WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky budezpět na výpis článků

WALT DISNEY WORLD : svět který nikdy nebyl ale vždycky bude

Málokdo ví, že tohle vše má na svědomí stvořitel známé postavičky Mickey Mouse, držitel dvaceti dvou (!) Oscarů a dalších 59ti nominací, pan Walter Disney se svým bratrem.. a jejich společný sen - vytvořit pro lidi místo, kde mohou opustit realitu a vstoupit do světa fantazie a snů. To místo se jmenuje DISNEY WORLD

 

 

Walter Disney alias Walt Disney se otevření ani toho nejstaršího z parků na Floridě bohužel nedočkal. Magic Kingdom byl otevřen dlouhých pět let po jeho smrti. Na jeho počest nechal Roy Disney, bratr Walta Disneyho upravit název parku na WALT DISNEY WORLD .

Park má vlastně se samotným městem Orlando velice málo společného, neboť  leží více něž 34 kilometrů západně od jeho centra. Daleko blíže k tomuto parku má městečko Kissemee, takzvané předměstí Disney Worldu, ve kterém podél hlavní třídy naleznete mimo jiné mnoho motelů, fast food restaurací a obchodů se suvenýry.

Walt Disney World se skládá ze čtyř tematických parků - Magic Kingdom , EPCOT , Disney Hollywood Studios a Disney Animal Kingdom  a dvou vodních parků - Typhoon Lagoon  a  Blizzard Beach .

Ubytovat se můžete v téměř padesáti (!) hotelech postavených přímo v parcích a v Down Town Disney, nabízejících přes 35.000 pokojů nebo i v obrovském Camping resortu a v dalším kompletním městečku čítajícího 500 vilek a mnoho restaurací a obchůdků. Nechybí zde ani několik velkých golfových hřiští. Ubytování je poskytováno ve všech možných cenových kategoriích. Mnoho hotelů je postaveno do tematických motivů filmů, což potěší hlavně vaše děti. Další výhodou je to, že sebou po perném dnu můžete bez dalšího trmácení se někam prakticky ihned praštit do postele. Kdo chce ale trochu ušetřit, může zvolit ubytování kousíček mimo tento gigantický Disney komplex, například v městečku Kissimmee.

Magic Kingdom   .   Tento pohádkový park je stvořený hlavně pro naše nejmladší cestovatele. Ihned za vchodem do parku začíná Main Street, ulice plná obchůdků, cukráren a restaurací. Tato ulice vede až k podhradí Hradu Popelka, které se večer co večer do posledního volného místečka zaplní návštěcníky parku. Důvodem je asi nepřekonatelný ohňostroj a naprosto velkolepá laser show.

Magic Kingdom se skládá z několika čtvrtí a každá z nich přinese něco zajímavého. Kolotoče, horská dráha, jízda na parníku, setkání s Mickeym nebo medvídkem Pů … prostě z pohádky do pohádky. Malá mořská víla, Peter Pan, slůně Dumbo, Sněhurka a sedm trpaslíků, kačer Donald, ti všichni budou vašimi společníky po celý den. Magic Kingdom za ta rozzářená dětská očka určitě stojí. Je to také ten nejnavštěvovanější zábavný park na světě .                                                                                                                         Highlight : VEČERNÍ OHŇOSTROJ .

EPCOT   .   Největším zážitkem tohoto parku je velká laserová show včetně projekce zakřivených obrazovek vznášejících se jako planeta Země nad hladinou jezera. Show je doprovázena velmi emotivní hudbou. Velmi známý je i motiv parku – obrovská bílá koule ztvárňující “kosmickou loď-planeta Země“.

Disney Hollywood Studios  .  Až do roku 2008 se park jmenoval Disney MGM Studios. Jeho novodobým znakem je modrý čarodějův klobouk, který je již zdálky vidět z ulice plné obchůdků a zajímavých budov, zvané Hollywood Boulevard. Jezero Echo Lake je centrálním místem pro nejoblíbenější atrakce, kterými jsou  4D jízdy ze scén různých filmů jako Star Wars a mnoha dalších. Na ulici Streets of America jsou k vidění různá shows a nabídku tohoto parku zakončuje Sunset Boulevard.  V jednom ze dvou jeho amfiteátrů je možné shlédnout hezkou noční laser-ohňostroj-show s Mickey Mousem a dalšími Disney postavičkami. Na začátku léta se zde již léta pořádají pro fanoušky Star Wars víkendy včetně autogramiád herců a jiných celebrit.

Disney Animal Kingdom   .   Tento park je vlastně směsicí naučné zábavy a zoologické zahrady. Je dalším přírůstkem tohoto komplexu. Je zaměřený na tři kategorie zvířat: dnes žijících, již vyhynulých a existujících pouze v naší fantazii. Park ztělesňuje filozofii zakladatele Walta Disneyho ohledně ochrany zvířat na naší planetě a nezahrnuje tak žádné klasické show. Zavírá večer dříve než ostatní parky. Při otevření Animal Kingdom v r. 1998 zazněla tato slova: „Vítejte v království rovnováhy, harmonie a přežití. Podílejte se na tomto zázraku a učte se“. Také se zde za spolupráce režiséra Camerona rozvíjí  projekt Avatar.

Vodní parky

Aqua park  Typhoon Lagoon   byl otevřen v r. 1989 a je tedy starším bráškou toho druhého. Jádrem tohoto parku je loď “Miss Tilli“ nabodnutá na vrcholku hory. Pod horou se nachází velká pláž s pobřežím a jezero s umělým vlnobitím. Z této hory, kterou obtéká řeka dlouhá tři čtvrtě kilometru, vede většina atrakcí v podobě tobogánů a všech možných skluzavek. V řece plave nespočet nafukovacích kruhů a můžete ji využít i jako pohodovou přepravu z místa na místo.

Centrem parku  Blizzard Beach , otevřeného v r. 1995 je ledovcová hora Gushmore. Je pro přehlednost barevně rozdělena do tří částí. Největší atrakcí parku je Summit Plummet v zelené části hory. Je to vodopád vysoký 40 metrů ze kterého padáte volným pádem a dosahujete rychlosti necelých 100km/h. Nechybí zde ani rafting na řece dlouhé půl kilometru ani další adrenalinové sjezdy a skluzavky.

Parky se každoročně na několik měsíců z důvodu údržby střídavě zavírají, ale vždy zůstává alespoň jeden otevřený. Voda v parcích se všude neustále vyhřívá na příjemných 27°C. Volba mezi nimi je značně složitá, každý z nich poskytuje něco extra, ale chybnou volbu neuděláte ani u jednoho z nich.

Parkování a Cena vstupenek

Parkovné není zahrnuté v ceně vstupenky a vybírá se již před samotným vjezdem do areálu. Obrovská &parkoviště jsou pojmenována podle Disney postaviček a dopravu po parkovišti obstarávají neustále kroužící motorové vláčky. Komplex je obrovský !!

Existuje i něco jako prémiová permanentka za HÓÓDNĚ MOC,- USD. Ta zahrnuje vstup do všech parků včetně těch vodních na celý rok. Běžným návštěvníkům zůstává probrat se nepřeberným množstvím nabídek a kombi vstupenek a... atd. Přesné informace i aktuální slevy a nabídky naleznete na https://disneyworld.disney.go.com  v sekci "Parks+Tickets", kde jsou uvedené kromě cen vstupenek i otvírací hodiny pro všechny parky. Nebo se můžete zeptat nás.

 

GALERIE