KONTROLY - CELNÍ FORMULÁŘ - Dovolená na Floridězpět na výpis článků

KONTROLY - CELNÍ FORMULÁŘ - Dovolená na Floridě

Důkladné kontroly jsou již samozřejmou součástí cestování. Čekají na vás kontroly před odletem v Evropě i kontroly po přistání v USA. Kontroly vašich údajů dokonce ještě než si doma zabalíte - při schvalování ESTA. Kontroly zavazadel, osobní, cestovních dokladů, IMIGRAČNÍ POHOVOR, celní kontrola...

 

 

KONTROLY  před odletem - ještě v Evropě .

Tato část kontrol se odehrává přímo na letištích, ze kterých odlétáte do USA. Tady procházíte již druhou fází kontrol. Ta první kontrola bylo schválení ESTA. Kontroly jsou prováděny mnoha způsoby. Fyzickým způsobem, rentgenem (vás i vašich zavazadel), zouváním bot, kontrolou elektroniky, kontrolou obsahu příručního zavazadla, formou občasných dotazů atd., apod.. Můžete být podrobeni i velice důkladné prověrce a osobní prohlídce i delšímu pohovoru.

Velice důležitá je aktuální informovanost ohledně povoleného obsahu příručního palubního zavazadla, popřípadě elektroniky.

KONTROLY po přistání v USA .

Po přistání na letišti na Floridě (v USA) přichází konečná fáze kontrol. Vystoupíte z letadla a po chvíli se octnete v labyrintu systematicky “vyšňůrovaných“ cestiček a na konci: Imigrační kontrola. Zde si můžete chvilku připadat jako VIP hvězda. Proběhne tu s vámi krátký fotoshooting a ani interview nechybí. Ale vážně: Této kontrole se právem přisuzuje přívlastek nejdůležitější . Nejdůležitější pro vašeho hostitele i pro vás. Věříme každému, když řekne, že už toho všeho bylo až dost, nehledě na velikou únavu, ale nemělo by se zapomenout, že s úsměvem jde všechno lépe! Po této kontrole (kterou lze při opakované návštěvě USA provést i na automatizovaném odbavovacím místě) a zpovědi máte před sebou : Celní kontrola, která může taktéž vyústit v podrobnou osobní prohlídku včetně prohlídky všech zavazadel...

 …. a jste v Americe 

CELNÍ FORMULÁŘ .

Je to velice důležitý kus oboustranně potištěného formuláře, který dostanete již před nástupem do letadla (resp. při nastupování do letadla za současného znovu zkontrolování palubního “ticketu“ a pasu) a který, nejlépe již v letadle, musíte pravdivě a čitelně vyplnit. Na oficiálních stránkách USA     http://czech.prague.usembassy.gov/  v kolonce Cestování do USA najdete článek Cestování bez víz, ve kterém úplně dole najdete odkaz na Celní deklarace. Zde se můžete podrobně seznámit s  vzhledem i obsahem tohoto formuláře.  

Floridatrip Tip: Vyplňte si formulář během letu, po přistání i přes relativně velké fronty u imigračních úředníků jde vše ráz na ráz a vy nebudete mít na vyplňování klid ani čas.

Slovo závěrem aneb … dobrá rada nad zlato !!

Existují (četné) mýty ohledně imigračních pohovorů. Pro všechny budoucí návštěvníky Floridy lze shrnout vše do jedné jediné věty : Kdo nic neprovedl a ani provést nechce, nemusí se při kontrolách ničeho obávat.

A jaká-že je ta dobrá rada nad zlato? : Uvádějte při pohovorech i ve formulářích skutečně vždy pravdivé údaje!