DOVOLENÁ na FLORIDĚ - tam s prázdným kufremzpět na výpis článků

DOVOLENÁ na FLORIDĚ - tam s prázdným kufrem

Kufry a tašky se během dovolené na Floridě plní každou návštěvou nějakého Outletu neuvěřitelně rychle a to je důvod, proč balení na dovolenou a nákupy na dovolené spolu úzce souvisí. To jediné co by nemělo ve vašem zavazadle chybět je dobře promyšlená osobní lékárna!! Pro všechno ostatní platí: „Nenoste dříví do lesa“ ! 

 

 

!! S malým batohem na zádech a prázdným kufrem (cestou ho určitě zaplníte) se cestuje vždy lépe.

Při plánování vám poradíme ve kterém obchodě jaké zboží nakoupíte nejlevněji, kde se nachází outlety pro turisty a kde nakupují chytře místní, ale i která lékárna je ve výběru léků lepší a která levnější. Kde si zadarmo a v klidu převážit cestou plnící se kufry nebo kdy sáhnout do peněženky hned, protože toto zboží jinde už nekoupíte.

Lékárnička na cesty .!!

Je to často hloupá náhoda. Ve frontě na vás na letišti někdo prskne, usnete v letadle při plné klimatizaci nebo jen něco špatného sníte. Dobře promyšlený obsah lékárničky je základem klidně prožité dovolené. Případné vynaložené náklady spojené s akutním ošetřením vám vrátí pojišťovna zpět (cestovní pojištění!), ale čas spojený s hledáním vhodného lékaře, vyšetření, lékárny - ten vám nevrátí nikdo! 

Nakupování . !!

Ceny jsou vždy a všude uváděny bez DPH. Na Floridě musíte tedy skoro ke každé udávané ceně vždy přičíst několik procent navíc. Základní daň je ve výši 6%. Kde a kolik přesně můžete zjistit i na stránkách www.sale-tax.com/Florida . Některé věci (m.j. státní vlajka USA) jsou od daně osvobozené.

Kryté nákupní centrum se nazývá Mall. Obrovské komplexy, kde můžete strávit i celý den. V Oblasti Miami je jeden z nejznámějších Sawgrass Mills. Centrum je postavené ve tvaru krokodýla a samotná plocha obchodů uvnitř čítá přes 220.000 m2. Existuje bezpočet velkých outletových center (různé kvality), nákupních Plaza i supermarketů.

Klasický "americký shopping" je součástí snad každé dovolené na Floridě. Jiný druh zboží, nabídka, jiné ceny. Během nákupů nezapomeňte na maximální povolenou váhu zavazadla a ani na to, že s tím vším se budete vracet do matičky české přes celní kontroly!