UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábavazpět na výpis článků

UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábava

Kdo z dětí by nechtěl navštívit Bradavice a proletět se s Harry Potterem na koštěti. A kdo z vás, dospělých, by se nechtěl, alespoň na chvilku, stát zase dítětem. Návštěva Universal Studios tato vaše přání vyplní...

 

 

Universal Orlando Resort se skládá ze dvou hlavních parků. UNIVERSAL STUDIOS FLORIDA  a ISLANDS OF ADVENTURE . Všechny atrakce mají předlohu v akčních scénách z dobrodružných filmů a oblíbených seriálů, které obletěly svět. Jsou to často velmi divoké "jízdy" a i když stojíte (sedíte) na místě, mnohdy si přeje přibrzdit…

      UNIVERSAL STUDIOS  FLORIDA        je starší z obou parků a jeho atrakce pomáhal ztvárňovat i režisér Steven Spielberg. Stal se tak trvalým konzultantem různých atrakcí, jako například  ET-Mimozemšťan, Návrat do budoucnosti, Muži v černém nebo  Transformers.

Jedna z nejstarších a zároveň poslední ze "skutečných" jízd byla v r. 2012 bohužel zrušena. Námětem této jízdy byl film Čelisti. Tímto se také uzavřela kapitola starší generace opravdové hmatatelné zábavy, kterou nahradila éra nová, moderní, založená na technologiích počítačového světa. Kdo nezažil, neporozumí!

 

    

ISLANDS OF ADVENTURE       je "moderněji" zbudovaný park jehož dominantu tvoří pohled na horské dráhy. Island of Adventure ale v kontrastu s tímto respekt vzbuzujícím pohledem nabízí daleko více zábavy pro ty menší návštěvníky nežli Universal Studios. Skládá se z celkem sedmi tematických ostrovů. Původně se skládal ze šesti a ten sedmý vznikl pro městečko Bradavice a Harryho Pottera.

Park poskytuje velkou rozmanitost zábavy a atrakcí.  Kdo má rád pocit překonání zemské přitažlivosti může vyzkoušet Doctor Doom´s Fearfall a horskou dráhu Incredible Hulk Coaster, která poskytuje zrychlení z nula na 70km/h za dvě vteřiny a rychlost 105km/h vzhůru nohama. Jízda Harry Potter se řadí mezi ty "dospělejší" atrakce.

      

UNIVERSAL CITY WALK    je prostranství, které se nachází před vchodem do parků a je nazýváno Centrem zábavy. Slouží také jako vestibul mezi parkovištěm a zábavnými parky a najdete tu mnoho obchůdků, restaurací i IMAX kino.

VOLCANO BAY      je vodní park patřící do komplexu Universal Orlando Resorts. Je to velice moderní vodní park, který přímo sousedí se zábavním parkem. Vůbec nic si nezadá s již zaběhlými aqua parky  Typhoon Lagoon , Blizzard Beach a Aquatica.

 

Doporučení a informace

Oba parky stojí v přímé konkurenci s Disney Holywood Studios, který je koncipován více pro malé děti než pro dospělé. Vchody Universal a Islands leží těsně vedle sebe a od r. 2014 je spojuje i pravidelný spoj “Bradavice - Londýn“ uvnitř areálu. Vlak je přesnou kopií filmové předlohy.

Parkování a Ceny vstupenek    

Parkování není zahrnuté v ceně vstupenky a parkuje se v obrovské parkovací budově. Oproti jiným parkům poněkud mírně nepřehledné. Přesné informace o cenách atd. naleznete na  https://www.universalorlando.com   

 

GALERIE