POŘÁDNÝ VÝLET - NEW ORLEANS není až tak daleko !zpět na výpis článků

POŘÁDNÝ VÝLET - NEW ORLEANS není až tak daleko !

Sice se věnujeme plánování dovolené na Floridě, ale občas zabrouzdáme i mimo ni .. třeba až do státu Luisiana, přesněji do města NEW ORLEANS. Není to až tak z ruky a ve spojení s „několika“ zajímavými místy je to skutečně perfektní výlet …

 

 

… ale také pořádný. Náš tým jezdí hodně klikatě, aby pro vás mohl zaktuálnit údaje a popisy měst, muzeí i pláží, které leží tak trochu mimo běžně navštěvované destinace, ale všechno se stihnout nikdy nedá ! Ani stíhačkou!

 

Do jednoho článku se podrobný popis cesty nevejde v žádném případě. To bude jasné během vlastní výpravy každému .. nejpozději v New Orleans, kde se místy snad i zastavil čas ..

-----------------

Cestu do New Orleans, ať již vyrazíte z Miami nebo z Orlanda, je nutné pořádně rozplánovat dopředu, protože budete míjet místa, která by bylo škoda nevidět.

V číslech a prstem po mapě vše vypadá jinak : vzdálenost Miami – New Orleans čítá necelých 900 mil, které je možno urazit pohodlně za čtrnáct/patnáct hodin, takže když si přivstaneme a rozjedeme se do miamské tmy, sedíme při západu slunce již na lavičce u Mississippi a za  všudepřítomné jazzové melodie pozorujeme plující obrovské tankery a výletní křižníky, což je skutečně úchvatná podívaná…

… nebo si připomeneme jak jsme se jako děti báli šera hřbitova

… a nebo se vmísíme do každodenních a nikdy nekončících oslav ve Francouzské čtvrti, jejíž atmosféra se dá stěží popsat.

Ale profrčet celou cestu po dálnici, to je lepší odskočit si do města duchů letadlem. U tohoto výletu platí, že samotná cesta je cílem. A návštěva New Orleans tou pověstnou třešničkou na dortu!

Noční pohled na Visitors Center of Florida pro návštěvníky přijíždějící z Alabamy  

Informace a dobrý Itinerář vám během cesty pomůže v rozhodování co vynechat a co určitě ne :

Známá i neznámá muzea Air Force

    

Přímořské duny a pláže zasněžené tím nejbělejším a nejjemnějším pískem z celé Floridy

    

Nebo třeba města/ráje motorkářů

    

Místa kde je tak nějak ledacos postavené na hlavu

    

A třeba i oblast ropných věží

    

   --------------------------

Věřím, že jsme dokázali již v tomto krátkém článku odpovědět na velice častou otázku ohledně výletu do New Orleans. ANO ! Tuto cestu doporučujeme každému, kdo chce o trošku víc. O trošku víc zažít, o hodně víc vidět…