VYPLŇOVÁNÍ ESTA - bezvízové cestování do USA zpět na výpis článků

VYPLŇOVÁNÍ ESTA - bezvízové cestování do USA

Protože je dnes svět hrozně moc rychlý, a protože je i uspěchaný, a protože se potom mohou dělat zbytečné a nevratné chyby, chceme zdůraznit všem, kteří se chystají do na Floridu/ do Ameriky na dovolenou :

 

 

Pro podání žádosti o “získání povolení ESTA“, tedy povolení ke vstupu na území USA v bezvízovém programu používejte jednu jedinou webovou stránku – tu   OFICIÁLNÍ !!! - a vyplňte si žádost sami (viz. dole!!!):

https://esta.cbp.dhs.gov/         

POUZE !!    a   POUZE !!  a jen   TUTO STRÁNKU !! 

Nikdo, žádná zprostředkovatelská společnost vám nedopomůže k “lepšímu výsledku“, nikdo vám nic neurychlí, nikdo vám nic neusnadní.

Nenechte se zmást !! Některé webové stránky se tváří  “jako ty pravé“, oficiální. Nejsou !! 

Informace jsou na této oficiální webové stránce velice přehledné, je kompletně přeložena i do českého jazyka (výběr jazyka nahoře v pravém rohu). 

Schvalovací proces, proti kterému není žádné odvolání, trvá od několika málo vteřin do (uváděných) 72 hodin. Většinou ale cca +/-  max. 90 minut.

V případě zamítnutí můžete, a je to jediná správná cesta, postupovat dle doporučení, které taktéž naleznete na těchto webových stránkách, popřípadě na :  http://czech.prague.usembassy.gov/   ( Velvyslanectví USA , Praha )

NEEXISTUJE NIKDO, KDO BY VÁM MOHL NĚJAK JINAK DOPOMOCI KE ZJÍSKÁNÍ KLADNÉHO STATUSU ESTA !!!

-------

!!!  VYPLŇOVÁNÍ !!! :

OTÁZKY JSOU ZCELA JEDNODUCHÉ. ODPOVÍDEJTE PRAVDIVĚ!

Pro zaplacení ESTA si připravte kreditní nebo platební kartu (kromě ještě druhé možnosti "PayPal" není (!!) jiný způsob zaplacení poplatku), kterou budete na úplném konci potřebovat. Bez uhrazení se nezačne vaše žádost vůbec zpracovávat, v případě, že bude schvalovací proces delší, jste na toto upozorněni s tím, že když platbu během tohoto procesu stornujete, bude žádost automaticky zamítnuta. Poplatek se dělí na dvě část, první část je za zpracování údajů a druhá za vydání povoleni - je tak samozřejmé, že během zpracovávání se vám neobjeví u údajů "platby" datum ani částka - to bude následovat až po celkovém zpracování a vyřízení žádosti. V případě zamítnutí bude stržena pouze první část za zpracování údajů. Pro kontrolu, že vaše platba je v pořádku slouží údaj u POTVRZENÍ O PLATBĚ : "Úspěšně jste zadali platbu za níže uvedenou žádost".

!! Není-li žádost po provedené platbě okamžitě schválena (jsou tři druhy uváděného stavu - "Stav" žádosti :   Registrace Schválena - Registrace nevyřízena - Registrace neschválena ) , je nutné (!!) se později pod číslem žádosti podívat později do systému na status žádosti, to znamená, že nebudete nijak systémem dále informováni. Ještě doplníme, že u statusu - stav: "Registrace nevyřízena" je také uvedeno pro netrpělivé čekatele důležité: "...tato odpověď neznamená, že byly zjištěny nepříznivé okolnosti." U tohoto statusu bdržíte pouze jeden Mail, ve kterém jste vyzváni na v mailu uvedené adrese kontrolovat stav vaší žádosti.

Vyplňujte vše bez háčků a čárek. !!!

