EVERGLADES - Území neporaženýchzpět na výpis článků

EVERGLADES - Území neporažených

Před několika sty lety se jižní část Floridy stala útočištěm poslední hrstky indiánských bojovníků, kteří se před vojsky Americké armády stáhli hluboko do tohoto neobydleného území. Potomci indiánů kmene Miccosukee dnes část tohoto území obývají ve své vlastní rezervaci. Jedno tak mají se svými předky neustále společné. Žijí obklopeni přírodou Everglades.

 

 

V roce 1962 se kmen Miccosukee indiánů zařadil mezi americkou vládou uznané domorodé kmeny původních obyvatel. Mnoho členů kmene žije v osadě Miccosukee Indian Village na území vlastní rezervace na severním okraji národního parku Everglades. Kmen ovládá mimo jiné i tisíc čtverečních kilometrů půdy a mokřadel v takzvaném pronájmu na věky a vlastní také výjimku pro provozování kasina ve svém luxusním komplexu  Miccosukee Resort – Conference Hotel.

Miccosukee Tribe si volí vlastní vládu a má vlastní policejní a soudní systém. Ve vesnici je vybudovaná moderní škola a lze zde najít i zajímavé muzeum. V uvítacím centru můžete shlédnout tradiční Aligator Wrestling Show nebo si zakoupit originální šperky. Máte-li v úmyslu pořídit si takovou památku, nezaváhejte. V nákupních centrech se většinou setkáte pouze s jeho napodobeninou, mnohdy za stejnou cenu.

Při fotografování mějte na paměti, že běžně žijící lidé nejsou turistickou atrakcí. Tak aby jste se tu neocitli na válečné stezce ...

 

 

GALERIE