FLORIDA TRIP TEAM na cestách: DOVOLENÁ jinak

MICCOSUKEE POLICE a ALIGATOR WRESTLING

Není nad zdejší "BAD BOYS". Ti kluci v uniformách se prostě tady v Miccosukee oblasti o bezpečí všech postarat opravdu umí!

 

zobrazit více

KDYŽ ŘEKNEME ŽE JE TO bordel, tak je to bordel

A o co skutečně jde? O nic víc a o nic míň, než o nepořádek tam, kde by ho ještě před několika lety nikdo nečekal. A o jeho příčinu. Neboť z památníku na tolik všemi cestovateli oblíbeném místě udělat vlastní umaštěný bordelstůl ke grilování může opravdu jen ..    PŘESNĚ TAK !!

zobrazit více

President Donald TRUMP? .. volby neminou ani Floridu

Každé volby presidenta mění, někdy více, někdy o něco méně, vzhled ulic, podél kterých se mnohdy těsnají billboardy a vlaječky toho či onoho kandidáta. Na soukromých pozemcích, před obchody i na autech vlají vlaječky obou stran a z množství vlaječek lze leckdy usoudit, komu je daný region či obyvatel nakloněn..

 

zobrazit více

FLORIDA a její Mount Everest ..

I tento rovinatý stát má svojí nejvyšší horu. Je to spíše malý  kopeček nedaleko severních hranic Floridy. Číselný údaj o nejvyšším přírodním místě na Floridě napíšeme nejprve ve stopách, nebude to působit až tak úsměvně…

 

zobrazit více

POŘÁDNÝ VÝLET - NEW ORLEANS není až tak daleko !

Sice se věnujeme plánování dovolené na Floridě, ale občas zabrouzdáme i mimo ni .. třeba až do státu Luisiana, přesněji do města NEW ORLEANS. Není to až tak z ruky a ve spojení s „několika“ zajímavými místy je to skutečně perfektní výlet …

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Povídka o neposlušném rybáři!

Při toulkách Floridou se setkáváme se spoustou zajímavých lidí a zažíváme snové a nové příhody. Někdy napínavé, někdy veselé, ale také mnohdy poučné. Milujeme zdejší přírodu a chováme se k ní s naprostým respektem. Přeci jenom, není to terárium v zoologické zahradě. Myslíte si, že jsou to jen prázdná slova? 

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Vlastní postel je vlastní postel

Motorhome. Způsob jak trávit dovolenou stále ve svém ocení spíše starší generace a něco na takovémhle způsobu cestování určitě je. Konvoj několika kamarádů, kteří razí na prodloužený víkend a berou si s sebou snad celou domácnost, včetně Harley Davisonů, motorových člunů, Jeepů a hlavně - vlastních postelí se nedá jen tak přehlédnout.

 

zobrazit více

Město jak na horské dráze - KISSIMMEE

Město Kissimmee, původně malá vesnička, kterou obývaly v roce 1950 pouhé čtyři tisícovky obyvatel, se začalo příchodem Mickey Mouse a dalších zábavních parků velice rychle rozrůstat a stalo se takovým předměstím nově vzniklého pohádkového světa se vším, co k tomu patří.

zobrazit více

FLORIDA : dovolená - krásné pláže - slunce a milovníci koní

Slunce mizí za obzorem, stíny se prodlužují stále víc a víc a z radia se ozývá John Denver. Sešlapuju nevědomky plyn až na podlahu. Když hluboký baryton motoru na chviličku vyletí o půl oktávy výš, neviditelná ruka mě přitlačí hlouběji do sedačky. A ještě jednou. A ještě. Přítomnost stále rychleji mizí ve zpětném zrcátku, až se náhle celé moje okolí sline v jednu barevnou duhu. …

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - VOZIDLA HRDINŮ každodenního života

Požární vozidla v Americe jsou natolik výjimečná, že je nemůžete nikdy bez povšimnutí minout. Požárníci jsou opravdovými hrdiny každodenního života a jejich respekt vzbuzující nádherná vozidla ozdobou všech ulic a silnic Ameriky.

 

zobrazit více

<<<123>>>