SEA WORLD : Dovolená = zábava i odpočinekzpět na výpis článků

SEA WORLD : Dovolená = zábava i odpočinek

Sea World je překrásný park, který se liší od těch druhých hlavně svým klidnějším životem. Je to park plný obrovských akvárií a bazénů s mořskými živočichy, kterých se můžete dotknout nebo je z bezprostřední blízkosti pozorovat, dokonce i krmit. Celodenní bohatý program pro malé i velké návštěvníky nejen pobaví, ale i poučí. A nebo vezme za srdce … to je SHAMU SHOW !

 

 

Hlavními aktéry této krásné podívané jsou kosatky, které předvádí ve svém přiměřeně krátkém vystoupení  několikrát denně do posledního místečka zaplněné tribuně něco, co se slovy popisuje jen velmi stěží. Emotivně pomalé části vystoupení vystřídají rychlejší pasáže až dospěje show ke svému famóznímu závěru. Divák je  vtažen do této podívané skrývající i četná překvapení. Žádná show není úplně stejná a ta poslední večerní je vždy nejhezčí ze všech. Pozor! Stadion je mnohdy dlouho před začátkem představení z důvodu obsazenosti nekompromisně uzavřen i pro návštěvníky, kteří tvrdí, že již uvnitř někoho mají (a je to třeba i pravda). Nezbývá nic jiného nežli dotyčnému zavolat (chvála mobilním telefonům), aby si pro vás přišel ven!

Nikdo by si neměl nechat ujít ani velice veselou lachtaní show, která začíná již cirka dvacet minut před představením komickými výstupy a napodobováním přicházejivších diváků jedním z herců tohoto představení. I komu není zrovna v té chvíli do smíchu, musí občas skutečně smíchy vyprsknout. Reakce těch napodobovaných  bývá mnohdy na hranici, ale zatím to vždy herec nějak ustál, byť mnohdy pouze jen díky mohutné podpoře publika, které si rozčilený návštěvník naštěstí ihned všimne.

Ve středu parku se rozprostírá obrovské jezero, které park vlastně rozděluje na dvě části. Stadion Shamu je ve vzdálenější a klidnější části. Sea World se pyšní atrakcí zvané Manta. Je to jeden kilometr dlouhá horská dráha jejíž vrcholením je prolétnutí hlavou vzhůru těsně nad hladinou vodní plochy, ze které v tom okamžiku vystříkne voda. To budí dojem, že vagony ve tvaru rejnoka vlastně vodou prolétli. Určitě je to hezká zábava a stavba hodná obdivu, ale občas příliš hlasitý vřískot pasažérů ruší atmosféru celého jinak poklidného parku.

velice hezký je v r. 2013 otevřený svět Antarktida. Tématem je výlet za tučňáky. Dříve se mohlo jít do Tučňákova po svých a na vyvýšeném prostranství z bezprostřední blízkosti bylo možné pozorovat tyto legrační tvorečky i celé hodiny. Pozor: Tvoří se zde dlouhé fronty, tak návštěvu nenechat na poslední chvíli. Okolí před vlastním vchodem k tučňákům je velice hezky zbudované - v podobě ledových ker.

V prostorách parku se nachází mnoho dalších zajímavostí včetně mělkého bazénu s rejnoky, kterých se můžete při troše štěstí i dotknout, bazénu s delfíny, kde většinou plavou narozená mláďata a obrovského podzemního akvaria, kterým se projíždí proskleným tunelem. Můžete zde vidět mimo jiné i velké exempláře žraloka bílého a barakudy. Hned vedle Shamu stadionu je Sea of Fun, část věnovaná dětem. Nechybí různá prolézadla, horolezecká zeď, brouzdaliště, fontány, kolotoče, vodní hřiště, prostě moře radosti pro ty nejmenší. Pohled na vše shora umožní 400m vysoká věž nazvaná Sky Tower. Zajímavě tvořené jsou všechny cesty parkem, podél kterých jsou postavené různé skulptury na motivy podmořského světa. Bez povšimnutí se nedají minout hejna věčně se hádajících plameňáků a delší zastávku si zaslouží i úsek věnovaný velkým papouškům a dětská show se zvířátky. U velkého jezera se koná i večerní laser-ohňostroj show.

Vodní park - AQUATICA

Sea World je fascinující a zaslouží si návštěvu každého, kdo zavítá do Orlanda. Jeho součástí, nebo-li druhou částí je vodní park -  Aquatica . Byl otevřen v r. 2008 a stal se okamžitě čtvrtým nejpopulárnějším vodním parkem v USA. Jedna z hlavních atrakcí je průhledná trubkovitá skluzavka, vlastně tobogán, procházející nádrží s živými ochočenými delfíny. Aquatica nabízí velké množství skluzavek a atrakcí i pro menší děti.

Doporučení a informace

Pro návštěvu Sea Worldu si naplánujte celý den a dbejte na aktuální předpověď počasí. Highlight : Shamu Show. Spodní řady lavic stadionu nejsou nejvhodnějším místem pro sledování představení. Originální CD/DVD, suvenýry jsou k dostání pouze v obchodech přímo v parku. Ve světě Antarktida počítejte s velmi dlouhou čekací dobou!

Parkování a Ceny vstupenek

Parkovné není v ceně vstupného a platí se před vjezdem do areálu. Parkování velice přehledné. Přesné a aktuální informace mj. o nabídkách, slevách i otvírací době naleznete :  http://seaworldparks.com/seaworld-orlando  , popřípadě se můžete informovat na našich stránkách - viz. kontakty.

 

 

 

+++ Po nešťastné události, při které zemřela v roce 2010 Dawn Brancheau, nemohou být ostatní trenéři těchto překrásných velryb v tak úzkém kontaktu se svými svěřenci, jako byli dříve. Z úcty a na památku této velice sympatické trenérce, která dávala Shamu Show své vlastní kouzlo a životu kosatek zasvětila celý svůj život. +++

 

 

 

GALERIE