Vyplňování formuláře ESTA

Vyplňování formuláře ESTA

Pro vyplnění a podání žádosti ESTA, bezvízového programu pro povolení vstupu na území USA v délce maximálně 90ti dnů, používejte jednu jedinou webovou stránku, tu oficiální a vyplňujte si žádost vždy sami.

Zde odkaz na oficiální webové stránky pro vyplnění formuláře:

https://esta.cbp.dhs.gov/

 • Žádná zprostředkovatelská společnost vám nedopomůže k rychlejšímu schválení žádosti natož ke schválení ESTA jako takovému.
 • Nenechte se při vyhledávání stránek zmást. Některé webové stránky se jmenují i vypadají velice podobně jako ty oficiální.
 • Informace jsou na oficiální webové stránce velice přehledné, je kompletně přeložena i do českého jazyka (výběr jazyka nahoře v pravém rohu). Při dlouhém přemýšlení během vyplňování se vám může stát, že vyskočí okénko ohledně přerušení spojení. Neignorovat, zakliknout prodloužení, jinak začínáte opět od začátku. U okének pro vyplnění jsou často zobrazené otazníčky, kde naleznete návod, co konkrétně vepsat do kolonky i jaké slovo použít. Vyplňování není nijak složité, existují případy, kdy vámi vepsaný údaj automat nevezme na první pokus a označí červeně, je-li dle vás vše správně vyplněno, odklikněte to ještě jednou a program vás pustí dál. Našim cestovatelům doporučujeme vyplňovat i dobrovolná políčka, alespoň ta, u kterých znají odpověď. Je třeba mít na paměti, že ESTA je bezvízový elektronický program a stejně tak se zpracovává i podaná žádost.
 • Schvalovací proces, proti kterému není žádné odvolání, trvá od několika málo vteřin do (uváděných) 72 hodin. Většinou ale cca +/- max. 90 minut. Ohledně výsledku vám následně nebude zaslána žádná informace, status/výsledek k podané žádosti si musíte sami vyhledat na uvedené oficiální stránce. Naleznete tři možnosti: buď se zpracovává nebo je zamítnuta nebo schválena. V případě, že se stále zpracovává, podívejte se opět později.

V případě zamítnutí můžete postupovat dle doporučení, které naleznete na těchto webových stránkách:

https://cz.usembassy.gov/cs/

 • Neexistuje nikdo, kdo by vám mohl nějakým způsobem dopomoci ke zjískání kladného statusu ESTA.
 • Mějte na paměti: Bez schválené ESTY nelze ani nastoupít do letadla směřujícího do USA.
 • Schválení je platné pro opakované cestování do USA.
 • V programu ESTA nesmí vaše cesta přesáhnout délku 90 dní.
 • Schválení ESTA je platné od datumu schválení 2 roky a je platná pro vstup do USA. Návrat/odlet může následovat již po pozbytí platnosti ESTA (neplatí ale pro váš cestovní doklad).
 • Při cestování v bezvízovém programu ESTA je vyžadován biometrický pas i u malých dětí , stejně tak jako registrace v programu ESTA – schválení musí mít každý, kdo v tomto programu cestuje.
 • Vypršení platnosti vašeho cestovního dokladu zároveň znamená i vypršení platnosti vaší ESTA - je vázána na vaší osobu a současně na číslo pasu. Bude-li platnost vašeho pasu kratší, než dva roky, schválení programu ESTA bude vydáno pouze do tohoto datumu, nikoli na dva roky.
 • Na konci, po zaplacení a odsouhlasení, si nezapomeňte vše vytisknout a uschovat .. a na cestu s sebou. Dodatečně si odsouhlasení ESTA můžete vytisknout pomocí odkazu "Zobrazit dříve podanou registraci".
 • ESTU mohou využívat všichni občané ČR (české státní příslušnosti), kteří chtějí za účelem turistiky nebo krátké služební cesty navštívit USA, maximální délka jejich plánovaného pobytu v Americe nepřekročí 90 dní a vlastní biometrický pas.

Nenechávejte podání žádosti na poslední chvíli a raději ji vyřizujte jako první krok ještě před zakoupením letenky nebo alespoň s dostatečným předstihem (v případě zamítnutí ESTA máte možnost při dostatečné časové rezervě zažádat si o turistické vízum).

 • Související články mimo jiné v této kapitole zde

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 21.07.2024

Kurz ČNB 21.07.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.195 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.