FLORIDA EVERGLADES.. CESTOVÁNÍ nejen PŘÍRODOU

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ

Jedno moc krásné období pro dovolenou na Floridě právě skončilo, ale plánování návštěvy Floridy pro mnohé cestovatele teprve začíná. A pro ty nerozhodné přinášíme několik málo obrázků a informace pro to správné naladění. Tak kam se vydat nejdříve ...

 

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer před výletem ve zprávách o počasí zazní: zítra po ranním dešti se teploty vyšplhají pouze na 85° Fahrenheit, bude bezvětří  a na obloze občasný mráček. Perfektní! A ještě lepší, že na místní předpovědi počasí se můžete skutečně stoprocentně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží holt úplně všichni ..

 

zobrazit více

Zručný harpunář ale plave jak zednická tříska: ANHINGA AMERICKÁ

Anhinga americká plave poněkud podivným způsobem. Většinou je zcela ponořená ve vodě a pouze její dlouhý krk zakončený hlavičkou s velkýma očima se jakoby plazí po hladině. Indiáni jí pojmenovali Snakebird - hadí pták, protože si jí často ve vodě spletli s útočícím hadem. Z vlastních zkušeností musím říct, že je to více než trefná přezdívka!

 

zobrazit více

Na krátký skok do EVERGLADES N/P

Tento článek věnujeme hlavně cestovatelům, kteří by se rádi do Everglades podívali, ale času jim až tolik nezbývá. Většinou si tak řeknou, že se návštěva parku musí vynechat. Nemusí! Kraťounké nahlédnutí do Everglades N/P vám přinese více zážitků, nežli byste sami čekali.

zobrazit více

EVERGLADES - Území neporažených

Před několika sty lety se jižní část Floridy stala útočištěm poslední hrstky indiánských bojovníků, kteří se před vojsky Americké armády stáhli hluboko do tohoto neobydleného území. Potomci indiánů kmene Miccosukee dnes část tohoto území obývají ve své vlastní rezervaci. A i když se mnohé v jejich životě změnilo, jedno mají se svými předky společné. Žijí obklopeni přírodou Everglades.

 

zobrazit více

ZÁZRAČNÝ SVĚT EVERGLADES : cesta za poznáním

Celé území Everglades, na kterém se rozprostírá i Everglades N/P, je domovem mnoha tajů a přírodních krás. Vzbudí respekt údiv nadšení … Nahlédněte dovnitř a dotkněte se na chvilku tohoto jedinečného světa.

 

zobrazit více