FLORIDA: EVERGLADES N/P, BIG CYPRESS

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ

Jedno krásné období pro dovolenou na Floridě skončilo, další právě začíná. A tak je to po celý rok. Pro ty nerozhodné přinášíme několik málo obrázků pro to správné naladění.

 

zobrazit více

DOVOLENÁ NA FLORIDĚ - takový krásný den na procházku

Jsou dny přímo stvořené k toulkám v Eveglades. To když večer v předpovědi uslyšíte, že po ranním dešti se teploty vyšplhají na 85° Fahrenheit a oblohou propluje sem tam nějaký ten mráček. A na místní předpovědi počasí se můžete skutečně spolehnout. Ostatně to se tu všeobecně ví a tak na hezkou procházku druhý den vyráží úplně všichni ..

 

zobrazit více

Na krátký skok do EVERGLADES N/P

Tento článek věnujeme cestovatelům, kteří by se rádi do Everglades podívali, ale času jim až tolik nezbývá. Většinou si tak řeknou, že se návštěva parku musí vynechat. Nemusí! I kraťounké nahlédnutí do Everglades N/P stojí za to.

zobrazit více

EVERGLADES - Území neporažených

Před několika sty lety se jižní část Floridy stala útočištěm poslední hrstky indiánských bojovníků, kteří se před vojsky Americké armády stáhli hluboko do tohoto neobydleného území. Potomci indiánů kmene Miccosukee dnes část tohoto území obývají ve své vlastní rezervaci. Jedno tak mají se svými předky neustále společné. Žijí obklopeni přírodou Everglades.

 

zobrazit více

ZÁZRAČNÝ SVĚT EVERGLADES : cesta za poznáním

Celé území Everglades, na kterém se rozprostírá i Everglades N/P, je domovem mnoha tajů a přírodních krás. Vzbudí respekt údiv nadšení … Nahlédněte i vy na chvilku dovnitř a dotkněte se tohoto jedinečného světa.

 

zobrazit více