President Donald TRUMP? .. volby neminou ani Floridu zpět na výpis článků

President Donald TRUMP? .. volby neminou ani Floridu

Každé volby presidenta mění, někdy více, někdy o něco méně, vzhled ulic, podél kterých se mnohdy těsnají billboardy a vlaječky toho či onoho kandidáta. Na soukromých pozemcích, před obchody i na autech vlají vlaječky obou stran a z množství vlaječek lze leckdy usoudit, komu je daný region či obyvatel nakloněn..

 

 

Tyto volby to je jinak. Sem tam se objeví nějaká ta samolepka na plastovém nárazníku japonského pickupu nebo nějakého "hjundé"  ( no ano..  výrobky made in USA nebo americká auta se bohužel vytrácí z regálů i za silnic poslední léta ještě rychleji, než angličtina z floridských ulic),  sem tam nějaký ten plakátek … ale otevřeně se lidé o volbách moc nebaví.

Chtěli jsme být aktuální a krátkým článkem rychle uspokojit zvědavost našich cestovatelů i čtenářů (hlavně cestovatelů, kteří v těchto dnech na Floridu letí a na památku si chtějí vyfotit reklamu budoucího presidenta) a také jsme se i vyptávali. Nejzajímavější odpověď nám dala jedna naše známá, Američanka kubánského původu, žijící přes třicet let na Floridě, která bez zaváhání odpověděla : Jsem pro Trumpa. Proč? No, chce to změnu. Amerika potřebuje změnu! 

Toto relativní překvapení, že pro pana Trumpa nejsou jen lidé pamatující ještě tu starou dobrou Ameriku, ale i relativně "nedávní" přistěhovalci, potvrzuje i fakt, že z těch nemnoha plakátů a vlaječek zní z většinou heslo „Make America Great Again“ . A to i přes, dalo by se říct , štvavou a dosti nekorektní mediální kampaň proti tomuto kandidátovi (která jde skutečně daleko dál, než-li to, co známe tady u nás), kterou lze vnímat jak z americké televize, tak velice často i z tzv. seriózního amerického tisku.

Ale cestovatelé se přesto nemusí obávat, že by domů nepřivezli nějaký ten zajímavý snímek nebo zajímavost z předvolebních ulic Floridy.  Sem tam se něco přece jen najde. A věřte, že když se říká tomu celému “předvolební cirkus“, není to nijak daleko .. ono asi trefnější pojmenování této doby by se asi ani nenašlo.

... co s tím, kam s tím, povolit, nepovolit, jo, ne .. (tři policejní auta, jedno z města, ještě náklaďák údržby .. večer tam již cedule zase nebyla!!)

FloridaTrip osobní poznámka:

A ať již tyto volby dopadnou jakkoli, my přejeme celé zvířecí říši na tomto poloostrově, celé té krásné přírodě (i všem slušným lidem zde ještě(!) žijícím), aby i do budoucna ten obrovský nápor "nové doby" a "novodobých" floridských obyvatel přibývajících aritmetickou řadou, lidí, kteří se snad ani bezohledněji a sobečtěji chovat k tomuto zázračnému místečku na zemi nemohou, aby tento nápor ustála. A aby vše nemuselo být oplocené a zakamerované, aby některé zákazy a příkazy zmizely z tabulí.. aby to tak trochu bylo jako dřív.

Tak tedy, alespoň za floridskou přírodu, ale i za bezpečnost našich cestovatelů :

MAKE AMERICA GREAT AGAIN ! :