WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky budezpět na výpis článků

WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky bude

Málokdo ví, že tohle vše má na svědomí stvořitel známé postavičky Mickey Mouse, držitel dvaceti dvou Oscarů a dalších 59ti nominací, pan Walter Disney se svým bratrem.. A jejich společný sen. Vytvořit pro lidi místo, kde mohou opustit realitu a vstoupit do světa fantazie a snů. To místo se jmenuje WALT DISNEY WORLD

 

 

Walter Disney alias Walt Disney se otevření ani toho nejstaršího z parků na Floridě bohužel nedočkal. Magic Kingdom byl otevřen dlouhých pět let po jeho smrti. Na jeho počest nechal Roy Disney, bratr Walta Disneyho, upravit název parku na WALT DISNEY WORLD .

Park má se samotným městem Orlando velice málo společného, neboť  leží více něž 34 kilometrů západně od jeho centra. Daleko blíže k tomuto parku má městečko Kissemee, takzvané předměstí Disney Worldu, ve kterém, podél hlavní třídy, naleznete mnoho motelů, fast food restaurací a obchodů se suvenýry (viz. "Tipy na výlet").

Walt Disney World se skládá ze čtyř tematických parků - Magic Kingdom , EPCOT , Disney Hollywood Studios a Disney Animal Kingdom  a dvou vodních parků - Typhoon Lagoon  a  Blizzard Beach .

Ubytovat se můžete v téměř padesáti hotelech postavených přímo v areálu (nabízejících přes 35.000 pokojů) nebo i v obrovském Camping resortu a v dalším Disney městečku čítajícího 500 vilek (a restaurací a obchůdků). Ubytování je poskytováno ve všech možných cenových kategoriích. Mnoho hotelů je postaveno do tematických motivů filmů, což potěší hlavně vaše děti. 

 

Magic Kingdom   .   Tento pohádkový park je stvořený hlavně pro nejmladší cestovatele. Ihned za vchodem do parku začíná Main Street, ulice plná obchůdků, cukráren a restaurací. Tato ulice vede až k podhradí Hradu Popelka, které se večer co večer do posledního volného místečka zaplní návštěcníky parku. Důvodem je nádherný ohňostroj a naprosto velkolepá laser show.

Magic Kingdom se skládá z několika čtvrtí. Kolotoče, horská dráha, jízda na parníku, setkání s Mickeym nebo medvídkem Pů … prostě z pohádky do pohádky. Magic Kingdom za ta rozzářená dětská očka určitě stojí. Je to nejnavštěvovanější park na světě .                                                                                                                         

EPCOT   .   Největším zážitkem tohoto parku je velká laserová show včetně projekce zakřivených obrazovek vznášejících se jako planeta Země nad hladinou jezera. Show je doprovázena velmi emotivní hudbou. Známý je i motiv parku – obrovská bílá koule ztvárňující “kosmickou loď-planeta Země“.

Disney Hollywood Studios  .  Až do roku 2008 se park jmenoval Disney MGM Studios. Jeho novodobým znakem je modrý čarodějův klobouk, který je již zdálky vidět z ulice plné obchůdků, zvané Hollywood Boulevard. Jezero Echo Lake je centrálním místem pro nejoblíbenější atrakce, kterými jsou  4D jízdy ze scén různých filmů jako Star Wars a mnoha dalších. Na ulici Streets of America jsou k vidění různá shows a nabídku tohoto parku zakončuje Sunset Boulevard.  V jednom ze dvou jeho amfiteátrů je možné shlédnout hezkou noční laser-ohňostroj-show s Mickey Mousem a dalšími Disney postavičkami. 

Disney Animal Kingdom   .   Tento park je vlastně směsicí naučné zábavy a zoologické zahrady. Je zaměřený na tři kategorie zvířat: dnes žijících, již vyhynulých a existujících pouze v naší fantazii. Park ztělesňuje filozofii zakladatele Walta Disneyho ohledně ochrany zvířat na naší planetě a nezahrnuje tak žádnou show. Zavírá večer dříve než ostatní parky. Za spolupráce režiséra Camerona se zde zbudoval  projekt Avatar.

Vodní parky

Aqua park  Typhon - Znakem tohoto parku je loď “Miss Tilli“ nabodnutá na vrcholku vysoké hory. Pod horou se nachází velká pláž s pobřežím a jezero s umělým vlnobitím. Z této hory, kterou obtéká řeka dlouhá tři čtvrtě kilometru, vede většina atrakcí v podobě tobogánů a všech možných skluzavek. V řece plave nespočet nafukovacích kruhů a můžete ji využít i jako přepravu z místa na místo.

Centrem parku  Blizzard Beach je ledovcová hora Gushmore. Park je pro přehlednost barevně rozdělena do tří částí. Největší atrakcí parku je Summit Plummet v zelené části hory. Je to vodopád vysoký 40 metrů ze kterého padáte volným pádem a dosahujete rychlosti necelých 100km/h. Nechybí zde ani rafting na řece dlouhé půl kilometru. 

Voda se zde neustále vyhřívá na příjemných 27°C. Volba mezi nimi je značně složitá, každý z nich poskytuje něco extra.

 

Parkování a Cena vstupenek

 

 

Parkovné není zahrnuté v ceně vstupenky a vybírá se již před samotným vjezdem do areálu. Obrovská parkoviště jsou rozdělena do tematických sekcí, dopravu po parkovišti obstarávají neustále kroužící vláčky.

Přesné informace naleznete na

https://disneyworld.disney.go.com       !!!!!

 

 

GALERIE