Rent a car - Dovolená na Floridě

RENT A CAR - Dovolená na Floridě

Bez auta se na Floridě obejde málokterý cestovatel. Používejte pouze renomované autopůjčovny a rezervujte si své vozidlo již z domova. Je to cenově výhodnější.

JAKÝ TYP AUTA

Existují i jiné možnosti, jak se přesunout z jednoho místa na druhé, nejen na Floridě, ale i po celých USA, ale budete-li chtít co nejvíce poznat a mít stále volnost v rozhodování během celé cesty i během dne samotného, není lepší volby, než-li si půjčit pro vás co nejvhodnější model a třídu vozidla z autopůjčovny.

 • Stejně jako před mnoha lety i dnes platí, že limuzína s uzavřeným kufrem je pro bezpečnost vašich zavazadel a váš klid nejvhodnější.
 • Ohledně plnění svých automobilových snů je nutné vědět, že autopůjčovny garantují pouze třídu vozidla, nikoli značku nebo přímo model, který uvidíte na obrázku při rezervaci.
 • V každé třídě mají půjčovny několik značek i modelů na výběr a mnohdy lze na místě nabízené auto (i bez odůvodňování) odmítnout a poptat jiné. Někdy vás pracovník půjčovny dovede k řadě aut a vy si můžete vybrat sami. Od této příjemné, dříve zcela běžné praxe se bohužel pomalu ale jistě upouští.
 • Není-li ve vaší kategorii nic vhodného, běžně vám pracovnící půjčovny nabídnou automobil o kategorii vyšší.

KTEROU AUTOPŮJČOVNU

Velkých a známých firem existuje mnoho a jejich nabídky se velice podobají, nicméně každá autopůjčovna poskytuje po celý rok střídavě různé nabídky a slevové akce. Na recenze jednotlivých autopůjčoven se spoléhat nedoporučujeme v žádném případě. Našim cestovatelům doporučujeme řadu let osvědčeného stálého partnera z Německa. Nicméně na internetu je k nalezení mnoho možností jak si rychle vhodné nabídky porovnat i kde samotnou rezervaci provést.

 • Mezi největší autopůjčovny v USA patří firma Dollar/Thrifty u které skončí přibližně polovina cestovatelů. Dalšími jsou například Alamo, Budget nebo Hertz.
 • Při rezervaci je pro vás a hlavně konečnou cenu důležitá nabídka společnosti, která vám rezervaci včetně autopojištění zprostředkovává. To znamená cenu včetně dostačujícího a všestranného pojištění. Všeobecně platí, že tyto zprostředkovatelské firmy nabízejí nižší ceny, než půjčovny přímo.
 • Tarify standardně v USA obsahují volné míle, automobily bez klimatizace se již nenabízejí a pouze dvoudveřových modelů (kromě verze cabrio) je velice poskrovnu i když vás tím rádi u pultu před podepsáním slouvy pracovníci autopůjčovny straší a nabízejí tzv. Upgrade na vyšší třídu (s ne zrovna zanedbatelným příplatkem).
 • Důležitý je nejen samotný výběr auta, ale především jeho dostatečné a kompletní pojištění a zde je dobré dát si velký pozor, ty nejlevnější nabídky obsahují většinou nekompletní pojištění nebo nedostatečné plnění. Dodatečná změna je na místě v Americe při sepisování smlouvy možná, ale drahá.

OD REZERVACE K SAMOTNÉMU AUTU

K rezervaci auta, kterou nedoporučujeme dělat ani moc dlouho předem, ale ani na poslední chvíli, je zapotřebí pouze platební karta. Vlastník této při placení použité karty je zároveň považován automaticky za řidiče. Druhý řidič je ve většině případech pouze za příplatek. Po zaplacení rezervace obdržíte mailem tak zvaný Voucher. Voucher nesupluje smlouvu, tu budete teprve podepisovat před vyzvednutím auta až na místě v autopůjčovně.

 • Po příletu se přesunete ke své autopůjčovně, kde předložíte Voucher, svůj řidičský průkaz a kreditní kartu. Důraz klademe na slovo Kreditní. Opět platí, že řidičem je automaticky považován majitel platební karty, se kterou se prováděla rezervace, a ta samá osoba předkládá vlastní kreditní kartu na místě.
 • Mohou nastat i ohledně kreditní karty určité problémy, ve většině případech lze, i když poněkud kostrbatě, vše vyřešit i kartou debetní, závisí na přístupu jednotlivých autopůjčoven.
 • Vezměte si s sebou i mezinárodní řidičský průkaz. I když není v praxi většinou vyžadován, doporučujeme.
 • Doporučujeme být odolní vůči nabídkám pracovníků půjčovny ohledně všech možných nabídek, některé bývají i duplicitní s tím, co vaše pojištění již obsahuje. Občas je zapotřebí i velká porce trpělivosti a pevných nervů. Celý proces od příchodu k přepážce po vyjetí zapůjčeným autem z areálu může trvat i přes dvě hodiny. To je ale již extrém.
 • Po blokaci určitého obnosu - kauce (její výše je většinou uváděna již při rezervaci) a podepsání smlouvy se přesunete ke stanovišti výdeje připravených aut a pracovníci půjčovny vás dovedou k jednomu nebo několika vozidlům vaší třídy, ze kterých si vyberete to, které se vám bude zdát nejvhodnější.
 • U výjezdu jsou kontrolovány ještě jednou vaše kompletní dokumenty i řidičský průkaz a poté můžete již areál půjčovny opustit a vyrazit do ulic.

NA CO SI DÁT POZOR

 • Vypůjčit si auto nemůže na Floridě osoba mladší 21 let.
 • Řidiči do 25 let platí vyšší tarify pojištění i další příplatky "za mládí", mnohdy přesahující 25,- USD/den.
 • Stav nádrže vypůjčeného auta. Nejběžnější způsob je tzv. stejný stav nádrže nebo-li dríve známé full - full. Odjíždíte s plnou, odevzdáváte s plnou. V případě, že si přebíráte vozidlo, které nemá nádrž plnou, vracíte ve stavu, který je zaznamenán v předávací smlouvě pracovníkem půjčovny. Pozor na nedodržení. Dotankování půjčovnou je drahé a bude následně strženo z vašeho účtu.
 • Zadržovanou kauci vracejí půjčovny zpravidla během několika dnů. 
 • Půjčovny jsou ohledně drobného poškození tolerantní, nicméně důrazně doporučujeme zkontrolovat stav karoserie, popř. pořídit si vlastní dokumentaci při přebírání vozidla. Kontaktovat pracovníka půjčovny ohledně nevyhovujícího stavu auta můžete kdykoli. Ve většině případech je vám nabídnut obratem jiný vůz.
 • Ohledně technického stavu vozidla doporučujeme vyzkoušet si a v klidu projít vše potřebné nejen pro bezpečný provoz, ale i váš cestovní komfort. Pozdější vyreklamování auta a cesta do půjčovny stojí zbytečně mnoho času.

Více informací ohledně dopravy naleznete mimo jiné i zde

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 21.07.2024

Kurz ČNB 21.07.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.195 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.