UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábavazpět na výpis článků

UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO RESORT : Dovolená = zábava

Kdo z dětí by nechtěl navštívit Bradavice a proletět se s Harry Potterem na koštěti. A kdo z vás, dospělých, by se nechtěl alespoň na chvilku stát zase dítětem. Návštěva Universal Studios tato vaše přání vyplní...

 

 

Universal Orlando Resort se skládá ze dvou zábavných parků. UNIVERSAL STUDIOS FLORIDA  a ISLANDS OF ADVENTURE . Všechny atrakce mají předlohu v akčních scénách z dobrodružných filmů a oblíbených seriálů, které obletěly svět. Návštěvníci se mohou pomocí techniky 3D a 4D a mnoha efektů těchto scén zúčastnit na vlastní kůži. Jsou to několik často velmi divoké jízdy, při kterých sice stojíte (neb sedíte) stále na místě, mnohdy si ale přeje, aby jste mohli přibrzdit…

      UNIVERSAL STUDIOS  FLORIDA        je starší z obou parků a jeho atrakce pomáhal ztvárňovat režisér Steven Spielberg. Stal se tak trvalým konzultantem dřívějších i současných jízd z filmů jako například  ET-Mimozemšťan, Návrat do budoucnosti, Muži v černém, Transformers a mnoha dalších. Jedna asi z nejstarších jízd byla v r. 2012 zrušena. Námětem byl film Čelisti. Tímto se také uzavřela kapitola starší generace zábavy, kterou nahradila nová, moderní, založená na neustále se rozvíjející technologii počítačového věku. Názor asi pěti milionu petentů sdílíme i my: je to škoda!

 Největším tahákem parku jsou jízdy Simpsons a Transformers nebo atrakce Men in Black, Shrek 4D, Terminator 3D a různá živá vystoupení. Za vyzkoušení stojí i strašidelná horská dráha Revenge of the Mummy. Nejnovější zábavu nabízí v r. 2014 otevřený Wizarding World of Harry Potter.

     ISLAND OF ADVENTURE       je moderně zbudovaný park jehož dominantu tvoří pohled na horské dráhy. Island of Adventure ale v kontrastu s tímto respekt vzbuzujícím pohledem nabízí daleko více zábavy pro malé návštěvníky nežli Universal Studios. Skládá se z celkem sedmi tematických ostrovů. Původně se skládal ze šesti a ten sedmý vznikl pro městečko Bradavice a Harryho Pottera.

Park poskytuje velkou rozmanitost zábavy a atrakcí.  Kdo má rád pocit překonání zemské přitažlivosti může vyzkoušet Doctor Doom´s Fearfall a horskou dráhu Incredible Hulk Coaster, která poskytuje zrychlení z nula na 70km/h za dvě vteřiny a rychlost 105km/h vzhůru nohama. Klidnější povahy vezmou za vděk ostrovem Jurassic Park s jeho dobrodružnou řekou nebo jízdou Spider Man 3D, oboje vhodné i pro malé děti. Další zábavná jízda vhodná i pro ty nejmenší je The Cat in The Hat nebo vodní kolotoč (již klasika) One Fish, Two Fish... . Nová jízda Harry Potter se řadí již mezi ty dospělejší atrakce.

       UNIVERSAL CITY WALK       se nachází před vchodem do parků a je nazýván centrem zábavy. Slouží také jako vestibul mezi parkovištěm a zábavnými parky a najdete tu mnoho obchůdků, restaurací a IMAX kino.

        VOLCANO BAY      je vodní park patřící do komplexu Universal Orlando Resorts. Je to velice moderní vodní park, který přímo sousedí se zábavním parkem. Vůbec nic si nezadá s již zaběhlými aqua parky  Typhoon Lagoon , Blizzard Beach a Aquatica.

 

Doporučení a informace

Oba parky stojí v přímé konkurenci s Disney Holywood Studios, který je koncipován více pro děti než pro dospělé. V Universal Studios Florida naleznou zábavu většinou již větší návštěvníci s pevným žaludkem. V kombinaci s Island of Adventure se absence zábavy pro malé vyrovná a za příznivou cenu je k dispozici daleko větší výběr zábavy a atrakcí bez nutného přejíždění mezi parky. Oba parky patřící do Universal Orlando Resorts se mohou navštívit s přiměřeně drahou kombi vstupenkou během jednoho dne. Nelze ale stihnout vše. Vchody obou parků leží těsně vedle sebe a od r. 2014 je spojuje i pravidelný spoj “Bradavice - Londýn“ uvnitř areálu. Krásný vlak je přesnou kopií filmové předlohy.

Parkování a Ceny vstupenek    

Parkování není zahrnuté v ceně vstupenky a parkuje se v obrovské parkovací budově. Oproti jiným parkům poněkud nepřehledné. Přes širokou silnici vede nadchod, kterým se návštěvníci dostanou do City Walk, od kterého jsou vchody do obou parků již na dohled. Přesné ceny, nabídky a otvírací doby naleznete na https://www.universalorlando.com   nebo se můžete zeptat přímo nás.

 

GALERIE