DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer před výletem ve zprávách o počasí zazní: zítra po ranním dešti se teploty vyšplhají pouze na 85° Fahrenheit, bude bezvětří  a na obloze občasný mráček. Perfektní! A ještě lepší, že na místní předpovědi počasí se můžete skutečně stoprocentně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží holt úplně všichni ..

 

 

Nejkrásnějším začátkem takového procházkového dne bude, když si ranní kávu s koblihou dáte ještě před rozbřeskem, abyste se mohli zúčastnit probouzení přírody již na místě, což samozřejmě automaticky neznamená, že vám doporučuji zkazit si dovolenou probuzením připomínající váš běžný pracovní den crrbumpalicí do hlavy v pět ráno, protože při zvolení vhodného místa k přespání to budete mít do přírody co by kamenem dohodil. A když si přece jen přispíte, nic se neděje. Nikdo vám z Everglades neuteče a ani život tu neběží podle otvírací doby! Ale pozor - tuto tajnou informaci si nechávám ve svém týmu pro sebe, takže jedém, bando líná, už jsou čtyři.. :

Oblast Everglades, ne přímo oblast národního parku protíná ze severu na jih (vy ale vlastně pojedete východním nebo západním směrem) nebo chcete-li, severně ohraničuje, US 41, jedna z nejzajímavějších silnic Floridy vůbec. Podél této cesty se vám naskytne mnoho příležitostí k bližšímu prozkoumání přírody a hezkým vycházkám, neboť cestu lemují četná odpočívadla a krátké odbočky k místům odkud můžete vyrazit na výlet.

Tuto trasu zmiňuji a s klidným srdcem doporučuji i … vlastně hlavně cestovatelům, kteří mají nejraději dlouhé procházky ve smyslu více jezdit a méně chodit. Často se opravdu nemusíte vzdálit ani padesát metrů od auta, abyste viděli a slyšeli skutečně moc .. nebo i zažili nějaké to malé dobrodružství. A pak popojedete zase o kousek dál.. a dál.. až skončíte na západním pobřeží někde u města Naples a zakončíte tento neuvěřitelný den příjemným zchlazením těla ve vlnách Golfského zálivu.

Tímto způsoben se můžete pohybovat i přímo v národním parku po silnici 9336 s tím rozdílem, že přece jenom více nachodíte (nemusíte, ale prostě vám to nedá) a že tato přenádherná cesta má slepý konec, takže se po ní musíte vrátit zpět na začátek. Píši o tom ne protože to já vidím jako překážku nebo snad dokonce něco negativního ( být na mě a bydlet zde poblíž, jezdil bych tudy minimálně dvakrát denně ), ale abyste s tím mohli dopředu počítat a některé stezky si nechali pro zpáteční cestu, popřípadě při nedostatku času se nepouštěli do dlouhých túr a nebo se již v polovině dne rozhodli, že tu strávíte minimálně ještě i zítřek a podle toho si i naplánovali další průběh dne.

Nadšeným fotografům opakovanou návštěvu již navštíveného místa doporučím z důvodu již jisté připravenosti a znalosti toho či onoho okolí. A jste-li ve skupině stejně naladěni ujišťuji vás, že se nikdo ani při úplně stejné cestě hned druhý den nudit rozhodně nebude. Apropó fotografové. Tím nemyslím iphonové (nic ve zlém!). Hlavně si nevzpomeňte na plné dobití svých akku ráno před vyražením. Z občasné vlastní zkušenosti vím o čem mluvím. Ze solární nabíječky pak přehazuji baterie jak horkou bramboru sem a tam. O někde zašantročené záložní prázdné kartě ani nemluvě. Zbytečně promarněná příležitost vyfotit něco velkého bude hodně mrzet ..

Asi není třeba zdůrazňovat, že Floridatrip tým nadšeně využívá každičký takový den ke svým krátkým expedicím za dobrodružstvím v Everglades. Je toho neustále tolik k vidění. Tolik k pozorování…

 

Jenže najednou je den u konce a po západu slunce se setmí dřív než napočítáte do pěti. Jste - li po setmění stále ještě někde uprostřed Everglades, vracejte se prosím domů  opatrně. Nemusíte být sami, kdo si tento den užíval stejně jako vy a z procházky se bude vracet až v pozdní večer!

                                                                                   pomalu

                                                                          ještě pomaleji

                                                                                stůůůj

 

GALERIE