EVERGLADES - Území neporaženýchzpět na výpis článků

EVERGLADES - Území neporažených

Před několika sty lety se jižní část Floridy stala útočištěm poslední hrstky indiánských bojovníků, kteří se před vojsky Americké armády stáhli hluboko do tohoto neobydleného území. Potomci indiánů kmene Miccosukee dnes část tohoto území obývají ve své vlastní rezervaci. A i když se mnohé v jejich životě změnilo, jedno mají se svými předky společné. Žijí obklopeni přírodou Everglades.

 

 

V roce 1962 se kmen Miccosukee indiánů zařadil mezi americkou vládou uznané domorodé kmeny původních obyvatel se vším, co k tomuto rozhodnutí patří.  Mnoho členů kmene žije v osadě Miccosukee Indian Village na území vlastní rezervace o rozloze 330 akrů na severním okraji národního parku Everglades, necelých 60 kilometrů západně od města Miami. Kmen ovládá mimo jiné i více než tisíc čtverečních kilometrů půdy a mokřadel v takzvaném pronájmu na věky a vlastní také výjimku pro provozování kasina ve svém luxusním komplexu  Miccosukee Resort – Conference Hotel.

Miccosukee Tribe si volí vlastní vládu a má vlastní policejní a soudní systém. Ve vesnici je vybudovaná moderní škola a lze zde najít i zajímavé muzeum. Pojedete-li okolo, zastavte se alespoň na chvíli v uvítacím centru, ve kterém můžete shlédnout tradiční Aligator Wrestling Show nebo si zakoupit originální šperky. Budova stojí před vlastní osadou a nelze ji ze silnice přehlédnou. Uprostřed prostorného parkoviště je vztyčen vedle sochy bojovníka s aligátorem i vysoký totem.

 

 

Doporučení

Máte-li v úmyslu pořídit si skutečně originální indiánský šperk nezaváhejte. Později v nákupních centrech se většinou setkáte pouze s jeho napodobeninou, mnohdy za stejnou cenu.

Užitečné informace

Místní obyvatelé zde žijí několik generací, proto i velice krátký rozhovor může být velkým přínosem pro vaše cestování touto oblastí.

Při fotografování mějte prosím na paměti, že běžně žijící lidé nejsou turistickou atrakcí. Tak aby jste se tu neocitli na válečné stezce ...

 

 

GALERIE