KONTROLY = Dovolená na Floridě zpět na výpis článků

KONTROLY = Dovolená na Floridě

Důkladné kontroly jsou již samozřejmou součástí cestování. Čekají na vás kontroly před odletem v Evropě i kontroly po přistání v USA. Kontroly vašich údajů dokonce ještě než si doma zabalíte - při schvalování ESTA. Kontroly zavazadel, osobní, cestovních dokladů, IMIGRAČNÍ POHOVOR, možná i celní kontrola ...

 

 

KONTROLY  před odletem - ještě v Evropě .

Tato část kontrol se odehrává přímo na letištích, ze kterých odlétáte do USA. Tady procházíte již druhou fází kontrol. Ta první kontrola bylo schválení ESTA. Kontroly jsou prováděny mnoha způsoby. Fyzickým způsobem, rentgenem (vás i vašich zavazadel), zouváním bot, kontrolou elektroniky, kontrolou obsahu příručního zavazadla, formou občasných dotazů apod..

Velice důležitá je aktuální informovanost ohledně povoleného obsahu příručního palubního zavazadla, popřípadě elektroniky. Většinou naleznete informace na stránkách letecké společnosti, se kterou letíte.

KONTROLY po přistání v USA .

Po přistání na letišti na Floridě (v USA) přichází konečná fáze kontrol. Vystoupíte z letadla a po chvíli se octnete v labyrintu systematicky “vyšňůrovaných“ cestiček a na konci: Imigrační kontrola. Zde si můžete chvilku připadat jako VIP hvězda. Proběhne tu s vámi krátký fotoshooting a ani interview nechybí, popř. otisky prstů. Nehledě na velikou únavu by se nemělo zapomenout, že s úsměvem jde všechno lépe! Po této kontrole můžete mít ještě před sebou : Celní kontrolu, která někdy vyústí v podrobnou osobní prohlídku všech zavazadel...

 …. a jste v Americe 

Slovo závěrem aneb … dobrá rada nad zlato !!

Existují (četné) mýty ohledně imigračních pohovorů. Pro všechny budoucí návštěvníky Floridy lze shrnout vše do jedné jediné věty : Kdo nic neprovedl a ani provést nechce, nemusí se při kontrolách ničeho obávat.

A jaká-že je ta dobrá rada nad zlato? : Uvádějte při pohovorech i ve formulářích vždy přesné a pravdivé údaje!

 

Pro více informací florida@floridatrip.cz