouvě té či oné půjčovny. Ohledně drobného poškození vozidla jsou americké půjčovny relativně benevolentní. ! Doporučujeme si vozidlo před převzetím pořádně zkontrolovat a když se vám něco na autě opravdu nebude zdát .. Je na vás, s čím odjedete! A je to i váš drahocenný čas, který později strávíte zbytečnou výměnou vozidla!

D. Ohledně doplňků a dodatečných služeb: vše si promyslete a objednejte již při rezervaci z domova. Na místě si pak budete jistí a vše půjde rychleji a bez zbytečného prodražování. Poslední roky se dravost pracovníků půjčoven zmírnila, ale ta chuť (jde o provizi), "dopřát" vám službu navíc, je stále zde! Poměr sil je jasně rozdělen: proškolený čerstvý personál versus poměrů neznalí zákazníci, co se vidí po dvaceti hodinách cestování již v komatu na posteli...

Tak ať se druhý den neprobudíte a nestojí vám před pokojem na parkovišti motelu náklaďák:

----------------------------------------------

 

!!! Jiné, s tímto důležitým tématem související, články:

 http://www.floridatrip.cz/pujcovny-aut-v-usa-spatna-pojistka-se-nevyplaci.html

http://www.floridatrip.cz/doprava-na-floride-kamery-poplatky-a-mistni-ridici.html

 

 

 

GALERIE