Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLANDzpět na výpis článků

Pláže plné mušlí : SANIBEL ISLAND

Sanibel Island, místo zcela bez vysokých hotelů a řetězových restaurací. Krásné pláže plné mušlí, poutavá podívaná na lovící pelikány, neobvyklé ticho a klid. Návštěva Sanibelu zakončená večerní procházkou okolo starého majáku doporučíme nejen beznadějným romantikům.

 

Díky předsunuté poloze ostrova se den co den na jeho pláže naplavují úplná bohatství v podobě bezpočtu mušlí a ulit. Hlavně po večerních bouří se hned ráno po jemném písku procházějí sem a tam hledači těch nejkrásnějších domečků vodních živočichů..

 

Ten, kdo nebude chtít lenošit celý den na plážích a mušliček má už plné hrsti, může vyrazit napříč ostrovem třeba až k jižnímu konci, kde na Sanibel navazuje další hezký ostrůvek jménem Captiva. Více než polovina obou ostrovů je zachována v původní přírodní podobě a vy tak můžete na zapůjčeném kole nebo i v loďce obdivovat vzácné rostliny, palmy, borovice a mangrovové porosty včetně jejich obyvatel.

Přírodní rezervace JN Ding Darling Wildlife Refuge poskytuje domov mnoha druhům stěhovavých ptáků i kočkovitým šelmám. Žije zde více než dvě stě druhů ptactva včetně spanilého orla bělohlavého, mokřadla obývá aligátor americký a přes cestu vám často přeskáče kouzelný Marsh králíček, který by se jako výborný plavec mohl pyšnit i diplomem delfína. Leckterým návštěvníkům se tu podaří spatřit i karetu, velkou mořskou želvu.  

Po celém ostrově byl prosazen zákon zakazující stavbu více než dvoupatrových budov a žádné řetězce rychlého občerstvení kromě Subway, které zde bylo ještě před prosazením tohoto nařízení.  Omezená parkoviště ale zároveň fungují jako přirozená regulace množství návštěvníků.

 

 

Sanibel Island : 

 

 

A když budete mít klidu dost, stačí přejet krátký most…

 

GALERIE