DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer v předpovědi uslyšíte, že po ranním dešti se teploty vyšplhají na 85° Fahrenheit a oblohou propluje sem tam nějaký ten mráček. A na místní předpovědi počasí se můžete skutečně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží úplně všichni ..

 

 

Oblast Everglades, ne přímo oblast národního parku protíná státní okresní silnice, jedna z nejzajímavějších silnic Floridy vůbec. Podél této cesty se vám naskytne mnoho příležitostí k bližšímu prozkoumání přírody i hezkým vycházkám. Často se nemusíte vzdalovat daleko od auta a někdy nemusíte dokonce vůbec vystupovat. A pak popojedete zase o kousek dál.. a dál.. až skončíte někde na západním pobřeží a zakončíte tento neuvěřitelný den příjemným zchlazením těla ve vlnách oceánu.

Tímto způsoben se můžete prožít den i v národním parku s tím rozdílem, že tato přenádherná cesta je slepá a na jejím konci se vykoupat můžete také, ale přespat se tam dá pouze ve stanu. 

Nadšeným fotografům opakovanou návštěvu národního parku doporučíme z důvodu již jisté znalosti celého okolí.Je toho neustále tolik nového k vidění…

 

A najednou je den u konce a po západu slunce se setmí dřív než napočítáte do pěti. Jste - li po setmění stále ještě někde uprostřed Everglades, vracejte se domů  velice opatrně. Nemusíte být sami, kdo si tento den užíval stejně jako vy.. 

......

                                                                                   pomalu...

                                                                                     ještě pomaleji

                                                                                      stůůůj !!!

.........