Letenky a lety do USA na Floridu

Letenky a lety do USA na Floridu

Letenku si můžete zerezervovat a koupit po internetu na mnoha slevových portálech. Vyhledat vhodný let a zakoupit letenky můžete i přímo na stránkách jednotlivých leteckých společností. Nalézt vhodný a hlavně výhodný let za přijatelnou cenu v plánovaném termínu dovolené ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát a mnoho cestovatelů začne volit během hledání malé i větší kompromisy. Samotná cena letenky, jakkoli pro většinu cestovatelů důležitá, by neměla hrát tu jedinou a už vůbec ne tu nejdůležitější roli. 

Lety a letenky na Floridu

 • Přímý let z Prahy na Floridu se nenabízí a většina nejlepších akčních nabídek se pražskému letišti vyhýbá. Letenky z letiště Václava Havla bývají ve srovnání s okolními letišti v Německu i Rakousku vždy o něco dražší. 
 • Nevhodně zvolená letenka může pokazit celý zážitek z dovolené na Floridě. 
 • Nejvyužívanějším letištěm na Floridě je mezinárodní letiště Miami, často se létá i do města Orlando nebo Tampa. Nedaleko Miami je mezinárodní letiště ve Ft. Lauderdale, které je oproti letišti Miami o něco klidnější. Miamské autopůjčovny mají k dispozici největší vozový park vozidel ve všech kategoriích. Výhodné pro vlastní výběr vozidla i rychlé odbavení.
 • Celková délka cesty na Floridu závisí na zvoleném spoji. Nejkratší spoj s jedním přestupem z Prahy do Miami trvá cca třináct a půl hodiny. Při odletu z Prahy v brzkých ranních hodinách se cestovatelé mohou ještě týž den slunit na miamských plážích nebo podniknout krátký výlet do přírody. K tomu dopomůže nejen vhodně zvolená letenka, ale i posun času o šest hodin zpět.
 • Ideální volbou je spoj s jedním přestupem a čekací dobou na navazující let 2-3 hodiny. Vhodné spoje z Prahy do Miami nabízí například společnost Air France s přestupem v Paříži nebo Lufthansa s přestupem ve Frankfurtu. Samotný let z Paříže nebo Frankfurtu do Miami trvá necelých 10 hodin.
 • Počtem přestupů se zároveň zvyšuje riziko ztráty nebo zpoždění zavazadel.
 • Nejlevnější třída letenek takzvaná Economy zpravidla neumožňuje vrácení peněz, popřípadě změnu datumu letu ani za příplatek. Volba sedadel je zpoplatněna a rezervovat sedadlo lze pro všechny lety.
 • Mnoho hotelů v blízkosti odletových letišť nejen v Německu nabízí službu, která zahrnuje jednu noc, parkování auta po celou dobu trvání dovolené a transfer na a z letiště (v některých případech i snídaňový snack před ranním transferem). Tento dodatečný výdaj vyrovná nižší cena letenky za obdobný, ale mnohem dražší let z Prahy. 
 • Ceny letenek na Floridu se pohybují mezi 14 a 20.000,- Kč. Extrémě nízké nabídky a promo akce umožňují dostat se pod hranici 10.000,- Kč i u velice atraktivních letů. Většinou se musí vše ostatní přizpůsobit této letence, termíny těchto letů jsou pevně dané a výběr datumu odletů a příletů se rychle i během jednoho dne zmenšuje. 
 • Souhrně lze říci, že ceny letenek na Floridu jsou dražší, než do zbytku USA.

Lety a letenky do USA

 • Pro zájemce o cestování po USA není nabízen žádný přímý spoj z letiště Václava Havla do USA až na jeden, do města New York - pouze v letním období a za násobně vyšší cenu jiných výhodných letů, byť s jedním přestupem, z Prahy a okolních letišť v Německu nebo Rakousku.
 • Nevhodně zvolená letenka může pokazit nebo přinejmenším zkomplikovat začátek dovolené v USA.
 • Nejčastěji volená příletová města našich cestovatelů po USA jsou New York, Los Angeles a Las Vegas. Akční nabídky letů do těchto měst jsou nabízeny celoročně a letenky s jedním přestupem lze pořídit i pod 10.000,- Kč v Economy třídě.
 • Optimální volbou pro let do USA je letenka s jedním přestupem a celkovou dobou cesty okolo 15 hodin. 
 • Počtem přestupů se zároveň zvyšuje riziko ztráty nebo zpoždění zavazadel.
 • Nejlevnější třída letenek takzvaná Economy zpravidla neumožňuje vrácení peněz, popřípadě změnu datumu letu ani za příplatek. Volba sedadel je zpoplatněna a rezervovat sedadlo lze pro všechny lety.
 • Mnoho hotelů v blízkosti odletových letišť nejen v Německu nabízí službu, která zahrnuje jednu noc, parkování auta po celou dobu trvání dovolené a transfer na a z letiště (v některých případech i snídaňový snack před ranním transferem). Tento dodatečný výdaj vyrovná nižší cena letenky za obdobný, ale mnohem dražší let z Prahy. 
 • Pro cestovatele, kteří nejsou vázáni na žádnou lokalitu a nejsou časově nijak limitováni, se nabízí možnost celoročně kdykoli využít nepřeberné množství akčních nabídek výhodných letů do USA pod 10.000,- Kč. Začátek a konec plánované cesty si mohou upravit vždy dle letenky, respektivě dle příletového a odletového místa, aniž by museli změnit celé plánování cesty nebo Itinerář. 
 • Letenky do USA mimo Floridu jsou v průměru levnější a akční nabídky letenek častější, mnoho z těchto nabídek mohou cestovetelé využívat při odletech z letiště Berlin a Mnichov.

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 23.06.2024

Kurz ČNB 23.06.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.341 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.