Imigrační pohovor po příletu do USA

Imigrační pohovor po příletu do USA

Přímo na letišti ihned po příletu do USA se musí každý návštěvník ještě před vyzvednutím zavazadel a případnou celní kontrolou podrobit krátkému, ale velice důležitému pohovoru s imigračním úředníkem.

PRO IMIGRAČNÍ POHOVOR PLATÍ JEDNA ZÁSADNÍ VĚC. ODPOVÍDAT VĚCNĚ, SROZUMITELNĚ A PRAVDIVĚ.

Obava z jazykové bariéry je při plánování dovolené na Floridě / v USA opravdu zbytečná. A ještě zbytečnější jsou obavy z imigračních pohovorů pouze proto, že neumíte anglicky. Existují skutečně vážné a opodstatněné důvody zamítnutí vstupu na území USA, ale neznalost angličtiny to určitě není.

  • Imigrační kontrola je pro všechny, kteří chtějí vstoupit na území Spojených států, velice důležitá věc a času je relativně málo, takže jsou rozhovory s imigračním úředníkem většinou krátké a zpravidla i strohé. Vše probíhá rychle, žádné zbytečné zdržování.
  • Ještě než předstoupíte před imigračního úředníka nezapomeňte si sundat čepici z hlavy a brýle, budete se fotit a zároveň vám budou snímány otisky prstů. Před úředníka přistupujete jednotlivě, cestujete-li jako skupina/rodina můžete předstoupit ke kontrolnímu místu dohromady a jednotlivě předstupovat.
  • Základní znalost angličtiny postačí, úředníci ji běžně i předpokládají, ale v žádném případě vaše případná úplná neznalost jazyka výsledek pohovoru nijak neovlivňuje a vypomoci s odpovědí vám samozřejmě může i další člen skupiny, pokud řeč neovládáte vůbec.
  • Mějte stále na paměti, že schválení cestování v bezvízovém elektronickém programu ESTA samo o sobě ještě nezaručuje ani negarantuje samotný vstup na území USA.
  • S ohledem na množství zaručených rad kolujících po internetu si dovolíme nesouhlasit s tvrzením, že existuje jakýsi návod nebo užitečné zaškolování nebo snad seznam otázek a odpovědí, který vás na tento pohovor a jeho pozitivní výsledek spolehlivě připraví. Jak na začátku zmíněno, jedinou radu, kterou můžeme každému dát, odpovídejte na všechny otázky pravdivě, stejně jako jste to dělali doma při vyplňování formuláře pro cestování v bezvízovém programu ESTA (mnoho otázek je tam víceméně totožných s těmi při pohovoru).
  • Můžete být až "nezdvořile" struční, protože odpověď nevím... možná... je pro úředníka pochopitelně ihned matoucí. Přímá, jednoduchá a hlavně zdvořilá dpověď (nejlépe s oslovením) je zcela dostačující i kdyby obsahovala pouze jedno slovo.

Amerika je velice mladá země a naprostou většinu obyvatelstva tvoří přistěhovalci z nejrůznějších koutů světa. Shluk všech možných národností je také důvodem veliké tolerance, se kterou se můžete nejen na ulicích, ale i na úřadech v USA setkat. Z tohoto důvodu jsou v tomto případě vaše případné obavy z jazykové bariéry zcela zbytečné.

  • Související články a informace také v kapitole zde

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 21.07.2024

Kurz ČNB 21.07.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.195 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.