Ubytování na Floridě - nejen Hotely

Ubytování na Floridě - nejen Hotely

Ubytování během dovolené na Floridě je důležitou otázkou nejen vašeho pohodlí a nemalých výdajů, ale i vaší bezpečnosti. Ubytování je kromě samotného itineráře jedním z nejdůležitějších bodů plánování.

Hotel, motel, apartmán nebo celý dům? A nebo kemp? Internetové stránky s obrovskou nabídkou zcela jistě pomohou v orientaci, ale jak si vybrat nejlépe? Řešit ubytování až na Floridě – jistota nebo spíše stres? Hodně záleží na způsobu, jakým chcete čas na tomto poloostrově trávit.

INDIVIDUÁLNĚ PLÁNOVANÁ POZNÁVACÍ DOVOLENÁ

Nechat si sestavit svůj originální plán dovolené na Floridě podle vlastních možností a zájmů je nejlepší způsob, jak poznat tento poloostrov. Dobrý itinerář zahrnuje různé alternativy vaší cesty, které vám nabízejí obrovskou volnost a tím i každý jednotlivý den plný krásných zážitků na mnoha různých místech. Pro tento způsob cestování po Floridě není zpravidla zvolení pouze jednoho ubytovacího místa příliš vhodný. Výjimky ale existují.

Obrovská nabídka motelů a hotelů v cenové kategorii 80-120 USD/noc/pokoj + TAX po celé Floridě může pomoci odstranit nervozitu i nezkušeným cestovatelům, kteří se rozhodnou plánovat přespání den po dni až během cesty, ale mějte vždy na paměti, že kvalita ubytování je v mnohých lokalitách slušně řečeno velmi nízká! Recenze pomohou, ale nutno je brát pouze jako přibližné vodítko. A neaktualizované doporučení nebo rada od známého z jeho několik let staré cesty vám mohou přinést velice nepříjemná překvapení.

Pronájem domu

Bazén, terasa, kuchyně a hlavně soukromí. Jestli letíte na Floridu hrát golf v jedné lokalitě nebo chytat bronz na jedné pláži a opravdu jen doplňkově někam jednou dvakrát vyrazit, potom je tento způsob ubytování dobrou a mnohdy i velice výhodnou volbou.

  • Pozor na důležitou věc. Z důvodu omezeného a drahého parkování podél pobřeží ve městech je daleko výhodnější vhodný hotel přímo na pláži, než-li krásný dům byť pouhé dvě míle od pláže vzdálený.
  • Při výběru konkrétního domu si vždy zkontrolujte přesnou lokalitu i čtvrť, kde se nachází, nebo i dostupnost z hlavních ulic a podobně.
  • Blízkost supermarketu nebo alespoň velké benziny je velikým plusem, když něco zapomenete večer při návratu dokoupit. 

Hotel a Resorty pro celou dobu pobytu

V případě výhodného umístění přímo na pobřeží pro pobytovou dovolenou jedinečná volba.

  • V některých případech se může jednat o vynikající volbu i pro poznávací dovolenou. Jako příklad uvedeme ubytování v lokalitě města Orlando, které je v tomto ohledu pro mnohostanně naplánovanou rodinnou dovolenou specifické tím, že jste v blízkosti různých zábavních parků, nákupních center, dalších atraktivních míst a nemusíte se ochudit ani o pobyt na krásných plážích, které jsou cca hodinku autem vzdálené včetně bezproblémového parkování v jejich těsné blízkosti.

Rezervace hotelů / motelů během cesty den ze dne

Při plánování poznávací dovolené je nejlépe najít pro přenocování kompromis mezi cenou a polohou. Nejdůležitější je ale bezpečná lokalita. Stabilní a spolehlivé vodítko neexistuje a vše se neustále mění. V některých oblastech nedoporučujeme našim cestovatelům ubytování vůbec, v některých je téměř jedno v jakém hotelu se ubytujete a z některých oblastí naše cestovatele odkloníme i deset mil stranou od jejich trasy. Aby za několik let bylo vše jinak nebo i opačně.

Mnohdy se setkáme s názorem, že motel znamená automaticky nízkou kvalitu služeb i ubytování. Není to pravidlem a v žádném případě se nemůže takto automaticky paušalizovat. Byla by velká škoda souhrně ponechat tato ubytovací zařízení v jednom pytli stranou. Známe motely, které kvalitou, přístupem personálu i svým umístěním, předčí i dvojnásobně dražší hotely. Motely poskytují i další velikou výhodu - možnost parkovat hned před vchodem do pokoje.

  • Vybavení hotelů i motelů jako je klimatizace, televize, mikrovlnná trouba, lednička, parkoviště nebo i ledovač u recepce zdarma, je téměř všude standardem.
  • Co si však nejvíc přejete je čistota pokoje! Že pojem Clean rooms je často chápán jinak, něž by člověk očekával, si mnoho cestovatelů určitě vyzkouší na vlastní kůži při rychlém nahlédnutí do pokoje - ještě před zaplacením. Doporučujeme důrazně. Případný depozit doporučujeme platit až po kontrole pokoje.
  • Přístup na internet přes WI-FI je taktéž standardem i když kvalita a rychlost připojení se různí. Přístupové heslo obdržíte na recepci po ubytování.
  • Bazén není pro většinu cestovatelů během poznávací dovolené až tolik důležitý, ale lze dle jeho stavu rozpoznat kvalitu péče o celý areál, tedy i pokoje samotné.

Kempování na Floridě

O tento způsob cestování je stále větší a větší zájem nejen u turistů z Evropy a proto některé RV Parky a Kempy převyšují cestovatelský komfort a vybavenost mnohých motelů i hotelů o třídu. Často je lákadlem i bezkonkurenční umístění na krásných místech v turisticky zajímavých lokalitách.

  • Skutečně nádherné kempy se nalézají v Národních parcích, ve Státních parcích podél pobřeží i ve městech a to všude po celé Floridě.
  • Našim zájemcům o kempování doporučujeme zarezervovat si první dvě noci po příletu v hotelu, aby se mohli důkladně na tento typ cestování připravit. Velikou pomocí jsou při tom specializovaná oddělení obchodních domů nebo obchodní řetězce s neuvěřitelně velikou nabídkou všeho možného pro outdoorové aktivity.

Ohledně naší Floridatrip akční nabídky ubytování v jižní části Floridy zde

Pro více informací:  florida@floridatrip.cz

Aktuální počasí na Floridě 21.07.2024

Kurz ČNB 21.07.2024

USA - CZK kurz 1 USD = 23.195 CZK
© Copyright 2014 - 2024 FloridaTrip.cz | Text a foto Darek Placák.
Design and Programing: Reklalink s.r.o.