FLORIDA TRIP TEAM na cestách: DOVOLENÁ jinak

MICCOSUKEE POLICE a ALIGATOR WRESTLING

Není nad zdejší "BAD BOYS". Ti kluci v uniformách se prostě tady v Miccosukee oblasti o bezpečí všech postarat opravdu umí!

 

zobrazit více

KDYŽ ŘEKNEME ŽE JE TO bordel, tak je to bordel

A o co skutečně jde? O nic víc a o nic míň, než o nepořádek tam, kde by ho ještě před několika lety nikdo nečekal. A o jeho příčinu. Neboť z památníku na tolik všemi cestovateli oblíbeném místě udělat vlastní umaštěný bordelstůl ke grilování může opravdu jen ..    PŘESNĚ TAK !!

zobrazit více

President Donald TRUMP? .. volby neminou ani Floridu

Každé volby presidenta mění, někdy více, někdy o něco méně, vzhled ulic, podél kterých se mnohdy těsnají billboardy a vlaječky toho či onoho kandidáta. Na soukromých pozemcích, před obchody i na autech vlají vlaječky obou stran a z množství vlaječek lze leckdy usoudit, komu je daný region či obyvatel nakloněn..

 

zobrazit více

FLORIDA a její Mount Everest ..

I tento rovinatý stát má svojí nejvyšší horu. Je to spíše malý  kopeček nedaleko severních hranic Floridy. Číselný údaj o nejvyšším přírodním místě na Floridě napíšeme nejprve ve stopách, nebude to působit až tak úsměvně…

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Povídka o neposlušném rybáři!

Při toulkách Floridou se setkáváme se spoustou zajímavých lidí a zažíváme snové a nové příhody. Někdy napínavé, někdy veselé, ale také mnohdy poučné. Milujeme zdejší přírodu a chováme se k ní s naprostým respektem. Přeci jenom, není to terárium v zoologické zahradě. Myslíte si, že jsou to jen prázdná slova? 

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - Vlastní postel je vlastní postel

Motorhome. Způsob jak trávit dovolenou stále ve svém ocení spíše starší generace a něco na takovémhle způsobu cestování určitě je. Konvoj několika kamarádů, kteří razí na prodloužený víkend a berou si s sebou snad celou domácnost, včetně Harley Davisonů, motorových člunů, Jeepů a hlavně - vlastních postelí se nedá jen tak přehlédnout.

 

zobrazit více

FLORIDA : dovolená - krásné pláže - slunce a milovníci koní

Slunce mizí za obzorem, stíny se prodlužují stále víc a víc a z radia se ozývá John Denver. Sešlapuju nevědomky plyn až na podlahu. Ty vole, proletí mi hlavou, když hluboký baryton motoru na chviličku vyletí o půl oktávy výš a neviditelná síla mě nacpe hlouběji do sedačky. A ještě jednou. A ještě. Přítomnost stále rychleji mizí ve zpětném zrcátku, až se náhle celé moje okolí sline v jednu barevnou duhu. …

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO - VOZIDLA HRDINŮ každodenního života

Požární vozidla v Americe jsou natolik výjimečná, že je nemůžete nikdy bez povšimnutí minout. Požárníci jsou opravdovými hrdiny každodenního života a jejich respekt vzbuzující nádherná vozidla ozdobou všech ulic a silnic Ameriky.

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO : Není schránka jako schránka

Téměř pokaždé, když potkáte to malé autíčko americké pošty, vidíte, že se jeho řidič usmívá. Možná za jeho dobrou náladou není doručování pošty bez nutnosti vylézání z auta, ale umělecká tvořivost majitelů poštovních schránek...

 

zobrazit více

FLORIDOU STOP and GO : Kola dělají auto

Při první návštěvě Floridy, tisíce let zpět, jsme byli jak v Jiříkově vidění. Bylo to jak přistát na Marsu. Mnozí si jistě pamatují dobu, kdy jediný povolený auto tuning byl pes s kývající hlavou za zadním oknem - pokud nebránil ve výhledu - a černá izolačka nalepená na boku auta. Jiné barvy izolaček nebyly! EU byrokracie od té doby ještě přibylo a tak při pohledu na floridské silnice tiše závidíme i dnes! Extrémním úpravám aut se v Americe prostě meze nekladou.

 

zobrazit více

<<<12>>>