VÍKEND U VODY? - Nejlépe uprostřed týdnezpět na výpis článků

VÍKEND U VODY? - Nejlépe uprostřed týdne

Ležím na zádech v teplé, azurově modré vodě, vlky pohupují rytmicky mým tělem a se zavřenýma očima vnímám teplo slunečních paprsků. Sem a tam foukne lehký větřík. Jako ráj na zemi, pomyslím si a v tu chvíli BÁÁÁC a jsem pod vodou! Po vzkříšení zjišťuji, že tlakovou vlnu nezpůsobilo žádné havarované letadlo, ale hi-fi sestava jednoho z víkendových návštěvníků Florida Keys, poháněná vlastní velkou elektrocentrálou.  

 

 

Tuto oblast skutečně milujmee a naši cestovatelé se sem velice rádi vracejí, ale aby byli ušetřeni zklamání, přesouváme při plánování naše víkendové dny doprostřed týdne. Nebudeme tvrdit, že si nikdo z nás občas neposlechne hudbu hlasitěji a tolerantně lze dodat, že každý má jiný vkus, ale poslouchat deset různých diskoték najednou.. ? 

Představte si situaci, kdy si několik set let staré hispánské fosílie udělají z vašeho ručníku rohožku a z otevřených dveří vašeho auta převlékárnu (při tomto pohledu se modlíte za vlastní slepotu!), aby si ještě před tím, než se ponoří do hlubin oceánu, stačili vyčesat nad vaším na lehátku rozbaleným jídlem lupy o velikosti snad kapřích šupin.

Po jednom odpoledním zážitku, kdy několik dobyvatelů území připlavalo z padesát metrů vzdáleného místa, na kterém celá skupina zakotvila, aby v těsné blízkosti našich dětí začali pálit z harpun po rybkách, jsme se těsně před uskutečněním nutkavé myšlenky o správné odvetě rozhodli  obrátit vše na ruby.

Dnes jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí bylo správné. Už se nemusíme starat o to, jestli člověka záda pálí od slunce nebo jestli v sousedství pouze někdo zprovoznil svůj mega gril, na kterém by mohl ugrilovat snad celou drůbežárnu najednou, aniž by se zamyslel nad skutečností, že pokud neexploduje vaše auto dříve zcela určitě lehnete popelem vy i s celou svou rodinou. Možná ale zamyslel, protože v okamžiku vaší kapitulace a odjezdu se jeho parťáci na právě uvolněném místě zjeví jak David Copperfield a gril se ihned poté přesouvá do bezpečné vzdálenosti. Ne, už nic takového. Najednou je vše jako dřív a my všichni si můžeme užívat víkend plný pohody a klidu. Víkend v opravdovém ráji. Víkend uprostřed týdne.

 

 

 

FloridaTrip převážně vážně

Nechceme, aby zde zazněla pro návštěvníky celého souostroví Florida Keys omílaná fráze nějakých ochránců přírody, ale vždyť nikdo z nás nemusí být doktor Doolitle aby nevěděl, že delfín s igelitkou na ryby nechodí a kapustňák s kusem toaletního papíru na čele šťastnější také nebude. Z celého srdce vám tímto děkujeme!

 

GALERIE