IMIGRAČNÍ KONTROLOU bez znalosti jazyka?zpět na výpis článků

IMIGRAČNÍ KONTROLOU bez znalosti jazyka?

Dnešní Amerika je velice mladá země a naprostou většinu obyvatelstva tvoří přistěhovalci z nejrůznějších koutů světa. Shluk všech možných národností je také důvodem veliké tolerance, se kterou se můžete na ulicích a na úřadech  v USA setkat. Ale jako vždy a všude, záleží hlavně na lidech…

 

 

Imigrační kontrola je důležitá věc a času je relativně málo, takže jsou rozhovory s imigračním úředníkem většinou krátké a strohé. Vše probíhá rychle, žádné zbytečné zdržování!

Základy angličtiny nebo španělštiny, se kterými si během celé cesty vystačíte, ovládají běžně mladší cestovatelé, ale ani starší generace z dob povinného předmětu meňá zavut si zoufat nemusí a Vaše dvě krátké zdvořilostní fráze navrkané v letadle prolomí případné ledy.. a někdy vyvolá i oboustranný úsměv na tváři.

Během kontroly může před úředníka předstupovat celá vaše rodina nebo skupina a postupně se budete identifikovat. Vypomoci s odpovědí může další člen rodiny/skupiny po předešlém upozornění/omluvě ohledně nastalé jazykové bariéry..

Při odpovědích během kontroly můžete být až nezdvořile struční, protože odpověď „ ehm... jestli a možná…“ je pro úředníka matoucí. Přímá jednoduchá dpověď je zcela dostačující.

Obava z jazykové bariéry je při plánování dovolené na Floridě opravdu zbytečná. A ještě zbytečnější jsou obavy z imigračních pohovorů pouze proto, že neumíte anglicky. Existují skutečně vážné a opodstatněné důvody zamítnutí vstupu na území USA, ale neznalost angličtiny to určitě není.

 

Pro více informací florida@floridatrip.cz