Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLANDzpět na výpis článků

Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLAND

Sanibel Island, místo zcela bez vysokých hotelů a řetězových restaurací. Krásné pláže plné mušlí, poutavá podívaná na lovící pelikány, neobvyklé ticho a klid. Návštěva Sanibelu zakončená večerní procházkou okolo starého majáku doporučíme nejen beznadějným romantikům.

 

Díky předsunuté poloze ostrova se den co den na jeho pláže naplavují úplná bohatství v podobě bezpočtu mušlí a ulit. Hlavně po večerních bouří se hned ráno po jemném písku procházějí sem a tam hledači těch nejkrásnějších domečků vodních živočichů..

 

 

Ten, kdo nebude chtít lenošit celý den na plážích a mušliček má už plné hrsti, může vyrazit napříč ostrovem třeba až k jižnímu konci, kde na Sanibel navazuje další hezký ostrůvek jménem Captiva. Více než polovina obou ostrovů je zachována v původní přírodní podobě a vy tak můžete během projížďky na zapůjčeném kole nebo i v loďce obdivovat vzácné rostliny, palmy, borovice a mangrovové porosty včetně jejich obyvatel.

Přírodní rezervace JN Ding Darling Wildlife Refuge poskytuje domov mnoha druhům stěhovavých ptáků i kočkovitým šelmám. Žije zde více než dvě stě druhů ptactva včetně spanilého orla bělohlavého, mokřadla obývá aligátor americký a přes cestu vám často přeskáče kouzelný Marsh králíček, který by se jako výborný plavec mohl pyšnit i diplomem delfína. Leckterým návštěvníkům se tu podaří spatřit i karetu, velkou mořskou želvu. V rezervaci naleznete pomník, postavený na památku velmi vzácného krokodýla Amerického, který zde samotářsky žil několik desítek let a byl i místními obyvateli pojmenován. Protože to byla samička, dostala jméno Wilma. 

Po celém ostrově byl prosazen zákon zakazující stavbu více než dvoupatrových budov a žádné řetězce rychlého občerstvení kromě Subway, které zde bylo ještě před prosazením tohoto nařízení.  Omezená parkoviště ale zároveň fungují jako přirozená regulace množství návštěvníků.

 

Pro milovníky pobytových zájezdů si zcela netypicky dovolíme Sanibel Island doporučit jako místo pro klidnou a zajímavou dovolenou na Floridě. V překrásném prostředí nebude ničeho chybět. Od aktivního vyžití po lenošení, zde se vám dostane úplně všeho. A to bez přítomnosti rušivé moderní infrastruktury dnešních turistických destinací.

 

 

A když budete mít klidu dost, stačí přejet krátký most…

 

GALERIE