Město jak na horské dráze - KISSIMMEEzpět na výpis článků

Město jak na horské dráze - KISSIMMEE

Město Kissimmee, původně malá ospalá vesnička, kterou obývaly v roce 1950 pouhé čtyři tisícovky obyvatel, se začalo příchodem Mickey Mouse a dalších zábavných parků velice rychle rozrůstat a stalo se rázem moderním uvítacím a zároveň ubytovacím centrem pro turisty ze všech koutů naší zeměkoule. Stalo se předměstím nově vzniklého pohádkového světa se vším, co k tomu patřilo.

 

Během několika desítek let vzrostl počet obyvatelstva na více než šedesát pět tisíc a kdysi farmářská vesnice se přeměnila v turistické město plné motelů a všech možných atrakcí. Rozvoj města ale zažil i několik těžkých období, ne vždy zaviněných hospodářskou krizí. Mnohdy byl příčinou rozrůstající se Disney komplex, který se snaží jako správný hospodář a podnikatel nabízet svým návštěvníkům kromě zábavy i neustále komfortnější a ucelenější infrastrukturu služeb ve vlastní režii. V Disney areálu jsou rok od roku otvírány nové hotelové komplexy a obrovské resorty, které lákají turisty nejen atraktivním vzhledem, neboť pokoje i hotely jsou často tematicky roztříděny do podoby pohádek a jejich hrdinů, ale i zlevněným vstupem do vlastních zábavných parků a pohodlným transportem přímo k jejich vstupním branám. Některé přepravní vláčky mají stanice přímo v hotelích. Takže paradoxně ten, kdo se zasloužil o rozvoj tohoto dříve poklidně žijícího malého městečka, zasloužil se rovněž i o mnoho jeho nemalých pádů.

Podobné poutače patří již minulosti:

Nehledě na tyto výkyvy bylo, je a, myslím, i nadále bude město pro mnohé návštěvníky této oblasti vítanou alternativou k luxusnímu světu Království Frozen a všech těch Popelek a Peter Pánů. Tedy alespoň co se přespání týče … a k ničemu jinému se zde obvykle při té obrovské nabídce komerční zábavy vlastně ani nedostanete, ať se ubytujete kdekoli. I v hospodářsky neveselých dobách se v KISSIMMEE podél hlavní tepny (silnice 192) dají lehce najít hezké motely s cenou tak bezkonkurenčně nízkou, že nabídka za přespání v resort-kempu zbledne na discountovém letáku závistí.

Za zmínku stojí také množství pestrobarevných budov nabízejících levné suvenýry a oblečení s motivy zábavných parků nebo postaviček z filmů, hustá koncentrace rychlého občerstvení ala placka navrch, placka dospod (a trochu jiná placka mezi tím) a jiných restaurací, mini-golfová hřiště i malá (vlastně hodně velká) Matějská pouť, fungující do pozdních nočních hodin. Samozřejmě, že nechybí ani kyvadlová doprava k parkům nebo potravinové supermarkety.

Bohužel málokdo z cestovatelů bude mít z důvodu neustálé časové tísně během dovolené na Floridě možnost prohlédnout si důkladněji celé město a navštívit alespoň jeden z městských parků (Twin Oaks Park), kam chodí místní pozorovat západ slunce. Kissimmee se může pochlubit také moderní Silver Spur arénou, obsáhlou ústřední knihovnou Hart Memorial a rychle se rozrůstající sítí cyklostezek vedoucích většinou hezkou neobydlenou krajinou. Přehlédnout nelze ani kampus uznávané školy University of Central Florida nebo například komplex několika baseballových hřišť sloužících k jarnímu soustředění profi-týmů z chladnějších částí Ameriky. Příjemný vzhled přehledného centra města umocňuje absence mrakodrapů a velkých výškových budov. Jako byste překročili bludný kořen a ocitli jste se ve městě z doby dávno zmizelé. …

Floridatrip Tip

Ubytování mimo Disney komplex může ušetřit vaší kapsu a obohatit vás o nečekané zážitky. Spojení ke všem zábavným parkům i do Orlanda je nekomplikované a rychlé (autem i autobusem). A ještě maličkost pro kajakáře a kanoisty. Město leží na břehu překrásného jezera West Lake. Například z místa zvaného Steffee Landing, v městském parku Shingle Creek, vede velice hezká, nenáročná vodní stezka. Potřebnou výbavu si lze vypůjčit na místě.

                                                                                                        ........................

Míříte-li k západnímu pobřeží, můžete alespoň k městu Lakeland použít okresku č. 92, která vede krajinou stovek jezer a rozlehlých farem. I cesta směrem Miami by mohla vést mimo dálnici po 192/441 okolo Okeechobee Lake. Myslím, že nebudete litovat ztráty času a poznáte Floridu trošičku jinak!

 

GALERIE