FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnostizpět na výpis článků

FLORIDA + USA - odlišnosti a zvláštnosti

Při návštěvě Floridy na vás čeká mnoho odlišností, mimo jiné také v podobě jiných měrných jednotek nebo jiného napětí. Přečtěte si tento článek pozorně a už vás cestou jen tak něco nepřekvapí!

 

 

V tomto článku se podíváme na několik odlišností a zvláštností, se kterými se budete na Floridě zcela určitě setkávat. A o kterých by bylo dobré vědět předem.

Ohledně elektrického napětí si starosti už dělat nemusíte, neboť většina malých spotřebičů včetně nabíječek je již z výroby připraveno spokojit se jak s 230 tak i se 110 volty. Rozdíl je ale také v zásuvkách! Přechodky jsou běžně k dostání jak v Čechách, tak i v Americe.

Cizí řeč není v jiném státě odlišnost ale samozřejmost. Ale my nemáme na mysli angličtinu, ale španělštinu, kterou se domluvíte na mnoha místech Floridy daleko lépe, než oficiálním jazykem.

Časový posun. Při příletu si přeřiďte hodinky o šest hodin dozadu. 

Při dopravní kontrole nevystupujte z vašeho auta a v klidu vyčkejte příchodu policisty a jeho pokynů. Doporučuje se i nechat ruce na volantu. 

Pití alkoholu na veřejnosti bez zakrytí láhve například známým papírovým pytlíkem je jako dráždit hada bosou nohou. S tím rozdílem, že dráždění hada bosou nohou není nikde zakázáno. Otevřená nádoba alkoholu v kabině vozidla na klidném průběhu silniční kontroly také nepřidá! Policií následně vyžádané odříkání abecedy pozpátku není jednoduché ani pro střízlivé.

Plnoletost  je uznávána o tři roky později než u nás, tedy ve 21 letech. Běžně se setkáte s dotazem na váš věk a jeho následnou kontrolou i v supermarketech při zakoupení alkoholických nápojů. 

Koupelna a záchod. Nevyděste se při pohledu na záchodovou mísu! Bude plná vody a tak to má být. Funguje to obráceně. Vlastně se tu nesplachuje, ale při spláchnutí vše odteče a poté se mísa opět naplní čistou vodou. Veliký problém nastane, když se záchod při splachování ucpe. Chvíli na to začne nová voda do plného záchodu přitékat a vy můžete udělat jediné. Vzít nohy na ramena!

                                                                                                                          

 

Dopadlo to, jak muselo, ale některé věci nejsou až tolik záživné!