FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti: OKOLO VÁSzpět na výpis článků

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti: OKOLO VÁS

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

 

V tomto článku se podíváme na několik odlišností a zvláštností, se kterými se budete na Floridě zcela určitě setkávat. A o kterých by bylo dobré vědět předem.

Ohledně elektrického napětí si starosti už dělat nemusíte, neboť většina malých spotřebičů včetně nabíječek je již z výroby připraveno spokojit se jak s 230 tak i se 110 volty. Rozdíl je ale v zásuvkách! Přechodky jsou běžně k dostání jak v Čechách, tak i v Americe.

Cizí řeč není v jiném státě odlišnost ale samozřejmost. Ale my nemáme na mysli angličtinu, ale španělštinu, kterou se domluvíte na mnoha místech Floridy dnes již lépe.

Časový posun. Při příletu si přeřiďte hodinky o šest hodin dozadu.

Při dopravní kontrole nevystupujte z vašeho auta a v klidu vyčkejte příchodu policisty a jeho pokynů. Doporučuje se i nechat ruce na volantu. 

Pití alkoholu na veřejnosti bez zakrytí láhve například známým papírovým pytlíkem je zakázáno. Otevřená nádoba alkoholu v kabině vozidla na klidném průběhu silniční kontroly také nepřidá.

Plnoletost  nastává o tři roky později než u nás, tedy ve 21 letech. Běžně se setkáte s dotazem na váš věk a jeho následnou kontrolou i v supermarketech při zakoupení alkoholických nápojů. 

Koupelna a záchod. Nevyděste se při pohledu na záchodovou mísu! Bude plná vody a tak to má být. Funguje to obráceně. Vlastně se tu nesplachuje, ale při spláchnutí vše odteče a poté se mísa opět naplní čistou vodou.

WI-FI připojení je ve městech "všude" okolo vás (obchody,restaurace, hotely, motely, auta) často nezakódované.

Tankování - nejprve zaplatit a poté tankovat. Jedna "pistole" na všechny druhy benzínu.