Budete-li formulář vyplňovat pomalu, nic se neděje - pouze se vás systém zeptá, jestli potřebujete více času : toto hlašení neignorujte a potvrďte zaškrtnutím v okénku, které vyskočilo spolu s dotazem. Jinak budete muset začít opět od začátku - program se ukončí.

Políčka označená červenou hvězdičkou musíte vyplnit - když přehlédnete, systém vás nepustí dál a označí vám nevyplněné místo / špatně vyplněné místo / - celé červeně. Po vyplnění/opravení opět zmačknete "dále" a pokračujete další, systémem nabídnutou, stránkou.

Dobrovolná políčka můžete, ale nemusíte vyplňovat, dle vašeho uvážení. Jedná se pouze o dobrovolné doplnění informací.

Výpomoc při vyplňování hledejte najetím šipky na "otazníčky" u té či oné kolonky!!

Jako "Národní identifikační číslo" lze použít rodné číslo (otazníček nabízí uvést číslo dalšího dokladu, což je u dětí mnohdy problematické/nemožné..)

U "Údaje o zaměstnání" při (u dospělých samožrejmém) zaškrtnutí "ano" se objeví další políčka jako povinná. Když jste v domácnosti, lze uvést (např. Homemade) + adresa : je stejná jako u kolonky bydliště. Když jste např. OSVČ, lze uvést (Self employed) + adresa : opět, adresa stejná jako u kolonky bydliště. U dítěte (i Vaše dítě cestující s vámi musí mít vlastní biometrický pas a schválenou ESTA) můžete ponechat "ne" (nic dalšího již není povinné v tomto případě vyplňovat)..

U "Adresa pobytu v USA" uveďte, v přípdě, že se budete pohybovat na více místech, alespoň jednu - tu počáteční adresu! Připravte si i tel. číslo této adresy, budete ho také vyplňovat. V případě, že tel. číslo vyplníte celé a správně, ale nebude se to systému z nějakého důvodu líbit (a je správné-platné!!), když bez korekce čísla zmáčknete opětovně "dále", systém vás již pustí dál. Když vyplníte adresu pobytu správně a systému se to nebude líbit, upraví si údaje sám podle sebe a pouze vás o tom informuje (dostanete nabídku jestli jeho korekci nechcete a "trváte si na svém" - toto nezaškrtávat!: systém je americký a ví to asi lépe než-li vy: pouze zkontrolujte, jestli to místo souhlasí a je správné), než vás po vašem opětovném stisknutí "dále" pustí na další stranu.

POZOR !! : U kolonky:  !!! ADRESA !!! - Trvalé bydliště: Při zadávání adresy se může stát (většinou), že systém "nechápe" (např. když nemáte v obci ulici, ale ani při "běžném" zadání kompletní adresy). Jde zřejmě o malý nedostatek systému-chybu ve zpracováváni. Postačí, když (je-li správně dle vás vše vyplněno - zkontrolujte!) budete trvat na svém a po té, co vás systém upozorní na chybu a nepustí dál, bez korekce údajů opětovně stisknete "dále", napodruhé (i když vás stále odmítá pustit dál) už vám systém umožní u červeně označeného místa zaškrtnout "souhlasí" , zaškrtněte "souhlasí" a poté opět stisknete "dále" - a již jste puštěni na další stranu.

Nedoporučujeme vyplňovat políčka slovem "unknown" i když je to v nápomoci pod otazníčkem v nabídce! (pouze, u kolonky  "Rodiče" : neznáte-li jméno svého otce, zde tedy musíte pravdivě vyplnit slovem "unknown")

+++++++++++++++++++++++++++

NENECHÁVEJTE SCHVÁLENÍ ESTA na poslední chvíli a raději ji vyřizujte jako první nebo s dostatečným předstihem (v případě zamítnutí ESTA máte možnost -při dostatečné časové rezervě- si zažádat o turistické vízum, to ale trvá daleko déle, než-li schvalovací proces ESTA).

------

Floridatrip Info :  florida@floridatrip.cz

Floridatrip Tip :   Další informace lze vyčíst i z jiných článků v této kapitole