DOVOLENÁ V USA BEZ VÍZA ale ne bez kontrol

VYPLŇOVÁNÍ ESTA - bezvízové cestování do USA

Protože je dnes svět hrozně moc rychlý, a protože je i uspěchaný, a protože se potom mohou dělat zbytečné a nevratné chyby, chceme zdůraznit všem, kteří se chystají do na Floridu/ do Ameriky na dovolenou :

 

zobrazit více

ESTA a Zpřísnění podmínek vycestování do USA

Multikulturní “běsnění“ napříč Evropou a hlavně jeho následky, i ty budoucí, jsou příčinou zcela pochopitelných, velice rychlých kroků USA ohledně zvýšení ochrany své vlastní země.

 

zobrazit více

USA - ESTA - žádost - vyplňování - malé změny

Jenom v rychlosti a kraťounce se chci zmínit o deklarovaných změnách ohledně bezvízového programu ESTA , respektive vyplňování její žádosti. Prakticky NIC SE NEMĚNÍ, jenom několik údajů přibylo a několik zase ubylo!

 

zobrazit více

IMIGRAČNÍ KONTROLOU bez znalosti jazyka?

Dnešní Amerika je velice mladá země a naprostou většinu obyvatelstva tvoří přistěhovalci z nejrůznějších koutů světa. Shluk všech možných národností je také důvodem veliké tolerance, se kterou se můžete na ulicích a na úřadech  v USA setkat. Ale jako vždy a všude, záleží hlavně na lidech…

 

zobrazit více

KONTROLY = Dovolená na Floridě

Důkladné kontroly jsou již samozřejmou součástí cestování. Čekají na vás kontroly před odletem v Evropě i kontroly po přistání v USA. Kontroly vašich údajů dokonce ještě než si doma zabalíte - při schvalování ESTA. Kontroly zavazadel, osobní, cestovních dokladů, IMIGRAČNÍ POHOVOR, možná i celní kontrola ...

 

zobrazit více

ESTA = Dovolená na Floridě

ESTA je systém prvotní elektronické předkontroly vás i vašich spolucestujících, takové hrubé síto, které odhalí nejasnosti popř. problémy, z jejichž důvodu potom systém žadateli o tento způsob vcestování do USA zamítne. (Bez kladného vyřízení ESTA nelze ani nastoupit do letadla směřujícího do USA). V programu ESTA lze cestovat POUZE s biometrickým pasem (vč. malých dětí).

zobrazit více

USA , bezvízový program ESTA - Dovolená na Floridě

ESTA je elektronická cestovní registrace, kterou si musí každý, kdo chce využít možnosti bezvízového programu pro cestování do USA, před nástupem do letadla směřujícího do USA nechat schválit. Běžným cestovatelům povolený (maximálně) tříměsíční pobyt na Floridě v rámci ESTA bohatě postačí .

 

zobrazit více