VZNÁŠEDLA Tanec na hladině a s větrem o závodzpět na výpis článků

VZNÁŠEDLA Tanec na hladině a s větrem o závod

Chcete-li si tento zážitek skutečně užít, dohodněte si projížďku v malém soukromém vznášedle. Parkují se poněkud stranou od těch komerčních, ale na majitele se pokaždé doptáte. Tato jízda je mnohokrát dražší, ale pyšný majitel stroje vám ukáže vždy něco extra! Extra místa v okolí i extra ze svého umu…

 

 

Z encyklopedie lze vyčíst, že vznášedlo je loď bez lodního šroubu, poháněná silným motorem za pomocí veliké vrtule. A já jen dodám, že před řevem tohoto plavidla se i tráva pod vodu schová  

V ceně jízdenky obdrží každý pasažér pár špuntů do uší aby neohluchl a z toho plyne, že o klasické pozorování přírody tu až tak moc nejde. 

Oblast, kde je komerčně dovoleno tuto komerční atrakci provádět je vždy relativně malá a zvířata v ní žijící jsou již za ta léta na hluk zvyklá, takže okolo sebe uvidíte i aligátory nebo hejna ptáků. Během cesty průvodce vznášedlo na chvíli zastaví a vy máte jedinečnou možnost rozhlédnout se v tom náhlém tichu okolo sebe a mít pocit, že stojíte sami uprostřed Everglades.

 

 

 

Tipy a Doporučení

Pokud nemáte čepici na hlavě přibitou je vždy lepší jí uložit do batohu, který pečlivě uzavřete a držte ho pevně při jízdě nohama. 

Stanoviště Airboat´s jsou většinou spojené s parkovištěm a malým obchůdkem fungujícím i jako informační centrum.

 

 

 

 

GALERIE