WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky budezpět na výpis článků

WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky bude

Málokdo ví, že tohle vše má na svědomí stvořitel známé postavičky Mickey Mouse, držitel dvaceti dvou Oscarů a dalších 59ti nominací, pan Walter Disney se svým bratrem.. A jejich společný sen. Vytvořit pro lidi místo, kde mohou opustit realitu a vstoupit do světa fantazie a snů. To místo se jmenuje WALT DISNEY WORLD

 

 

Walter Disney alias Walt Disney se otevření ani toho nejstaršího z parků na Floridě bohužel nedočkal. Magic Kingdom byl otevřen pět let po jeho smrti. Na jeho počest nechal Roy Disney, bratr Walta Disneyho, upravit název parku na WALT DISNEY WORLD .

Park má se samotným městem Orlando velice málo společného, neboť  leží více něž 34 kilometrů západně od jeho centra. Daleko blíže k tomuto parku má městečko Kissemee, takzvané předměstí Disney Worldu, ve kterém, podél hlavní třídy, naleznete mnoho motelů, fast food restaurací a obchodů se suvenýry.

Walt Disney World se skládá ze čtyř tematických parků - Magic Kingdom , EPCOT , Disney Hollywood Studios a Disney Animal Kingdom  a dvou vodních parků - Typhoon Lagoon  a  Blizzard Beach .

Ubytovat se můžete v téměř padesáti hotelech postavených přímo v areálu (nabízejících přes 35.000 pokojů) nebo i v obrovském Camping resortu a v dalším Disney městečku čítajícího 500 vilek (a restaurací a obchůdků). Ubytování je poskytováno ve všech možných cenových kategoriích. Mnoho hotelů je postaveno do tematických motivů filmů, což potěší hlavně vaše děti. 

 

Magic Kingdom   .   Tento pohádkový park je stvořený hlavně pro nejmladší cestovatele. Ihned za vchodem do parku začíná Main Street, ulice plná obchůdků, cukráren a restaurací. Tato ulice vede až k podhradí Hradu Popelka, které se večer co večer do posledního volného místečka zaplní návštěcníky parku. Důvodem je nádherný ohňostroj a naprosto velkolepá laser show.

Magic Kingdom se skládá z několika čtvrtí. Kolotoče, horská dráha, jízda na parníku, setkání s Mickeym nebo medvídkem Pů … prostě z pohádky do pohádky. Magic Kingdom za ta rozzářená dětská očka určitě stojí. Je to nejnavštěvovanější park na světě .                                                                                                                         

EPCOT   .   Největším zážitkem tohoto parku je velká laserová show včetně projekce zakřivených obrazovek vznášejících se jako planeta Země nad hladinou jezera. Show je doprovázena velmi emotivní hudbou. Známý je i motiv parku – obrovská bílá koule ztvárňující “kosmickou loď-planeta Země“.

Disney Hollywood Studios  .  Až do roku 2008 se park jmenoval Disney MGM Studios. Jeho novodobým znakem je modrý čarodějův klobouk, který je již zdálky vidět z ulice plné obchůdků, zvané Hollywood Boulevard. Jezero Echo Lake je centrálním místem pro nejoblíbenější atrakce, kterými jsou  4D jízdy ze scén různých filmů jako Star Wars a mnoha dalších. Na ulici Streets of America jsou k vidění různá shows a nabídku tohoto parku zakončuje Sunset Boulevard.  V jednom ze dvou jeho amfiteátrů je možné shlédnout hezkou noční laser-ohňostroj-show s Mickey Mousem a dalšími Disney postavičkami. 

Disney Animal Kingdom   .   Tento park je vlastně směsicí naučné zábavy a zoologické zahrady. Je zaměřený na tři kategorie zvířat: dnes žijících, již vyhynulých a existujících pouze v naší fantazii. Park ztělesňuje filozofii zakladatele Walta Disneyho ohledně ochrany zvířat na naší planetě a nezahrnuje tak žádnou show. Zavírá večer dříve než ostatní parky. Za spolupráce režiséra Camerona se zde zbudoval  projekt Avatar.

Vodní parky

Aqua park  Typhon - Znakem tohoto parku je loď “Miss Tilli“ nabodnutá na vrcholku vysoké hory. Pod horou se nachází velká pláž s pobřežím a jezero s umělým vlnobitím. Z této hory, kterou obtéká řeka dlouhá tři čtvrtě kilometru, vede většina atrakcí v podobě tobogánů a všech možných skluzavek. V řece plave nespočet nafukovacích kruhů a můžete ji využít i jako přepravu z místa na místo.

Centrem parku  Blizzard Beach je ledovcová hora Gushmore. Park je pro přehlednost barevně rozdělena do tří částí. Největší atrakcí parku je Summit Plummet v zelené části hory. Je to vodopád vysoký 40 metrů ze kterého padáte volným pádem a dosahujete rychlosti necelých 100km/h. Nechybí zde ani rafting na řece dlouhé půl kilometru. 

Voda se zde neustále vyhřívá na příjemných 27°C. Volba mezi nimi je značně složitá, každý z nich poskytuje něco extra.

 

Parkování a Cena vstupenek

 

 

Parkovné není zahrnuté v ceně vstupenky a vybírá se již před samotným vjezdem do areálu. Obrovská parkoviště jsou rozdělena do tematických sekcí, dopravu po parkovišti obstarávají neustále kroužící vláčky.

Přesné informace naleznete na

https://disneyworld.disney.go.com       !!!!!

 

 

GALERIE