Létali jsme spokojeně s AIR FRANCE .. UŽ NE ! zpět na výpis článků

Létali jsme spokojeně s AIR FRANCE .. UŽ NE !

Při plánování dovolené na Floridě se opíráme především o naše zkušenosti, ale také o zkušenosti našich cestovatelů a jejich zpětné reakce. A někdy se stane, zvyk je přece jen železná košile, že to přehodnocování i přes množící se malé varovné signály nespokojenosti chvíli trvá ,.. než to u nás zaduní... a to se bohužel stalo !!

 

Protože jsme velice citliví na (zaslouženou) kritiku od našich cestovatelů a protože jsme, myslím, více než šest let zcela automaticky doporučovali Air France, tedy let z Prahy do Miami přes Paříž a to i přes vyšší ceny letenek do našich itinerářů, bude  nebo spíše je, myslíme, na čase, sečíst kladné a záporné ohlasy našich klientů, přidat k nim i naše poslední skutečné zážitky a pod tíhou toho všeho zařadit u nás Air France na neutrální pozici ...

Ona je v tom samotná letecká společnost z části nevinně, ale co naplat. Přeprava na místo dovolené je možná jeden z nejdůležitějších, ne-li nejdůležitější článek z celého plánování a je také jeden z nejdražších, tak proč si ještě přidělávat starosti a nervy. A my vždycky tvrdíme, že i cesta tam (a zpět) patří k dovolené. I to by měl být zážitek … no, on to zážitek je vždycky, ale bez některých se lze i obejít!

 A proč je v tom Air France z části nevinně?:

To protože cestujete přes Paříž CDG letiště, takže přestupujete v zemi, jak to trefně popsal náš cestovatel, kde “vládne již takový bordel, že kontrolují a štemplují EU pasy a ty s turbanama na hlavě a mačetou za trenkama nechávají volně pobíhat, kde a jak se jim zachce.“ A zároveň dodal: „příště se nebudu tejden mejt a holit,  pak si ovážu palici ňákým šátkem a budu mít klid a ještě dostanu možná grátis první třídu“.. 

I v našich článcích zastáváme všechny ty kontroly a nadkontroly a podkontroly, které by měli přispět k našemu bezpečnému návratu z výprav a dovolené (nařízení ohledně tekutin, které má zřejmě šetřit naše záda k tomu nepatří, já mám páteř ještě v pořádku, tak bych klidně bez újmy v báglu unesl nedopitou malou petku coly z předešlého letu, kór, když mě před vstupen do něj pomalu svlékli z kůže a prosvítili tak, že raději odsunu preventivní kontrolu svého dýchacího ústrojí na příští rok..), ale, faktem zůstává, že odezva našich cestovatelů (hlavně těch, kteří mohli srovnat tento spoj s jinými lety) nebyla v poslední době zrovna pozitivní! S tím, že dostanete “sodu“ při kontrole, že jste si nesundal dozadu otočenou ´bejsbolku´ z hlavy, ale před vámi procházejí kontrolou cestující, kterým kouká z hadrů sotva polovina obličeje jak na běžícím páse, letecká společnost nic společného nemá, ale kapka ke kapce a úsměv je pak nenávratně v tahu.

Když si jeden Floriďánek postěžoval, že mu při kontrole v Paříži rozbalili a přitom roztrhali  jak slídovou ochranu parfémů, tak i krabici koňaku, tedy dárky nakoupené na letišti v zóně TAX FREE!!!, a potom uslyšel nejlepší hlášku svého života, že „je vše v pořádku“, rozhodli jsme se pro tento článek definitivně a to jsme ještě nevěděli, že i nás čekají neopakovatelné zážitky ještě něž ho dokončíme!

Ono totiž “maličkosti“ sem, “maličkosti“ tam, ale když někomu nepustí dceru, která vlastní biometrický pas (a její rodiče taktéž - dokonce ještě ty i s údaji o dceři uvnitř, a to v oblasti Schengenu, kde za normálních okolností žádný pas ani nepotřebujete),  přes kontrolu pro let Paříž-Praha a dokonce zabraňují rodičům se k dítěti vrátit zpět, takže musí ze třech metrů zpoza budky s nějakým Pitomcem uvnitř bezmocně jen přihlížet ..je to již na pováženou a decentní poznámka o bordelu v Paříži nabývá úplně jiných dimenzí..

Když se k tomu přičte nejistota plynoucí z obrovských front, snadno znejistíte, když z padesáti budek jsou otevřené dvě a na svůj dotaz ohledně včasného odbavení uslyšíte odpověď „možná ano“) , neurvalost při kontrolách, ten řev a uměle vytvářený chaos, nebo například skutečnost, že vás pracovník letiště/letecké společnosti pošle před pasovou kontrolou do ohromné fronty pro "NO EU" a vy se musíte deset minut dohadovat, že patříte k budce ´EU a SWISS pasy ´, kde stojí sotva desetina lidí (a nestál by tam nikdo,nebýt dvou „jiných“ cestujících bez EU dokladů, kteří se tam za pomocí právě této pracovnice "nějak" dostali a tím se zadrhnul hladký průběh celkem plynulé kontroly), nelze se divit našim klientům.. ani nám! 

Aby bylo vše uvedeno na správnou míru – my máme Paříž hrozně moc rádi, jezdili jsme do ní na romantické prodloužené víkendy a proto nyní se zarmoucením pozorujeme, co se z ní stalo … udržujeme ale jiskřičku naděje, že se do ní zase vrátíme a vše bude jako dřív .. bylo to neobyčejně krásné město..

No nic naplat, tak holt z kola ven, to si řekl i FloridaTeam ohledně Air France spoje do Miami a podpořen dalšími vlastními zážitky se z naší jedničky stal neutrál. Pohled z letadla je stejně krásný i u jiných společností:

 

Floridatrip Tip:

Člověk si musí umět poradit. Takže, když používáte cestu, na které leží pouze zákon a ne pořádek, a klid a úsměvy zůstanou jen na papírové reklamě, je v každém případě lepší, je-li možnost, zvolit cestu jinou. Putování za dobrodružstvím na Floridu je i tak pro mnohé cestovatele dosti náročné.

----