Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLANDzpět na výpis článků

Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLAND

U města Ft. Myers leží hezkým moderním mostem s pevninou propojený Sanibel Island, zcela bez vysokých hotelů a řetězových restaurací od běžné vřavy cestovního ruchu ochráněný ostrov. Krásné pláže plné rozmanitých mušlí, poutavá podívaná na lovící pelikány, neobvyklé ticho a klid. Návštěva Sanibelu zakončená večerní procházkou okolo starého majáku by se mohla stát pověstnou třešničkou na dortu vaší návštěvy západního pobřeží Floridy.

 

Díky předsunuté poloze ostrova se den co den na jeho pláže naplavují úplná bohatství v podobě překrásných mušlí a ulit. Hlavně po večerních bouří se hned ráno po jemném písku prochází hledači těch nejkrásnějších domečků vodních živočichů, ale i na opozdilce, kteří si nechtějí rušit svojí dovolenou randálem budíku o šesté raní pokaždé také něco zbude.

 

 

Ten, kdo nebude chtít lenošit celý den na plážích a mušliček má už plné hrsti, může vyrazit napříč ostrovem třeba až k jižnímu konci, kde na Sanibel navazuje další hezký ostrůvek jménem Captiva. Více než polovina obou ostrovů je zachována v původní přírodní podobě a vy tak můžete během projížďky na zapůjčeném kole nebo i v loďce obdivovat vzácné rostliny, palmy, borovice a mangrovové porosty včetně jejich obyvatel.

Přírodní rezervace JN Ding Darling Wildlife Refuge poskytuje domov mnoha druhům stěhovavých ptáků i kočkovitým šelmám. Žije zde více než dvě stě druhů ptactva včetně spanilého orla bělohlavého, mokřadla obývá aligátor americký a přes cestu vám často přeskáče kouzelný Marsh králíček, který by se jako výborný plavec mohl pyšnit i diplomem delfína. Leckterým návštěvníkům se tu podaří spatřit i karetu, velkou mořskou želvu. V rezervaci naleznete pomník, postavený na památku velmi vzácného krokodýla Amerického, který zde samotářsky žil několik desítek let a byl i místními obyvateli pojmenován. Protože to byla samička, dostala jméno Wilma. Před lety zemřela, ale má svého zástupce, kterému se nějak zalíbilo na soukromém pozemku v jiné části Floridy a tak byl přemístěn do bezpečného útočiště v oblasti této rezervace.

Po celém ostrově byl prosazen zákon zakazující stavbu více než dvoupatrových budov a žádné řetězce rychlého občerstvení kromě Subway, které zde bylo ještě před prosazením tohoto nařízení nedostanou v dnešní době na ostrově povolení. Různé organizace založené zdejšími obyvateli přísně dbají na to, aby byl zachován jedinečný ráz obou ostrovů včetně přírodních krás, což s sebou bohužel přináší i velice omezený počet parkovacích míst. Kontroly uhrazení parkovného jsou velice časté a velice, velice přísné. Omezená parkoviště ale zároveň fungují jako přirozená regulace množství návštěvníků a tím je zaručen ten neobvykle klidný život a pohoda panující na obou ostrovech.

Pro milovníky pobytových zájezdů si zcela netypicky dovolím Sanibel Island doporučit jako nádherné místo pro klidnou a zajímavou dovolenou na Floridě. V překrásném prostředí zažijete dovolenou, při které nebude ničeho chybět. Od aktivního vyžití po lenošení, zde se vám dostane úplně všeho. A to bez přítomnosti rušivé moderní infrastruktury dnešních turistických destinací.

 

 

A když budete mít klidu dost, stačí přejet krátký most…

 

GALERIE