DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?zpět na výpis článků

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ .. v zimě nebo v létě?

Mnoho z vás se rozhodne procestovat Floridu v zimním období, mnoho z vás bude plánovat svojí dovolenou během školních prázdnin a leckdo podřídí datum pobytu heslu: Florida+dovolená = levná letenka. Proč ne? Dovolenou na Floridě si můžete užívat v každém ročním období

 

 

… ale vždycky úplně jinak! Plánování návštěvy Floridy podle ročního období totiž úzce souvisí i s vaší představou o dovolené. Mnoho věcí se dá podniknout po celý rok, ale mnoho věcí lze naplánovat pouze v určitých měsících:

Zimní období .. Florida není Karibik, takže pro cachtání se ve vodě použijete v zimě leda tak vyhřívané aquaparky a hotelové bazény. Panují i veliké rozdíly mezi jižní a střední částí poloostrova. 

Velikou výhodou zimy jsou absolutně bezmoskytové výlety do přírody.

Velikou nevýhodou je, že tyto výlety budou končit relativně brzy, protože na Floridě je v zimních měsících den také velmi krátký (platí hlavně pro návštěvu atrakcí a zábavních parků). Nezapomenout na velikou vlhkost vzduchu.

 

JARO .. je to nejkrásnější období pro poznávání Floridy a pro vaší dovolenou vůbec! Den se začíná prodlužovat, teplota vzduchu je už od rána příjemná a voda v oceánu teplejší a teplejší. Moskyti ještě tolik nezlobí, sezona hurikánů v nedohlednu a celá příroda se začíná probouzet. Od druhé poloviny května se již podnebí začíná přiklánět více k létu, takže teploty rychle stoupají a začíná přibývat srážek a výlety do přírody se již bez repelentů proti moskytům neobejdou.

Letní období .. Pobyt na Floridě v letních měsících je většinou spojován s pobytem na pláži a s večerní aktivitou, jako jsou procházky po pláži nebo návštěvy známých barů a klubů v turistických lokalitách. Dny pod mrakem se dají využít pro návštěvu zábavních parkůTeploty ani přes noc příliš neklesají a pravidelné srážky vytváří naprostý ráj pro několik desítek zde žijících druhů moskytů. Krátkou návštěvu v Everglades do určitých míst si naplánovat ale můžete. 

 

Pravděpodobnost, že tu zažijete v létě bouři je skutečně vysoká, ale pravděpodobnost, že zažijete během léta ničivou bouři je asi stejně vysoká, jako přiletět do Las Vegas bez peněz a odletět jako milionář.. Velikou výhodou léta je dlouhý den, delší otvírací doby zábavních parků a krásně teplounká voda i v severní části Floridy. Pravidelné deště jsou mnohdy velice příjemné a proti moskytům se v turistických oblastech úspěšně bojuje postřiky. 

Podzim .. Obdoba jara, pouze v opačném průběhu. Vrcholí (ale i končí) sezona hurikánů, teploty jdou dolů a srážek také ubývá. Příjemné období jak pro koupání, tak i pro cestování a podnikání výletů. Jen těch komárů je stále ještě dost na to, abyste se mohli vypravit bez ochranného postřiku na delší dobu do přírody.

Jestli jsme vám nepomohli s rozhodnutím, bude to tím, že FLORIDA JE KRÁSNÁ PO CELÝ ROK …

 

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz