DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?

Mnoho z vás se rozhodne procestovat Floridu v zimním období, mnoho z vás bude plánovat svojí dovolenou v letních měsících během školních prázdnin a leckdo podřídí datum pobytu heslu: Florida+dovolená = levná letenka. Proč ne? Dovolenou na Floridě si můžete užívat v každém ročním období

 

 

… ale vždycky úplně jinak! Plánování návštěvy Floridy podle ročního období totiž úzce souvisí i s vaší představou o dovolené. Mnoho věcí se dá podniknout po celý rok, ale mnoho věcí lze naplánovat pouze v určitých měsících:

Zimní období .. Florida není Karibik, takže pro cachtání se ve vodě použijete v zimě leda tak vyhřívané aquaparky a písek na plážích je mnohdy studený i pro pouhé procházky na boso. Panují veliké rozdíly mezi jižní a střední částí poloostrova, tedy právě v oblastech, kde se většina z vás bude pohybovat. 

Velikou výhodou zimy jsou absolutně bezmoskytové výlety do přírody. Pokud si nebudete pít krev mezi sebou navzájem, tak ze strany těchto floridských upírů nebezpečí vůbec nehrozí! Velikou nevýhodou je, že tyto výlety budou končit relativně brzy, protože na Floridě je v zimních měsících den také velmi velmi krátký (platí hlavně pro návštěvu atrakcí a zábavních parků). Nezapomenout na velikou vlhkost vzduchu.

JARO .. jaro je to nejkrásnější období pro poznávání Floridy a pro vaší dovolenou vůbec! Den se začíná prodlužovat, teplota vzduchu je už od rána příjemná a voda v oceánu teplejší a teplejší. Moskyti ještě tolik nezlobí, sezona hurikánů v nedohlednu a celá příroda se začíná probouzet. Stromy, keře dokonce i kaktusy rychle rozkvétají a vše okolo vás je každým dnem barevnější a barevnější. Místní americká sezona skončila a všude panuje relativní klid. Od druhé poloviny května se již podnebí začíná přiklánět více k létu, takže teploty rychle stoupají a začíná přibývat srážek a výlety do přírody se již bez repelentů proti moskytům neobejdou.

Letní období .. Pobyt na Floridě v letních měsících je většinou spojován s pobytem na pláži. Budeme tomu říkat koupací dovolená, která může být spojená s večerní aktivitou, jako jsou procházky po pláži nebo návštěvy známých barů a klubů v turistických lokalitách. Chladnější dny pod mrakem se dají využít pro návštěvu zábavních parků, kde se musí zároveň počítat s návalem turistů. Teploty ani přes noc příliš neklesají a pravidelné srážky vytváří naprostý ráj pro několik desítek zde žijících druhů moskytů, ale krátkou návštěvu v Everglades do určitých míst si naplánovat můžete. 

 

Pravděpodobnost, že tu zažijete v létě bouři je skutečně vysoká, ale pravděpodobnost, že zažijete během léta ničivou bouři je asi stejně vysoká, jako přiletět do Las Vegas bez peněz a odletět jako milionář.. Velikou výhodou léta je dlouhý den, delší otvírací doby zábavních parků a krásně teplounká voda i v severní části Floridy. Pravidelné deště jsou mnohdy velice příjemné a proti moskytům se v turistických oblastech úspěšně bojuje postřiky. 

Podzim .. Taková obdoba jara, pouze v opačném průběhu. Vrcholí (ale i končí) sezona hurikánů, teploty jdou dolů a srážek také ubývá. Příjemné období jak pro koupání, tak i pro cestování a podnikání výletů. Jen těch komárů je stále ještě dost na to, abyste se mohli vypravit bez ochranného postřiku na delší dobu do přírody. Takové floridské meziobdobí, často nazývané předsezonním klidem.

A potom je zase zima a jaro a léto… a jestli jsme vám nepomohli s rozhodnutím, bude to tím, že FLORIDA JE KRÁSNÁ PO CELÝ ROK …