SEA WORLD : Dovolená = zábava i odpočinekzpět na výpis článků

SEA WORLD : Dovolená = zábava i odpočinek

Sea World je překrásný zábavní park, který se liší od těch druhých svým klidnějším životem. Je plný obrovských akvárií a bazénů s mořskými živočichy, kterých se můžete dotknout nebo je z bezprostřední blízkosti pozorovat a dokonce i krmit. Celodenní bohatý program pro malé i velké návštěvníky nejen pobaví, ale i poučí. A nebo vezme za srdce … to je SHAMU SHOW !

 

 

Hlavními aktéry této show jsou kosatky, které předvádí ve svém přiměřeně krátkém vystoupení  několikrát denně do posledního místečka zaplněné tribuně něco, co se slovy popisuje jen velmi stěží. Emotivně pomalé části vystoupení vystřídají rychlejší pasáže až dospěje show ke svému famóznímu závěru. Žádná show není úplně stejná a ta poslední večerní je vždy nejhezčí. Pozor! Stadion je mnohdy dlouho před začátkem představení z důvodu obsazenosti nekompromisně uzavřen. 

 

Nikdo by si neměl nechat ujít ani velice veselou lachtaní show, která začíná již cirka dvacet minut před představením komickými výstupy a napodobováním přicházejivších diváků jedním z herců tohoto představení. 

 

 

 

Ve středu parku se rozprostírá obrovské jezero, které park vlastně rozděluje na dvě části. Stadion Shamu je ve vzdálenější a klidnější části. Sea World se pyšní atrakcí zvané Manta. Je to jeden kilometr dlouhá horská dráha jejíž vrcholením je prolétnutí hlavou vzhůru těsně nad hladinou vodní plochy, ze které v tom okamžiku vystříkne voda. To budí dojem, že vagony ve tvaru rejnoka vodou skutečně prolétnou.

Velice hezký je v r. 2013 otevřený svět Antarktida. Tématem je výlet za tučňáky. Dříve se mohlo jít do "Tučňákova" po svých a na vyvýšeném prostranství bylo možné pozorovat tyto legrační tvorečky i celé hodiny. Pozor: Tvoří se zde dlouhé fronty. Okolí před vlastním vchodem k tučňákům je velice hezky zbudované - v podobě ledových ker.

V prostorách parku se nachází mnoho dalších zajímavostí včetně mělkého bazénu s rejnoky, které se můžete při troše štěstí i "pohladit", bazénu s delfíny, kde většinou plavou mláďata narozená v parku a obrovského podzemního akvaria, kterým se projíždí proskleným tunelem. Můžete zde vidět mimo jiné i velké exempláře žraloka bílého a barakudy.

Hned vedle Shamu stadionu je Sea of Fun, část věnovaná dětem. Nechybí různá prolézadla, horolezecká zeď, brouzdaliště, fontány, kolotoče, vodní hřiště, prostě moře radosti pro ty nejmenší. Pohled na vše shora umožní 400m vysoká věž nazvaná Sky Tower. Zajímavě tvořené jsou všechny cesty parkem, podél kterých jsou postavené různé skulptury na motivy podmořského světa. Bez povšimnutí se nedají minout hejna plameňáků a delší zastávku si zaslouží i úsek věnovaný velkým papouškům a dětská show se zvířátky. U velkého jezera se koná i večerní laser-ohňostroj show.

 

Vodní park - AQUATICA

Sea World je skutečně fascinující. Jeho součástí je v těsné blízkosti vybudovaný vodní park -  Aquatica . Byl otevřen v r. 2008 a stal se okamžitě čtvrtým nejpopulárnějším vodním parkem v USA. Jedna z hlavních atrakcí je průhledná tubusová skluzavka, vlastně tobogán, procházející nádrží s živými delfíny. 

Doporučení a informace

Pro návštěvu Sea Worldu si naplánujte celý den a dbejte na aktuální předpověď počasí. Highlight : Shamu Show. Spodní řady lavic stadionu nejsou nejvhodnějším místem pro sledování představení(!). Originální suvenýry jsou k dostání pouze v obchodech přímo v parku.

Parkování a Ceny vstupenek

Parkovné není v ceně vstupného a platí se před vjezdem do areálu. Parkování velice přehledné. Informace naleznete :  http://seaworldparks.com/seaworld-orlando  

 

 

 

+++ Po nešťastné události, při které zemřela v roce 2010 Dawn Brancheau, nemohou být ostatní trenéři těchto překrásných velryb v tak úzkém kontaktu se svými svěřenci, jako byli dříve. Z úcty a na památku této velice sympatické trenérce, která dávala Shamu Show své vlastní kouzlo a životu kosatek zasvětila celý svůj život. +++

 

 

 

GALERIE