Kennedy Space Center a raketoplán Atlantis

Kennedy Space Center a raketoplán Atlantis

Na ostrově Merritt, východně od města Orlando, přesněji na Cape Canaveral se nachází Kennedy vesmírné středisko - Kennedy Space Center. Dominantou celé základny je servisní hangár vzdálený od startovacího komplexu pět a půl kilometru a obrovský pásovec s naloženým raketoplánem potřeboval na jejich zdolání celý týden. Tento komplex s označením LC-39A využívá v dnešní době společnost SpaceX

Kennedy Space Visitor Komplex

je veřejně přístupná část této základny, ze které se můžete autobusem vydat na zajímavou obhlídku velké části samotného vesmírného střediska. 

Historie letů na měsíc, obří hangár s vesmírnou raketou Saturn V, dva kinosály IMAX, raketoplán Atlantis, venkovní výstava raket Rocket Garden, letecké simulátory, živé atrakce, zajímavé suvenýry s tematikou NASA, setkání s astronauty. A na konci dne pocit, být zase o něco blíže ke hvězdám.

  • Pro návštěvu Kennedy vesmírného střediska nejlépe naplánovat celý den. Doporučujeme sestavit si předem svůj vlastní progam. 
  • Kennedy Space Center není typický zábavní park, přesto je vhodný i pro děti. Od tématických zábavních parků Disney a Universal v Orlandu je vzdálený hodinu jízdy autem. 
  • Parkování je zpoplatněno zvlášť při vjezdu do areálu.
  • Vstupenky lze zakoupit předem po internetu nebo i na místě v automatech. Informační centrum se nalézá ještě před vchodem.
  • Návštěvu vesmírného komplexu lze zajímavě obohatit prohlídkou přístavu výletních lodí nebo večerní procházkou po nedalekých plážích.
  • V programu návštěvy doporučujeme nevynechat Bus Tour. Cesta vede napříč areálem, okolo servisního hangáru i odpalovacích ramp a je přerušena zastávkou u obrovské haly ve které se nalézá raketa Saturn V a různé expozice ohledně letů na Měsíc. Délku zastávky si určuje každý návštěvník sám. Odvoz zpět k návštěvnímu centru obstarávají autobusy. 
  • Další pevný bod programu vhodný i pro ukončení celého dne by měl být raketoplán Atlantis, celá budova je jako jeden veliký zázrak a na samotný Atlantis si můžete téměř sáhnout. Dvě hodiny (čekání ve frontě nezapočítáno) zde uplynou velice rychle.
  • Při vstupu jsou návštěvníci podrobeni stejně jako u jiných parků a zábavných center krátké prohlídce.

Aktuální ceny vstupenek, podmínky, informace o atrakcích, otevírací dobu naleznete na oficiálních webových stránkách KSC: https://www.kennedyspacecenter.com/

Pro více informací: florida@floridatrip.cz

Fotogalerie

Aktuální počasí na Floridě 21.07.2024

Kurz ČNB 21.07.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.195 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.