FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti: OKOLO VÁSzpět na výpis článků

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti: OKOLO VÁS

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

 

V tomto článku se podíváme na několik odlišností a zvláštností, se kterými se budete na Floridě/v USA denně setkávat:

Ohledně elektrického napětí si starosti už dělat nemusíte, většina malých spotřebičů včetně nabíječek je již z výroby připraveno spokojit se jak s 230 tak i se 110 volty. Rozdíl je ale v zásuvkách! Přechodky jsou běžně k dostání jak v Čechách, tak i v Americe.

Místní řeč: angličtina a španělstina.

Uváděné ceny na zboží:  bez daně (TAX), nutno vždy připočíst. 

Placení: běžně hotovostí i kartou. Přibývá samoobslužných pokladen.

Časový posun: Při příletu si přeřiďte hodinky o šest hodin dozadu.

Placení hotelu na místě: hotovostí i kartou. Nezřídka se vyžaduje uhrazení depozitu (většinou 100,- USD) v hotovosti.

Při dopravní kontrole nevystupujte z vašeho auta a v klidu vyčkejte příchodu policisty a jeho pokynů. Doporučuje se i nechat ruce na volantu. 

Pití alkoholu na veřejnosti bez zakrytí láhve je zakázáno. Otevřená nádoba alkoholu v kabině vozidla na klidném průběhu silniční kontroly nepřidá.

Plnoletost  nastává o tři roky později než u nás, tedy ve 21 letech. Běžně se setkáte s dotazem na váš věk, popř. na Váš průkaz/pas v supermarketech při zakoupení alkoholických nápojů i v padesáti :-) . 

Koupelna a záchod. Nevyděste se při pohledu na záchodovou mísu! Bude plná vody a tak to má být. Funguje to obráceně. Vlastně se tu nesplachuje, ale při spláchnutí vše odteče a poté se mísa opět naplní čistou vodou.

Tankování - nejprve zaplatit a poté tankovat. Jedna "pistole" na stojanu pro všechny druhy benzínu - přepínání tlačítkama.

 

!!! Pro více informací:  florida@floridatrip.cz