President Donald TRUMP? .. volby neminou ani Floridu zpět na výpis článků

President Donald TRUMP? .. volby neminou ani Floridu

Každé volby presidenta mění, někdy víc a někdy o něco méně, vzhled ulic, podél kterých se mnohdy těsnají billboardy a vlaječky toho či onoho kandidáta. Na soukromých pozemcích, před obchody i na autech vlají vlaječky obou stran a z množství vlaječek lze leckdy usoudit, komu je daný region, podnikatel či obyvatel nakloněn..

 

 

Trošku jinak je to při těchto volbách. Mohlo by se i zdát, že jsou voliči v Americe tentokrát tak nějak jiní. Možná by se tyto volby daly přirovnat k volbám u nás. Sem tam se objeví nějaká ta samolepka na plastovém nárazníku italsko-amerického pickupu nebo sto let staré corolly  ( no ano.. je to tak, výrobky made in USA nebo americká auta se vytrácí z regálů popř. ze silnic ještě rychleji, než angličtina z floridských ulic, ale o tom i o našem soutěžení v obchodním centru : kdo dříve najde něco označené “made in usa“! až zase někdy jindy ),  sem tam nějaký ten plakátek … ale otevřeně se lidé o volbách, ač jejich předvolební průběh  na televizních obrazovkách sledují snad více než kdy jindy,  moc nebaví.

Chtěli jsme být aktuální a krátkým článkem rychle uspokojit zvědavost našich cestovatelů i čtenářů (hlavně cestovatelů, kteří v těchto dnech na Floridu letí a na památku si chtějí vyfotit reklamu právě TOHO budoucího presidenta) a tak jsme se po druhé předvolební debatě zeptali několika náhodně potkaných lidí „na ulici“ a také několika našich známých na jejich volbu. Nejzajímavější odpověď nám dala jedna naše známá, Američanka kubánského původu, žijící přes dvacet let na Floridě, která bez zaváhání odpověděla : Jsem pro Trumpa. Proč? No, chce to změnu. Amerika potřebuje změnu! Jenom ještě dodáme, že pro paní Clinton nebyl nikdo z dotázaných (na jihu Floridy).

Toto relativní překvapení, že pro pana Trumpa nejsou jen lidé pamatující ještě tu starou Ameriku, ale i relativně nedávní přistěhovalci, potvrzuje i fakt, že z těch nemnoha plakátů a vlaječek zní z 90% pouze a jedno jediné heslo: „Make America Great Again“ . A to i přes, dalo by se říct , štvavou a dosti nekorektní mediální kampaň proti tomuto kandidátovi (která jde skutečně daleko dál, než-li to, co známe tady u nás!), kterou lze vnímat jak z americké televize, tak velice často i z tzv. seriózního amerického tisku.

Ale cestovatelé se přesto nemusí obávat, že by domů nepřivezli nějaký ten zajímavý snímek nebo zajímavost z předvolebních ulic Floridy.  Sem tam se něco přece jen najde. A věřte, že když se říká tomu celému “předvolební cirkus“, není to nijak daleko .. ono asi trefnější pojmenování této doby by se asi ani nenašlo.

... co s tím, kam s tím, povolit, nepovolit, jo, ne, safrasafra .. (tři policejní auta, jedno z města, ještě náklaďák údržby .. večer tam již cedule zase nebyla!!)

FloridaTrip osobní poznámka:

A ať již letošní volby dopadnou jakkoli, my přejeme celé zvířecí říši na tomto poloostrově, celé té krásné přírodě (i všem slušným lidem zde ještě žijícím), aby i do budoucna ten obrovský nápor "nové doby" a celé generace "novodobých" floridských obyvatel přibývajících aritmetickou řadou, lidí, kteří se snad ani bezohledněji a sobečtěji chovat k tomuto zázračnému místečku na zemi nemohou, aby tento nápor ustála a zůstala dalším cestovatelům, obyčejným turistům i dobrodruhům, i do budoucna zachována. A aby vše nemuselo být oplocené a zakamerované, aby některé zákazy a příkazy zmizely z tabulí, neboť ledacos bude každému zase samozřejmé, .. aby to tak trochu bylo jako dřív.

Tak tedy, alespoň za floridskou přírodu, ale i za bezpečnost našich cestovatelů :

MAKE AMERICA GREAT AGAIN ! :