Město jak na horské dráze - KISSIMMEEzpět na výpis článků

Město jak na horské dráze - KISSIMMEE

Město Kissimmee, původně malá vesnička, kterou obývaly v roce 1950 pouhé čtyři tisícovky obyvatel, se začalo příchodem Mickey Mouse a dalších zábavních parků velice rychle rozrůstat a stalo se takovým předměstím nově vzniklého pohádkového světa se vším, co k tomu patří.

 

Během několika desítek let vzrostl počet obyvatelstva na více než šedesát pět tisíc a kdysi farmářská vesnice se přeměnila v turistické město plné motelů a všech možných atrakcí. Rozvoj města ale zažil i několik těžkých období. Příčinou je rozrůstající se Disney komplex, který se snaží nabízet svým návštěvníkům kromě zábavy i neustále komfortnější a ucelenější infrastrukturu služeb ve vlastní režii. V Disney areálu jsou rok od roku otvírány nové hotelové komplexy a obrovské resorty, které lákají turisty nejen atraktivním vzhledem..Takže paradoxně ten, který se zasloužil o rozvoj tohoto dříve poklidně žijícího městečka, zasloužil se rovněž i o mnoho jeho nemalých pádů.

Podobné poutače patří již minulosti:

Nehledě na tyto výkyvy je město pro mnohé vítanou alternativou. Tedy alespoň co se přespání týče … a k ničemu jinému se zde obvykle při té obrovské nabídce komerční zábavy vlastně ani nedostanete, ať se ubytujete kdekoli. 

Za zmínku stojí také množství pestrobarevných budov nabízejících suvenýry a oblečení s motivy postaviček z filmů, hustá koncentrace rychlého občerstvení ala placka navrch, placka dospod (a placka mezi tím), mini-golfová hřiště i taková "Matějská pouť" fungující do pozdních nočních hodin. Samozřejmě, že nechybí ani kyvadlová doprava k parkům nebo supermarkety a outlety.

Málokdo bude mít z časových důvodu možnost prohlédnout si důkladněji celé město a navštívit alespoň jeden z městských parků, kam chodí místní pozorovat krásné západy slunce. Kissimmee se může pochlubit také rozrůstající se sítí cyklostezek, vedoucích většinou hezkou neobydlenou krajinou. 

Floridatrip Tip

Spojení ke všem zábavním parkům i do Orlanda je nekomplikované a rychlé (autem i autobusem). A ještě maličkost pro kajakáře a kanoisty: Město leží na břehu jezera West Lake. Například z místa zvaného Steffee Landing vede velice hezká, nenáročná vodní stezka. Potřebnou výbavu si lze vypůjčit na místě.

                                                                                                        ........................

Míříte-li k západnímu pobřeží, můžete použít málo frekventovanou okresku, která vede krajinou stovek jezer a rozlehlých farem. I cesta směrem Miami  mimo dálnici okolo Okeechobee Lake je skvělou alternativou. Myslíme, že určitě nebudete litovat ztráty času!

 

GALERIE