DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer v předpovědi uslyšíte, že po ranním dešti se teploty vyšplhají na 85° Fahrenheit a oblohou propluje sem tam nějaký ten mráček. A na místní předpovědi počasí se můžete skutečně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží úplně všichni ..

 

 

Nejkrásnějším začátkem takového dne bude, když si ranní kávu s koblihou dáte ještě před rozbřeskem, což automaticky neznamená, že vám doporučujeme pokazit si dovolenou probuzením připomínající běžný pracovní den "crrbumpalicídohlavy" v pět ráno.  I když si přispíte, nikdo vám z Everglades neuteče a ani život tu neběží podle otvírací doby supermarketů! Ale tuto tajnou informaci si nechávám vždy pro sebe, takže: jedéem, bando líná, už jsou čtyři.. :

Oblast Everglades, ne přímo oblast národního parku protíná státní silnice, jedna z nejzajímavějších silnic Floridy vůbec. Podél této cesty se vám naskytne mnoho příležitostí k bližšímu prozkoumání přírody i hezkým vycházkám, neboť cestu lemují četná odpočívadla a odbočky k místům odkud můžete vyrazit na výlet.

Často se nemusíte vzdalovat ani moc od auta a někdy nemusíte dokonce vůbec vystupovat. A pak popojedete zase o kousek dál.. a dál.. až skončíte někde na západním pobřeží a zakončíte tento neuvěřitelný den příjemným zchlazením těla ve vlnách oceánu.

Tímto způsoben se můžete prožít den i v národním parku s tím rozdílem, že tato přenádherná cesta je slepá a na jejím konci se dá přespat pouze ve stanu, takže při nedostatku času se nepouštět do dlouhých túr. 

 

Nadšeným fotografům opakovanou návštěvu parku doporučíme z důvodu již jisté připravenosti a znalosti celého okolí.Je toho neustále tolik k vidění…

 

A najednou je den u konce a po západu slunce se setmí dřív než napočítáte do pěti. Jste - li po setmění stále ještě někde uprostřed Everglades, vracejte se prosím domů  opatrně. Nemusíte být sami, kdo si tento den užíval stejně jako vy.. 

......

                                                                 takže:                  pomalu

                                                                                     ještě pomaleji

                                                                                      stůůůj !!!

.........

 

GALERIE