Cestování po Floridě - dovolená pro všechny

Cestování po Floridě - dovolená pro všechny

Kouzlo dovolené na Floridě tkví v téměř nepřeberném množství zábavy pro malé i velké, uspokojí děti, romantiky, dobrodruhy, milovníky přírody, nadšeni budou rybáři i fotografové a zkrátka nepřijdou lovci slunečních paprsků ani lovci výhodných cen. A když budou kufry naplněny po okraj stačí popojet několik mil, sednout si na molo a zasněně pozorovat tanec oranžových paprsků zapadajícího slunce na temné hladině oceánu. Na co jen pomyslíte, vše máte na Floridě okolo sebe na dosah. 

Stát Florida - místo pro vaší dovolenou snů

Každý cestovatel by měl o zemi, kterou chce navštívit, něco málo znát. Pomůže mu to nejen v plánování, ale například i v pochopení odlišné kultury života:

 • Poloostrov Florida, na kterém se nachází tento stejnojmenný stát, objevil španělský mořeplavec Juan Ponce de León a pojmenoval ho velice příhodně, protože florida znamená ve španělštině květinový.
 • Florida má nejdelší pobřeží ze všech amerických států. Je dlouhé 2.170 kilometrů. Hlavním městem je město Tallahassee. Až do roku 1816 byla Florida spravována různými státy Evropy jako kolonie. V roce 1845 vstupila Florida jako 27. stát v pořadí do společenství Spojených států amerických (USA).
 • Na Floridě žijí potomci jediných neporažených kmenů indiánů v Americe, dnes jsou tyto kmeny oficiálně uznávány včetně jejich nároků na rozsáhlé území - dnešní indiánské rezervace (velké území i ve městě Miami).
 • V roce 1860 měla celá Florida pouze 140.000 obyvatel, z nichž téměř polovinu představovali otroci. Na začátku dvacátého století čítá Florida pouhých půl milionu obyvatel, z nichž přes 40% tvořili Afroameričané. Rychlý začátek rozvoje ve 20tých letech minulého století zastavily dva ničivé hurikány a druhá vlna rozvoje začala až po Druhé světové válce. Přispívá k tomu vynález klimatizace. V roce 2010 se Florida stává čtvrtým nejlidnatějším státem USA. Od počátku osmdesátých let minulého století do roku 2013 se počet obyvatel zdvojnásobil z deseti na necelých 20.000.000 obyvatel. Turisticky oblíbené město Miami se svým okolím je nejlidnatější oblastí Floridy.
 • Florida je ohodnocena jako „nejlepší stát pro obchod“ v Americe vůbec. Největším přínosem je bankovnictví, cestovní ruch, fosfátové doly a produkce pomerančů. Největším nepřítelem jsou hurikány. Sezóna hurikánů vrcholí každoročně v měsících září/říjen.
 • Floridě se přezdívá „Sluníčkový stát“ neboť například v oblasti Miami svítí slunce více než 3.000 hodin ročně. 
 • Oblast Everglades a Big Cypress je domovem mnoha druhů savců, plazů, ptáků, ryb a dalších živočichů. K nejznámějším mořským savcům žijících ve floridských vodách patří delfín a manatee. Žijí tu i dva druhy velryb. Ze suchozemských savců můžeme vyjmenovat například pantera, kojoty, srnky, norky, bobry, králíky, skunky, veverky, divoká prasata, mývaly a černé medvědy . Z plazů zmíníme aligátory a méně zastoupeného krokodýla. Na jeden tisíc aligátorů, kterých tu odhadem žije přes jeden milion, přichází jeden jediný krokodýl. Můžeme zde spatřit i několik druhů velkých hadů nebo na ostrovech Florida Keys žijící leguány. Z ptačí říše můžeme vyzdvihnout pelikány, racky, volavky, jeřáby a ptáčka Florida Scrub Jay, který žije pouze zde na Floridě nebo i velké dravce jako například orla bělohlavého, sokola stěhovavého a sovu. Floridská flora, to jsou borové lesy , mangrovníky , palmy , cypřiše , magnolie a více než 3000 druhů lučních trav a květin .
 • Na Floridě se nachází jeden z největších národních parků USA - EVERGLADES N/P.
 • Ve městě Orlando se nachází největší koncentrace zábavních parků na světe.
 • Město Key West na stejnojmenném ostrově je nejjižnějším městem USA vzdáleným od Havany na Kubě pouhých 170 km.
 • Na východním pobřeží Floridy nedaleko známeho letoviska Cocoa Beach se nachází vesmírné středisko NASA, které je z části přístupné i veřejnosti. 
 • Další známé pojmy a názvy: NASCAR-Daytona a Homestead, města Naples, Tampa, Ft.Lauderdale, St.Augustine, Pensacola, Jacksonville, národní park Key Byscayne, státní park Bahia Honda, John Pennekamp Coral Reef, Homosassa a Weeki Wachee Springs, ostrov Key West, Key Largo, Sanibel, sport NBA/NHL Tampa a Miami, jezero Lake Okeechobee, souostroví Florida Keys, záliby Sportfishing, nákupy Outlet/Mall.

VÍTEJTE NA FLORIDĚ 

Pro více informací: florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 21.07.2024

Kurz ČNB 21.07.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.195 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.