Na krátký skok do EVERGLADES N/Pzpět na výpis článků

Na krátký skok do EVERGLADES N/P

Tento článek věnujeme cestovatelům, kteří by se rádi do Everglades podívali, ale času jim až tolik nezbývá. Většinou si tak řeknou, že se návštěva parku musí vynechat. Nemusí! I kraťounké nahlédnutí do Everglades N/P stojí za to.

 

I kdyby byla dovolená sebedelší, vždycky bude krátká. Ale ne až na tolik, aby se musela vynechat zajímavá procházka po krátké stezce jménem Anhinga Trail, jen několik mil vzdálené od hlavního vchodu do národního parku.

Anhinga Trail je šikovně umístěná do takové části krajiny, která vám umožní udělat si celkový obrázek o Everglades. Přitom vás zároveň neochudí o pocit zažít vše naživo. Dřevěné mostíky dávají návštěvníkům vytušit, že nejsou v úplné divočině, ale tím se nenechte zmýlit. Park přísně dbá na zachování pravidel přírody a do života jejich obyvatel nijak nezasahuje. Ostatně všichni vezdejší se zde pohybují volně a stezka na pilířích v zadní části trailu vám pouze nahrazuje loďku.

Hlavní vchod do parku je deset minut vzdálený od městečka Homestead, kterým většina z vás při návštěvě Floridy bude projíždět při cestě z Miami na Key West a zpět. Pokud přijedete brzy ráno, nemusíte čekat na otevření Visitor Center, protože vstup zaplatíte přímo u vjezdu do parku, kde dostanete i podrobnou mapku, podle níž trefíte bez zaváhání přímo k Anhinga Trail. 

Krátké přizastavení v návštěvnickém centru Royal Palm bychom vám ale chtěli doporučit, byť pouze pro zakoupení malé symbolické památky v podobě knihy o historii Everglades.

Na začátku stezky Anhinga Trail u velkého parkoviště, kde si auto zaparkujete ve stínu překrásných obrovských stromů, je postavena malá budova, ve které se nachází toalety i několik stojanů s pitnou vodou. Bezbariérová cesta je dlouhá asi tři čtvrtě kilometru a záleží jen na vás, kolik času na ní strávíte. Ale ať to bude jakkoliv krátký výlet věřte nám, že za to malé zpoždění návštěva stojí. A víc vám neprozradíme, ať se máte na co těšit…

 

Floridatrip tip

Stezka je kraťoučká, ale vede celá na slunci – opalovací krém a pití s sebou.