DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + vypůjčení auta : RENT a CAR zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ : Floridatrip + vypůjčení auta : RENT a CAR

Plánování dovolené je v plném proudu a otázky v hlavě se množí. Zkusíme vám ulevit alespoň v tom nejzákladnějším. U autopůjčoven v USA platí, že dobrá příprava je polovina úspěchu .. 

 

 

Začneme upozorněním, že zkušenost/recenze/rada druhých vám v mnoha případech moc nepomůže. Zaměstnanci v půjčovnách se střídají stejně rychle jako ta auta na vypůjčení a lidskému faktoru je vaše spokojenost přímo úměrná.  I my jsme občas odkázáni na půjčovny kvůli zhoršenému stavu našeho auta :

 

---------------------------------------------

 !!!  NA ÚVOD  doporučení:

Konečná cena by měla být uvedena vždy kompletní vč. všeho důležitého, jako jsou i daň, poplatky atp.

Rezervujte auto po internetu z domova - daleko levnější pojištění !!

--------------------------------------------

!!! 1. Pro ten správný výběr AUTA :

NIKDY vám běžná půjčovna nezaručuje konkrétní značku a model vozidla (natož barvu nebo motorizaci)!! Objednáváte si pouze kategorii-třídu vozidel!

Třída ECONOMY je nejlevnější, ale to neznamená, že není pro vaše potřeby dostačující. Na obrázky vozidel na internetu se doma při   rozhodování nespoléhejte (je to pouhé zobrazení podobného automobilu ve zvolené kategorii!)

Třída COMPACT je nejběžnější třídou, co se poptávky týče, a proto je běžně všechno z této třídy neustále rozpůjčováno (popřípadě není ještě připraveno) a pracovník v garáži vám neustále nabízí třídu jinou. K vidění v této třídě je široká škála modelů.

No a potom již jen výš a výš a pohodlněji a sportovněji, se střechou i bez střechy .. Dle přání a peněženky!

Ohledně výběru velikosti je tedy důležité znát svoje absolutně minimální požadavky a z toho vycházet. Hlavně pozor na přesvědčování na místě při sepisování smlouvy pracovníkem půjčovny. To neplatí pouze pro velikost auta!

FLORIDA TRIP UPOZORNĚNÍ : Pro cestování Floridou je nejvhodnějším modelem auto s uzavřeným kufrem, tedy klasická limuzína.

!!! 2. SPRÁVNÉ  POJIŠTĚNÍ

Je důležité, mít vozidlo pojištěné s řádným limitem plnění a bez spoluúčasti (popřípadě se 100%ním  zpětným vyplacením zaplacené spoluúčasti). Pozor na mnohé odlišnosti!! Například pojištění skel, podvozku nebo kol není běžně zahrnuté v havarijní pojistce, atp. 

Cenové podmínky pojištění jsou výhodnější přes zprostředkovatelské firmy v Evropě, nežli pojištění (i doplňková) uzavřená v Americe !! 

!!! 3. JEŠTĚ NĚCO DŮLEŽITÉHO ?

Na otázky, kde, jak, přes koho, u koho nejlépe.. není smysluplné uvádět všechny jednotlivé společnosti a jejich ceny, protože se neustále mění.  DOLLAR a její sesterská společnost THRIFFTY jsou v Americe nejběžnější a tím pádem většinou i nejvýhodnější.

Většinou je v základní ceně zahrnut pouze jeden řidič (automaticky vlastník kreditky, se kterou se platila rezervace), další řidič stojí extra. 

Stav nádrže - Vozidlo se běžně půjčuje s plnou nádrží a vrací taktéž s plnou, tzv. full-full system. Platí přísné dodržování podmínek dle smlouvy u konkrétní firmy (!!!). 

S žádným vozidlem nesmíte jezdit po nezpevněných komunikacích (!!!), většinou je nabízeno storno rezervace do 24hodin před vypůjčením zdarma, na vozidlo nesmíte (oficiálně) montovat dodatečná zařízení (držáky kol apod.), nesmíte v autě kouřit, když ho odevzdáte opravdu hodně zašpiněné nutno počítat s doplatkem za čistění dle sjednaných podmínek ve smlouvě. Ohledně drobného poškození vozidla jsou americké půjčovny relativně benevolentní, ale oporučujeme si vozidlo před převzetím pořádně zkontrolovat.

 

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz