FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti. Přibližné převodyzpět na výpis článků

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti. Přibližné převody

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Tím samozřejmě nemyslím to vaše z budoucích zážitků, ale napětí v elektrické síti. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

 

A jde to i bez kalkulačky

V tomto článku se podíváme na přibližný přepočet měrných jednotek, se kterými se běžně budete na Floridě setkávat :

Koupit si 1 Pound banánů znamená koupit si o trošku méně nežli půl kila, takže si udávané ceny všech potravin a jídel putujících přes váhu pro porovnání s domovem vynásobte dvěma. Ale kdo by chtěl srovnávat, když je na něco chuť!

S cenami u benzínové stanice budete spokojeni více. Tabule hlásají ceny za jeden galon (1 galon) a to jsou téměř čtyři litry. Na druhou stranu natankovat v dnešní době jeden Galon benzínu za několik dolarů… Jo, kdeže ty loňské sněhy jsou!

Uběhnout ráno po pláži jednu Mile by mohlo znamenat konec rozcvičky.  Je to o malinkato víc než 1.6 kilometru a všeho moc škodí.

A teď ten správný guláš. Teplota vzduchu a Fahrenheity. Psal se rok 1989 a s ním přišla v Československu sametová revoluce. To ví (a snad bude i v budoucnu vědět) každý. Lehce k zapamatování je číslo 89! .. A 89°F rovná se malinko nad 30°C. Pod osmdesát devět plánujte výlet, nad osmdesát devět plánujte pláž. Pro zajímavost uvedu, že tenhle popletenec má na svědomí německý fyzik. A hádejte, jak se asi jmenoval…

Skákat radostí stopu vysoko poukazuje spíše na veliké zklamání než na radost, neboť1 Foot je cirka 30 centimetrů. Důvodem vaší (ne)radosti by mohlo být zjištění, že ke svému novému domu se zahradou o velikosti dvou akrů budete potřebovat spíš kombajn než sekačku. Jeden Acre má rozlohu čtyři tisíce metrů čtverečních.

Při leckterém kusovém prodeji si vzpomenete na staré pohádky, v nichž zaznělo slovo tucet. Velmi často, například v oblíbeném koblížkovém Dunkin Donuts, se nabízí půl tuctu - half dozen koblih, to znamená  šest kusů a nebo hned celý tucet - dozen (12), což znamená, že po snídani prasknete!

Napadají mě další a další odlišnosti a rozdíly, ale raději v tuto chvíli článek ukončím, aby to s vámi nedopadlo stejně jako s mým týmem během školení na téma : “jak naplno využít naše získané vědomosti“ … !