ESTA a (opět) Zpřísnění podmínek vycestování do USAzpět na výpis článků

ESTA a (opět) Zpřísnění podmínek vycestování do USA

Multikulturní “běsnění“ napříč Evropou a hlavně jeho následky, i ty budoucí, jsou příčinou zcela pochopitelných, velice rychlých kroků USA ohledně zvýšení ochrany své vlastní země.

 

 

Jak již v úvodu naznačeno, je to vlastně pochopitelný krok, protože situace v EU není v žádném případě normální a tudíž nežijeme ani v budoucnu nebudeme žít jako doposud. Státy Evropské Unie porušují dohody, pravidla i své vlastní zákony a nechávají potulovat (i pobývat) po Evropě kde koho, takže se různým podobným krokům asi ani divit nemůžeme!

Takovouto reakcí je i zpřísnění podmínek v rámci bezvízového styku s USA pro všechny státy EU. Přesněji řečeno pro všechny státy v rámci bezvízového styku. MUSÍME ZDŮRAZNIT , ŽE SE TOTO OMEZENÍ u nás V ČR NETÝKÁ - zatím – BĚŽNÝCH CESTOVATELŮ.

Ke změnám:  Oficiálně se jedná o Optimalizaci programu bezvízového styku a prevenci pohybu teroristů již z roku 2015. Asi pochopitelný krok, když uvážíme to bláznovství v celé Evropské Unii a i skutečnost, že USA umožní vstup do země více než milionu lidí denně!!

Takže, odsouhlasení ESTA již ode dneška nedostanou občané ČR, kteří navštívili, v období od 1.3.2011 včetně, tyto země : Írán , Irák , Súdán , Sýrie , s výjimkou služební cesty jako diplomat nebo voják . Odsouhlasenou ESTA nedostanou taktéž občané ČR, kteří mají současně občanství v těchto zemích : Írán , Irák , Súdán , Sýrie.

Existují různé výjimky, které se budou projednávat a udělovat zcela INDIVIDUÁLNĚ ! Další informace naleznete na   https://cz.usembassy.gov/cs/spojene-staty-zavadi-zmeny-v-programu-bezvizoveho-styku/ 

Důležité upozornění pro všechny !! Existuje-li mezi vámi někdo spadající do výše uvedené skupiny a má již odsouhlasenou ESTA , tak ta dnešním dnem pozbyla platnosti !!! Nejjednodušší pro vlastní klid bude, když se na   http://esta.cbp.dhs.gov/    krátce, hlavně před odjezdem nebo i v příštích dnech, mrknete na svůj status !!

SOUHRNEM: Pár otázek a odpovědí při vyplňování ESTA formuláře navíc a odstranění několika zemí z vašeho seznamu možných  budoucích "destinací" pro letní dovolenou. 

Takže:

       NASHLEDANOU NA FLORIDĚ

 

Floridatrip Tip ! A zase jako obvykle rada pro vyplňování formuláře: Lež, popřípadě zamlčování a podobně, má ještě kratší nožičky než tomu bylo dříve!