UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábavazpět na výpis článků

UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábava

Kdo z dětí by nechtěl navštívit Bradavice a proletět se s Harry Potterem na koštěti. A kdo z vás, dospělých, by se nechtěl, alespoň na chvilku, stát zase dítětem. Návštěva Universal Studios tato vaše přání vyplní...

 

 

Universal Orlando Resort se skládá ze dvou parků. UNIVERSAL STUDIOS FLORIDA  a ISLANDS OF ADVENTURE . Všechny atrakce mají předlohu v akčních scénách z dobrodružných filmů a oblíbených seriálů, které obletěly svět. Návštěvníci se mohou pomocí techniky 3D a 4D a mnoha efektů různých scén zúčastnit na vlastní kůži. Jsou to často velmi divoké jízdy a i když stojíte (sedíte) na místě, mnohdy si přeje přibrzdit…

      UNIVERSAL STUDIOS  FLORIDA        je starší z obou parků a jeho atrakce pomáhal ztvárňovat režisér Steven Spielberg. Stal se tak trvalým konzultantem dřívějších i současných jízd, jako například  ET-Mimozemšťan, Návrat do budoucnosti, Muži v černém nebo  Transformers. Jedna z nejstarších jízd byla v r. 2012 bohužel zrušena. Námětem této jízdy byl film Čelisti. Tímto se také uzavřela kapitola starší generace skutečné a hmatatelné zábavy, kterou nahradila éra nová, moderní, založená na technologiích počítačového světa. 

 Za vyzkoušení stojí i strašidelná horská dráha Revenge of the Mummy. Nejnovější zábavu nabízí v r. 2014 otevřený Wizarding World of Harry Potter.

    

ISLAND OF ADVENTURE       je moderně zbudovaný park jehož dominantu tvoří pohled na horské dráhy. Island of Adventure ale v kontrastu s tímto respekt vzbuzujícím pohledem nabízí daleko více zábavy pro malé návštěvníky nežli Universal Studios. Skládá se z celkem sedmi tematických ostrovů. Původně se skládal ze šesti a ten sedmý vznikl pro městečko Bradavice a Harryho Pottera.

Park poskytuje velkou rozmanitost zábavy a atrakcí.  Kdo má rád pocit překonání zemské přitažlivosti může vyzkoušet Doctor Doom´s Fearfall a horskou dráhu Incredible Hulk Coaster, která poskytuje zrychlení z nula na 70km/h za dvě vteřiny a rychlost 105km/h vzhůru nohama. I jízda Harry Potter se řadí mezi ty "dospělejší" atrakce.

      

UNIVERSAL CITY WALK    se nachází před vchodem do parků a je nazýván centrem zábavy. Slouží také jako vestibul mezi parkovištěm a zábavnými parky a najdete tu mnoho obchůdků, restaurací a IMAX kino.

VOLCANO BAY      je vodní park patřící do komplexu Universal Orlando Resorts. Je to velice moderní vodní park, který přímo sousedí se zábavním parkem. Vůbec nic si nezadá s již zaběhlými aqua parky  Typhoon Lagoon , Blizzard Beach a Aquatica.

 

Doporučení a informace

Oba parky stojí v přímé konkurenci s Disney Holywood Studios, který je koncipován více pro malé děti než pro dospělé. V Universal Studios Florida naleznou zábavu většinou již větší návštěvníci (s pevným žaludkem). V kombinaci s Island of Adventure se absence zábavy pro malé vyrovná a za příznivou cenu je k dispozici daleko větší výběr zábavy a atrakcí bez nutného přejíždění mezi parky. Vchody obou parků leží těsně vedle sebe a od r. 2014 je spojuje i pravidelný spoj “Bradavice - Londýn“ uvnitř areálu. Vlak je přesnou kopií filmové předlohy.

Parkování a Ceny vstupenek    

Parkování není zahrnuté v ceně vstupenky a parkuje se v obrovské parkovací budově. Oproti jiným parkům poněkud nepřehledné. Přesné informace o cenách atd. naleznete na  https://www.universalorlando.com   

 

GALERIE