Kontroly při cestování do USA

Kontroly při cestování do USA

Důkladné kontroly jsou nedílnou součástí dnešního cestování. Čekají na vás kontroly před odletem i kontroly po přistání. Kontroly všech možných údajů ještě než si doma zabalíte při schvalování ESTA, kontroly zavazadel, osobní kontroly, kontroly cestovních dokladů nebo i celní kontrola.

Kontroly před odletem - ještě v Evropě

Tato část kontrol se odehrává přímo na letištích, ze kterých odlétáte do USA. Tady ale procházíte již druhou fází kontrol. Ta první kontrola byl schvalovací proces v programu ESTA.

  • Kontroly na letištích jsou prováděny mnoha způsoby. Fyzickým způsobem, automatickým skenováním a fotografováním, rentgenem (vás i vašich zavazadel), zouváním bot, kontrolou elektroniky, kontrolou obsahu příručního zavazadla, formou občasných dotazů při nástupu do letadla a pod..
  • Během kontrol vzniká mnohdy menší chaos a stres, většinou se pohybujete ve frontě nebo nekolika frontách souběžně, dobré využít času čekání k pozorování cestujících před Vámi a informačních cedulí, které jsou velkým pomocníkem jak se co dělá a co je nutné udělat.
  • Mějte na paměti, že cestovní pas i palubní lístek budete používat i předkládat během celého procesu až do samotného nástupu do letadla mnohokrát.
  • Na kontrolní pás při skenování nevkládejte do určené plastové vany zavazadlo otevřené, aby se vám zbytečně nic nevysypalo. V případě potřeby vám ho nechá celní pracovník otevřít. 
  • Plastové vany, které jste použili, raději zkontrolujte dvakrát, jestli jste nic nezapomněli a vše z nich vyndali.
  • V případě vyprazdňování kapes při osobních prohlídkách nenechávejte v kapsách skutečně vůbec nic. 
  • Velice důležitá je vaše aktuální informovanost ohledně povoleného obsahu, rozměru a váze příručního palubního zavazadla, popřípadě i elektroniky, kterou si na palubu berete s sebou. Veškeré informace naleznete na stránkách letecké společnosti, se kterou poletíte.

Kontroly po přistání v USA

Po přistání na letišti na Floridě (v USA) přichází konečná fáze kontrol. Vystoupíte z letadla a po chvíli se octnete v labyrintu systematicky vyznačených cestiček, které končí u stanoviště kontrol zvaných Imigrační pohovor. Zde si můžete chvilku připadat jako VIP hvězda. Proběhne tu s vámi krátký fotoshooting, proběhne krátký rozhovor a nad rámec toho všeho přijde ještě snímání otisků prstů.

  • Nehledě na velikou únavu by se nemělo zapomenout, že s úsměvem jde všechno lépe.
  • Po vyzvednutí zavazadel může následovat ještě celní kontrola, která většinou vyústí v podrobnou osobní prohlídku a prohlídku veškerých vašich zavazadel v oddělené speciální místnosti včetně několika dalších dotazů ohledně obsahu zavazadel.

A jste v Americe.

Slovo závěrem aneb dobrá rada nad zlato:

Existují (četné) mýty ohledně imigračních pohovorů a z toho i plynoucí obavy. Pro všechny budoucí návštěvníky Spojených států lze shrnout vše do jedné jediné věty: Kdo nic špatného neprovedl ani provádět nechce, nemusí se zpravidla ničeho obávat.

A jakáže je ta dobrá rada nad zlato: Uvádějte při pohovorech, kontrolách i ve formulářích vždy přesné a pravdivé údaje! 

  • Související články v kapitole zde 

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 23.06.2024

Kurz ČNB 23.06.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.341 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.