USA - ESTA - žádost - vyplňování - malé změnyzpět na výpis článků

USA - ESTA - žádost - vyplňování - malé změny

Jenom v rychlosti a kraťounce se chci zmínit o deklarovaných změnách ohledně bezvízového programu ESTA , respektive vyplňování její žádosti. Prakticky NIC SE NEMĚNÍ, jenom několik údajů přibylo a několik zase ubylo!

 

 

Ano, kolonek pro vyplňování údajů je maličko více a asi pro někoho jsou některé otázky po prvním přečtení trošičku matoucí, ale držme se konceptu, který vám vždy radíme: Napsat vždy pravdu a při váhání využívat nápověd v dotazníkovém formuláři!

Ve formuláři lze najít i kolonku ohledně vaší přezdívky. (Stalo se vám, že si do mobilu dáte kamaráda pod jeho přezdívkou, protože mu ani jinak neřeknete? Myslím, že tato informace ve formuláři může být v případě nějaké nouzové události velice užitečná… kdo ví?)

Ohledně nouzové kontaktní osoby v USA, nemáte-li skutečně žádnou, je vám při vyplňování nápomocné vysvětlení při rozkliknutí malého otazníčku, který je mimochodem u každé kolonky ve formuláři. Při zvolení slova Unknown nezapomeňte toto slovo vyplnit i u dalších povinných kolonek v této otázce, jinak vás systém vrátí zpět. U telefonního čísla musíte vyplnit nuly (třeba tři) a nenechat políčko prázdné.

Domácí nouzovou kontaktní osobu bychom měli mít všichni a myslím, že by to měla být zodpovědná osoba, která v případě potřeby umí a může na různé vzniklé situace rychle a patřičně reagovat.

Ohledně zaměstnání je nejen v Čechách běžné, že malé děti nepracují, ale kontrolu provádí systém a tudíž je nutné kolonku i u dětí zaškrtnout. Nicméně, jako vždy – systém by vás stejně vrátil.

Při vyplňování telefonních čísel: nepište nuly, ale znaménko + (+420), jinak vás taktéž systém vrátí zpět.

Nic se nezměnilo ohledně diakritiky ( vyplňovat BEZ háčků a čárek ) .

Ubylo předběžné zadávání čísel letů, leteckých společností a měst, ve kterých vstupujete na palubu letadel, protože potřebné údaje (vč. čísla pasu apod.) musíte sdělit letecké společnosti se kterou poletíte a ta je ještě před vaším odletem předá kontrolním úřadům sama.

Trvalé bydliště - zde systém zřejmě neuznává možnou absenci názvů ulic, takže místo ulice se musí vyplnit název obce a je to!

Při dlouhém přemýšlení se vám může stát, že vyskočí okénko ohledně přerušení spojení. Neignorovat, zakliknout prodloužení, jinak začínáte opět od začátku. Na konci, po zaplacení a odsouhlasení si nezapomeňte vše vytisknout a uschovat … A VZÍT na cestu S SEBOU! Dodatečně si odsouhlasení Esty můžete vytisknout pomocí odkazu -  Zobrazit dříve podanou registraci .

Tak jak jme na začátku psali. Nic moc se nezměnilo, jen několik údajů přibylo a několik ubylo.

Odkaz přímo na vyplňování formuláře a schvalování ESTA :    https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Váš  Floridatrip

PS: Při cestování v bezvízovém programu ESTA je vždy vyžadována i ZPÁTEČNÍ LETENKA potvrzující váš plánovaný odlet a opuštění území USA do 90ti dnů od vašeho vstupu… ( viz.: podmínky cestování v bezvízovém programu ESTA )